Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Σε διαβούλευση ο νόμος για τον έλεγχο και την προστασία του δομημένου περιβάλλοντος (αυθαίρετα)


armenopoulos

Recommended Posts

Καλώς ή κακώς το σύστημα σου αφήνει αυτό το παραθυράκι!

Μπορεί να έκανες λάθος βρε αδερφέ και μετά που τα μέτρησες καλύτερα βρήκες ότι ήταν παραπάνω.

 

Φυσικά αφού πληρωθεί το παράβολο και προχωρήσεις τη δήλωση σε υπαγωγή θα πρέπει να διορθώσεις τα τετραγωνικά και να γίνει επανυπολογισμός των δόσεων ώστε στη δήλωση που θα του δώσεις προς χρήση να φαίνονται οι όλες οι αυθαιρεσίες.

 

Επίσης υπ'όψιν, δεν ξέρω για ποιο λόγο είναι επιτακτική η τακτοποίηση αλλά αν επιθυμεί να προχωρήσει σε συμβόλαιο/άδεια λειτουργίας/διαγραφή προστίμων ή κάποια άλλη πράξη θα πρέπει να έχει εξοφληθεί το 30% οποτέ ότι και να κάνεις με το παράβολο τα ευρώ δεν θα τα γλιτώσει

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Απαντήσεις 607
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Θα έχουμε πάντως, κατά τη γνώμη μου, να ρίξουμε ακόμα περισσότερο γέλιο......

Link to comment
Share on other sites

Τα αυθαίρετα δεν έχουν να κάνουν με τρο-ίκα.Πράσινο ταμείο μπαίνουν(?) και αν δεν υπάρχουν μέσα εκεί τα πρόστιμα τότε  ο νόμος κρίνεται αντισυνταγματικός  (λέω εγώ τώρα)

Edited by Elounda
Link to comment
Share on other sites

 και αν δεν υπάρχουν μέσα εκεί τα πρόστιμα τότε  ο νόμος κρίνεται αντισυνταγματικός  (λέω εγώ τώρα)

axaxa καλό

το προηγούμενο πράσινο ταμείο και το ΕΤΕΡΠΣ τι έγιναν? θυμάται κανείς?

...

αν και δεν είπα γι αυτό τα περί Σ.Φ., απλώς από "εσωτερική" πληροφόρηση πρώην συντρόφων του

Link to comment
Share on other sites

Τα αυθαίρετα δεν έχουν να κάνουν με τρο-ίκα.Πράσινο ταμείο μπαίνουν(?) και αν δεν υπάρχουν μέσα εκεί τα πρόστιμα τότε  ο νόμος κρίνεται αντισυνταγματικός  (λέω εγώ τώρα)

  σωστα λες

 

δες αυτο απο τον κ. Χριστοφιλόπουλο

 

http://tvxs.gr/news/%CE%AD%CE%B3%CF%81%CE%B1%CF%88%CE%B1%CE%BD-%CE%B5%CE%AF%CF%80%CE%B1%CE%BD/%CE%B1%CF%85%CE%B8%CE%B1%CE%AF%CF%81%CE%B5%CF%84%CE%B1-%CE%B7-%CE%B3%CE%B5%CE%BB%CE%BF%CE%B9%CE%BF%CF%80%CE%BF%CE%AF%CE%B7%CF%83%CE%B7-%CF%84%CE%B7%CF%82-%CE%BD%CE%BF%CE%BC%CE%B9%CE%BC%CF%8C%CF%84%CE%B7%CF%84%CE%B1%CF%82-%CF%84%CE%BF%CF%85-%CE%B4-%CF%87%CF%81%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%BF%CF%86%CE%B9%CE%BB%CF%8C%CF%80%CE%BF%CF%85%CE%BB%CE%BF%CF%85

Edited by dimitris GM
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.