Μετάβαση στο περιεχόμενο

246 εκατ ευρώ δόθηκαν για τις τηλεοπτικές άδειες


Engineer

Recommended Posts

!.500.000 άνεργοι ήταν δημοσιονομική προσαρμογή . Τώρα άμα μείνουν 1000 θα είναι καταστροφή . Βέβαια μέχρι τώρα που είναι απλήρωτοι από τους ίδιους που φωνάζουν δεν τρέχει μία . 

 

Ακόμα δεν έτρεξε μία όταν έκλεισαν Αλτερ , 902 , εφημερίδες κλπ . 

 

Πολύ Μάρθα Βούρτση οι καναλάρχες . Ας τα έρριχναν να τα έπαιρναν . 

 

Να βλέπουμε τα πράγματα από την μεριά του πολίτη και όχι μόνο αντιπολιτευτικά . Στο θέμα αυτό είχε επιτυχία η κυβέρνηση . Στα άλλα συνεχίζει χάλια .

Link to comment
Share on other sites

οι  θεσεις  εργασιας  κοπηκαν  από  τον  ιδιωτικο  τομεα 

προφανως  μειωνονται  και  οι  φοροι  που  θα  πληρωνουν  2000  ανθρωποι

αργοτερα  και  η  συνταξη  που  θα  παρεις  και  εσυ  ,  ισως  να  ξανα αυξηθουν 

και  οι  ασφαλιστικες  εισφορες   σου  μετα  από  2-3  χρονια 

αυτό  που  λες  δεν  εχει  λογικη , είναι  η  καταδικη    και  των  εγγονιών  σου  .

Link to comment
Share on other sites

Θέσεις εργασίας από τον ιδιωτικό τομέα κόβονται εκατοντάδες κάθε μέρα . Δεν είδα να υπάρχει κανένα άγχος για όλους αυτούς . Μόνο για τους καναλάτους . Αυτό είναι που με ενοχλεί . Στα άλλα έχεις δίκιο . 

Link to comment
Share on other sites

αφου  ο  ρομπεν  των  χαζων  τα  πηρε  από  τους  πλουσιους 

να  τα  δωσει  στους  φτωχούς  παω  πασο ,  τωρα  ησυχασα .

επιτελους  δικαιωση  ,  τωρα  βεβαια  αν  θα  μεινουν  3000  ανθρωποι

ανεργοι  και  πεινασμένοι   στον  ιδιωτικο  τομεα  δεν  με  ενδιαφερει 

σημασια  εχει  να  κερδαει  ο  λαος  .

 

Για την χωνεψη του σανου τι πινεις ? Βρε ανθρωπε, θα κλεισουν καποια θα ανοιξουν αλλα, θα γινουν συγχωνευσεις, αλλοι θα πανε στα θεματικα κτλ. Πιστευεις οτι θα απολυθουν ετσι ξαφνικα 3000 λογω συριζα και οχι λογω κρισης που ετσι και αλλιως θα απολυονταν ? Αμφιβαλω παρα πολυ αν δουλεουν 3000 στα καναλια. Στην τελικη αν οι 3000 πληρωνονται με θαλασσοδανεια που πληρωνω εγω να απολυθουν. Οσους αντεχει η αγορα στην τελικη.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή άμα κλείσει ο Σκλαβενίτης αλλά ανοίξει ένα μπακάλικο είμαστε ΟΚ, θα απορροφήσει τις θέσεις εργασίας... Και ποιος σου είπε ότι Alpha, Star θα έκλειναν ούτως ή άλλως; Μήπως άλλος μασάει αφειδώς το σανό; Και εν πάση περιπτώσει όπως όλες οι επιχειρήσεις, ένας τηλεοπτικός σταθμός αν δεν βγαίνει θα κλείσει. Αντί να φροντίσουμε να θωρακίσουμε το σύστημα από τη διαπλοκή ώστε να μη δίνονται θαλασσοδάνεια για να κρατάνε κανάλια ανοιχτά, δίνουμε τη δυνατότητα στον Noor1 και στον αρχικουμπάρο να παίρνουν αυτοί τα θαλασσοδάνεια.

 

Καλώς την νέα Συριζαϊκή διαπλοκή.

Edited by stayros
Link to comment
Share on other sites

μάλλον ο mod "Γιάννης" είναι σε διακοπές

 

καλά να περνάς....

 

ΒΑS συμφωνώ και επαυξάνω στα περί ανεργίας

αλλά επιτυχία την αθώωση της διαπλοκής με ταυτόχρονη αποδοχή των μαφιόζων, δεν την λες

Link to comment
Share on other sites

Τώρα εσείς έχετε φαγωθεί που Μαρινάκης και Καλογρίτσας φάγανε Μπόμπολα και Βαρδινογιάννη ? Στην τελική το κράτος πήρε έτσι 250εκ. . Οι Μπομπολαίοι δεν πληρώναν  τίποτα. Αν θέλανε ας πληρώνανε. Και μην γελιόμαστε με τις θέσεις εργασίας πια το έχετε κάνει όλοι σημαία, δεν επηρεάζονται από τις άδειες. Αυτά είναι να χαμε να λέγαμε. Είναι καθαρά θέμα των επιχειρηματιών. 

 

Δηλαδή αν εγώ φτιάξω ένα σούπερ ξενοδοχείο με 1000 θέσεις εργασίας σε ένα αυθαίρετο χώρο πάνω στην παραλία και πληρώνω μισθούς , φόρους κτλ αλλά έρθει το κράτος και μου πει, φίλε εδώ είναι αιγιαλός, το ξενοδοχείο κλείνει είναι αυθαίρετο, θα λέω μετά ότι έχω 1000 υπαλλήλους.

 

Και ακόμη και αν μετά μου λέει το κράτος ξέρεις φίλε το κράτος αφήνει 4 ξενοδοχεία στην παραλία, πλήρωσε το αντίστοιχο πρόστιμο και θα σε αφήσουμε να λειτουργείς και εγώ δεν πληρώνω μετά πάλι φταίει το κράτος ?

 

Και γιατί καθόμαστε εμείς τα μικρόβια να παριστάνουμε τους συνήγορους Καλογρίτσα, Μπόμπολα κτλ ? Εγώ ξέρω  ότι το κράτος τσέπωσε 250εκ. Από εκεί και πέρα, διαπλοκή στον καπιταλισμό πάντα θα υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ξέρω  ότι το κράτος τσέπωσε 250εκ.

 

 

 

Εισαι σιγουρος για αυτο?

Δεν το λεω ειρωνικα, απλα δεν ξερω ποτε θα πληρωθουν τα χρηματα αυτα.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

ούτε αν θα πληρωθούν...

 

το κράτος σίγουρα δεν "τσέπωσε" τίποτα

κάποιοι που παίξαν τον παπά ίσως

 

όσο για τα κανάλια που θα "κλείσουν" (σιγά μην κλείσουν) η "τιμωρία" τους θυμίζει τον υποβιβασμό της ΑΕΚ με ταυτόχρονη διαγραφή χρεών

Link to comment
Share on other sites

Οταν ενα καναλι κλεισει και εχει διανειοδοτησεις απο τραπεζες τοτε τι γινεται με τα δανεια αυτα?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.