Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ενεργειακός Επιθεωρητής


Agios89

Recommended Posts

Εμένα με έβγαλε Α τάξη... ότι ναναι. Θα στείλω mail αλλα δεν καίγομαι κιόλας άμα τύχει πάνω από 250τμ χαλάλι τους..

 

 

Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ένας αγρονόμος και τοπογράφος μηχανικός που είναι Α΄ταξης μπορεί να πάει Β΄ταξης ;

 

Ευχαριστώ

Edited by panosges
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα, μόλις έκανα και εγώ την αναγγελία μονίμου. Διαβάζοντας το Νόμο και τα faqs καταλαβαίνω μάλλον ότι μετά από 3 μήνες που θα έχει γίνει ο έλεγχος δικαιολογητικών έχω δικαίωμα υπογραφής, σωστά??

Link to comment
Share on other sites

Το πολυ σε καμια βδομάδα θα 'σαι ενταξει ... αν εχεις τα δικαιολογητικα οπως τα ζηταει π.χ. την υ.δ. με το γνησιο υπογραφης.

 

Sent via tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ένας αγρονόμος και τοπογράφος μηχανικός που είναι Α΄ταξης μπορεί να πάει Β΄ταξης ;

 

Ευχαριστώ

 

Δεν μπορείς πάνω από την Α' τάξη, μιας και κατά το υπουργείο (όχι κατά το νόμο), έχεις περιορισμένα δικαιώματα στα αρχιτεκτονικά ή/και στις Η/Μ μελέτες. Αυτό, θα αναφέρω για άλλη μια φορά, δεν προκύπτει από ΠΟΥΘΕΝΑ στο νόμο!

Link to comment
Share on other sites

1. Αν η κατάταξη έχει γίνει στην Α' Τάξη, αλλά πριν την εφαρμογή του νόμου είχες ήδη 2-3 ΠΕΑ Β΄ Τάξης. Όταν με το καλό μπεις Β' Τάξης, αυτά προσμετρούνται για τη μετέπειτα μεταπήδηση σε Γ' Τάξης;

 

2. Β' Τάξης είναι μόνο πάνω από 250 τμ ή έχει και περιορισμούς τμ/είδους χρήσης;

Link to comment
Share on other sites

Στην πρώτη ερώτηση νομίζω δεν υπάρχει απάντηση ξεκαθαρη.

Για τη β τάξη ο περιορισμός είναι στα μέτρα, δεν αναφέρει κάτι άλλο. (εκτός εάν εννοείς τι απαιτείται για να μπεις στη β τάξη).

Edited by sarcs
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Σήμερα εγκρίθηκε η αναγγελία μου Α τάξης φυσικά .Με έχει ενήμερο εως 3/12/2017 χωρίς να έχω πληρώσει το 100 αρικο.Τι παίζει ? Μάλλον θα με κόψει το σύστημα με το που καταχωρίσω ΠΕΑ?

 

2016_12_03_225618.png

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.