Μετάβαση στο περιεχόμενο

Προσθηκη οροφου τριοροφης οικοδομης


 
sakdox

Recommended Posts

Το θεμα μου ειναι οτι ο ιδιοκτητης του αερα εχει βγαλει αδεια για προσθηκη γ οροφου το 2009 και εχει καταθεσει στην πολυοδομια μια τεχνικη εκθεση που αναφερει οτι εχει κανει εσκαφη στα πεδιλα και κρινει οτι δεν εχει αναγκη ενισχυσεις η οικοδομη. Η εκσκαφή που ισχυριζεται δεν εγινε ποτε επισης κατεθεσε μια δηλωση οτι δεν επιθυμεί να γινει μελετη με τον εακ 2000 αλλα με την παλια αδεια. Η οικοδομη ειναι του 70 και φοβαμαι για την στατικοτητα της. Τι ενέργειες να κανω ωστε να βεβαιωθω για την ασφαλεια μας
 

 

 

 


Συμπληρώστε την ειδικότητά σας στο προφίλ σας.
Παρακαλώ διαβάστε τους Κανόνες Συμμετοχής
Didonis

Edited by Didonis
Link to comment
Share on other sites

Ο ιδιοκτήτης, μηχανικός είναι?

Αν όχι, ο μηχανικός που έβγαλε την άδεια τι λέει για τους φόβους σας;

Εσείς πώς ξέρετε τι έχει κατατεθεί στην ΥΔΟΜ;

Link to comment
Share on other sites

Περα απο τα κοινως γνωστα στοιχεια η δηλωση περι κανονισμου  πρεπει να γινει απο ολους τους ιδιοκτητες και οχι μονο απο αυτον.Κατα τα αλλα να ανατρεξεις στον μηχανικο της αδειας.

Link to comment
Share on other sites

Ο ιδιοκτήτης οχι δεν είναι μηχανικός. Ο μηχανικός που εχει υπογράψει την άδεια δεν τον εχω δει μονο δυο μαστορες εχουν ερθει το πρωι για λιγες ώρες με κομπρεσέρ. Σε ερώτηση αν μπορω να μιλήσω με τον μηχανικό μου απάντησαν θα ερθει στις επομενες μερες.Τα χαρτια που αναφερω τα ζητησα απο την πολεοδομία.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.