Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

ΚΑΜΙΝΑΔΕΣ ΑΡΤΟΠΟΙΕΙΟΥ


Recommended Posts

Καλησπέρα ,

 
Είμαι ιδιοκτήτης αρτοποιείου και αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα .
Ενώ το μαγαζί έχει άδεια από το 1981 ( ανανεωμένη λόγω εσπα το 2012 ) , οι ιδιοκτήτες του δεύτερου και τρίτου ορόφου με κατάγγειλαν για τις καμινάδες λόγω οτι δεν πρέπει να περνάνε από το φωταγωγό ( 180χ130 ) εξτρά ο ιδιοκτήτης του ι τρίτου διαμαρτύρεται οτι περνάει κοντά από το παράθυρο του ενώ όμως αυτό βάση οικοδομικής άδειας  έχει ανοιχτεί παράνομα . Οι καμινάδες είναι Φ200 + Φ250 των καυσαερίων και φ300 των υδρατμών .  . Φώναξαν την αστυνομία η οποία δεν είναι αρμόδια , φώναξαν την πυροσβεστική η οποία τους παρέπεμψε σε πολεοδομία και διεύθυνση βιομηχανίας . Η διεύθυνση βιομηχανίας ήρθε τα βρήκε όλα καλά είδε ότι οι καμινάδες είναι ένα μέτρο πάνω απο το πλησιέστερο δώμα οπότε από αυτούς δεν έχω θεμα , άρα μένει η πολεοδομία .. ξέρει κάνεις τι ισχύει σε αυτήν την περίπτωση ; Είμαι ιδιοκτήτης του 55% της πολυκατοικίας ( 85% υπόγειο , 100% ισόγειο , 100% α όροφος ) και δεν υπάρχει κανονισμός πολυκατοικίας .
Link to comment
Share on other sites

και το παραθυρο στον φωταγωγο ειναι αυθαιρετο

και οι καμιναδες περνανε μεσα απο κοινοχρηστο αυθαιρετα

[και τι μυγα τους τσιμπισε και αρχισαν μετα απο 35 χρονια να διαμαρτυρονται δεν ξερω...]

 

να τα συζητησετε   "με πνευμα"  αλληλοκατανοησης

 

και αφου εχεις το 55%

και δεν υπαρχει κανονισμος

 

συζητησε το με το μηχανικο σου σχετικα με την τακτοποιηση....

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.