Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Λάθος Εφαρμογή Διανομής Υπουργείου Γεωργίας


dieits

Recommended Posts

Απ'οτι μου είπαν οι ιδιοκτήτες τα όρια είναι έτσι υλοποιημένα για πάνω απο 80 χρόνια και ουδέποτε υπήρξε διαμάχη με τους όμορρους ιδιοκτήτες, τους ρώτησα αν καποια στιγμή στο παρελθόν είχαν πουλήσει αυτό το κομμάτι στους όμορρους και μου είπαν όχι. Δεν θέλουν σε καμία περίπτωση να διεκδικησουν αυτά τα τμ παρόλου που η διανομή τους τα δίνει. Οπότε εγώ που θέλω να υπογράψω τοπογραφικό για ένταξη στον 4178 πως θα δικαιολογήσω ότι η απόκλιση του εμβαδού δεν είναι στα επιτρεπτά όρια; 

 

Οι όμορροι έχουν χτίσει αλλά δεν γνωρίζω αν χτίσαν με άδεια και τι όρια έδειξαν.

Με την αρτιότητα όχι δεν έχω πρόβλημα

Edited by MK-ATM
Link to comment
Share on other sites

ειναι αυτο το περιεργο αρθρο  4 που σου δινει "δικαιωμα" αποκλισης μεχρι +-5%, το οποιο υπερβαινεις...

 

Από την αλλη, και ειναι μικροτερου εμβαδου  και δεν ζητας την εφαρμογη καποιας παρέκκλισης, ωστε να μην χρειαζεσαι να αποδειξεις "χρονο δημιουργιας"

 

Οπότε,

- ή "μετα προσφατη καταμετρηση, με βαση και τις υφισταμενες περιφραξεις  του, βρεθηκε  τοσο  εντος των οριων του"

 

- ή κανεις μια διορθωση του τιτλου [μαλλον θα ειναι απο αποδοχη κληρονομιας, διοτι αν ειχε  προηγηθει πώληση θα το ειχαν μετρησει  "σωστα"] με βαση την παρ. 3 του αρθρου 4

 

[θα μας πουν και οι φιλοι μας αν εχουν να προτεινουν καποια αλλη λυση...]

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.