Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Επιμελητηριακη ενημεροτητα !!


georgegaleos

Recommended Posts

Ως τώρα για την άσκηση του επαγγέλματός μας ξέραμε τις γνωστές φορολογικές και ασφαλιστικές ενημερότητες που η δημόσια διοίκησή δεν χάνει την ευκαιρία να μας ζητάει.

 

Τώρα έρχεται ο πρόεδρος του ΤΕΕ Γ.Στασινός να βάλει σε “τάξη” τις υπηρεσίες του δημοσίου να ζητάν “επιμελητηριακή” ενημερότητα μην τυχόν και βγάλει κανείς συνάδελφος τα προς τα ζην χωρίς να πληρώσει την  ....

 

 

Πηγη

 

http://www.michanikos-online.gr/news.php?aID=19026

 

Sent via tapatalk

Link to comment
Share on other sites

και όχι μόνο

 

διότι αυτό κοινοποιήθηκε μέσω των περιφερειών στις ΥΔΟΜ

 

αν διαβάσετε την δεύτερη παράγραφο θα δείτε

ότι ζητάνε και πιστοποιητικό καλής διαγωγής

το οποίο πρέπει να αιτηθείς εξτρά από το ΤΕΕ

 

 

άντε και ένα κοινωνικών φρονημάτων να τελειώνουμε

Edited by imhotep
  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

 Δεν μας λένε οι συντάκτες της ανακοίνωσης, ποιοί είναι αυτοί οι μαϊμού μηχανικοί βρε παιδί μου(μιας και αυτοί είναι όλοι τους γνήσιοι!!!!) και βεβαίως αν εννούν τους Μηχανικούς ΤΕ...... γιατί δεν το λένε ευθέως αλλά με ''σπόντες''.

Edited by fotis91
Link to comment
Share on other sites

...ποιοί είναι αυτοί οι μαϊμού μηχανικοί βρε παιδί μου(μιας και αυτοί είναι όλοι τους γνήσιοι!!!!) ...

Δεν ξέρω τι εννοεί ο καθένας αλλα ναι έχουν υπάρξει μαϊμού μηχανικοί που κατέθεταν μελέτες με σφραγίδα ανύπαρκτο αριθμό μητρώου και μαϊμού αποδείξεις πληρωμής της αμοιβής στην ΕΤΕ παλαια που ήταν υποχρεωτικό και υπέγραφαν άδειες….

Δεν ήταν φυσικά ο κανόνας αλλα δεν είναι ανύπαρκτο γεγονός….

 

(είχα ακούσει για κάποιους μεσίτες που είχαν βασικές γνώσεις γραμμικού ή και μερικούς που είχαν κάνει πρώτο ή δεύτερο έτος σε κάποια σχολή και τα παράτησαν…)

Συνοπτικά μαϊμού μαϊμού… πετάς μπανάνα και την πιάνει στον αέρα πριν πέσει κάτω …. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Τώρα όμως αν δεν είσαι ενήμερος, δεν κλειδώνει το σύστημα αμοιβών; Το γεγονός ότι μπήκες στο ΤΕΕ, έβγαλες το έντυπο με την ανάλυση των αμοιβών, δεν είναι αποδεικτικό ότι είσαι εντάξυ;

Επίσης έστειλα email στο ΤΕΕ να μου πουν αν υπάρχει τρόπος να βγάλω βεβαίωση διαγωγής και τους έστειλα και αίτηση, αλλά δεν μου έχουν απαντήσει ακόμα. Ελπίζω να μην χρειάζεται να ταξιδεύουμε σε άλλες πόλεις για άλλη μία πληροφορία η οποία είναι τυπικά γνωστή στις ΥΔΟΜ....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

επειδή άρχισαν να το ζητάνε στις ΥΔΟΜ

 

βγαίνει άμα στείλεις το συνημμένο συμπληρωμένο στο [email protected] ή με φαξ στο 210 3291303

και απαντάνε την επόμενη

 

βλ. και http://portal.tee.gr/portal/page/portal/TEE/MyTEE/kem

aitisi_melh_peith (1).doc

Edited by imhotep
Link to comment
Share on other sites

Ετσι είναι. Μετα σπο μια-δυο μερες σου στελνουν στο mail μια σκαναρισμενη ασπρομαυρη βεβαίωση οτι εισαι καλο παιδί

 

Σταλθηκε μεσω tapatalk

Edited by georgegaleos
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας έχει κάποιος παιδιά ενημέρωση τι γίνεται με την ενημερότητα με οφειλές (που πληρώναμε το 10% επί της αμοιβής) , από το τσμέδε τώρα τμεδε Εφκα ή όπως στον διάλο το λένε τα μασάνε πλέον.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.