Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Επιστολή του ΤΕΕ προς ΤΣΜΕΔΕ για εκ νέου παράταση καταβολής ασφαλιστικών εισφορών Α εξαμήνου 2016


Engineer

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 98
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

να μην την δωσουν να μην πληρωσει κανενας και να γραφτει στα ελλειματα ... με το κολπο αυτο γλιτωνουν τον περιγελο για το ασφαλιστικο αδειοξοδο ... εγω προσωπικα εχασα την ρυθμιση ειχα 75 δοσεις των 280 ευρω ... στο μονο που ελπιζω ειναι να δωθει ια καινουρια ρυθμηση με παγωμα ή και διαγραφη των ποσο για συνταξη ... ασε που στην ρυθμιση που ειχα κανει ηταν μεσα και οι προσαυξηση του νομου βρουτση που εχει ,αν δεν κανω λαθος, καταργηθει ... ειχα μπει σε χαμηλη κλιμακα λογικα την εχω χασει αρα εχω μπλεξει ασχημα ελπιζω και αυτοι γιατι δεν ξερω πως θα υπολογισουν τωρα τι χρωσταω... πρεπει να τους εχω μπερδεψει αρκετα ... χαχαχαχ

Link to comment
Share on other sites

έδωσαν τελικά το ΟΚ για την παράταση ως 30-11-2016

Ανακοινώθηκε κάπου επίσημα? Ή τελοσπάντων το έμαθες από έγκυρη πηγή?

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος υπεύθυνα αν χάνεται η υπαγωγή σε χαμηλότερη κλίμακα αν δεν πληρωθούν οι εισφορές εμπρόθεσμα? Δεν αναφέρομαι σε υφιστάμενη ρύθμιση....αλλά σε εφάπαξ πληρωμή του τρέχοντος εξαμήνου....

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως χανεται.

Δεν αντεχω τωρα να βρω το νομο που το λεει , αλλα ειναι σιγουρο.

Edited by ioannat
Link to comment
Share on other sites

Πάει για παράταση που θα επικυρωθεί στο επόμενο δσ του εταα.

http://web.tee.gr/eidisis/tsmede-isigisi-gia-nea-paratasi-prothesmias-katavolis-ton-asfalistikon-isforon-a%CE%84-examinou-2016/

Link to comment
Share on other sites

Και το επόμενο ΔΣ του ΕΤΑΑ θα συγκροτηθεί στις 31/11/2016 επειδή ο μήνας λήγει στις 30, λόγω φόρτου εργασίας.... 

Link to comment
Share on other sites

Θα το ρισκάρω διότι χρειάζομαι τα χρήματα και θα μείνω εκτεθειμένος αν τα δώσω σήμερα....μακάρι να πάρει παράταση και να μην έχω μπλεξίματα με την υπαγωγή στη κατώτερη ασφαλιστική κατηγορία.....

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.