Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Ενεργειακοί επιθεωρητές: σε ισχύ οι αλλαγές - όλες οι λεπτομέρειες


Engineer

Recommended Posts

 

 

 

Μπορείς κάνοντας την ίδια διαδικασία που έκανες και για τα κτίρια...Αλλά όμως απο την στιγμή που δεν βγαίνουν πιστοποιητικά για θερμανση-κλιματισμό γιατι να κάνεις???

Edited by gliout
Link to comment
Share on other sites

Είμαι ενεργειακός επιθεωρητής Α΄ταξεως έχω δικαίωμα υπογραφής 250τμ θα ήθελα να ρωτήσω για ένα κατάστημα ισογείου 175τμ (κύριος χώρος), και 175τμ (βοηθητικός χώρος) υπόγεια αποθήκη του καταστήματος έχω δικαίωμα υπογραφής ;


 


Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή για το όριο των 250τμ συνυπολογίζουμε και τους χώρους που δεν προσμετρώνται στη δόμηση (υπόγειο-πατάρι); 

 

Ευχαριστώ

Edited by panosges
Link to comment
Share on other sites

Το όριο των 250τμ δυστυχώς αφορά την συνολική σου επιφάνεια. Δηλαδή οτι βλέπεις κατά την επιθεώρηση.. (Νόμιμο, παράνομο κλπ)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ειμαι κατηγορια Α μπορω να κανω ΠΕΑ για καταστημα 216 μ2 με εσωτερικο παταρι 208 μ2 ; ευχαριστω

Edited by hkamp
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Ερώτηση προς διευκρίνηση για ενεργειακή επιθεώρηση Καταστήματος,

Είμαι ενεργειακός επιθεωρητής Α' τάξης, μπορώ να επιθεωρήσω Ισόγειο Κατάστημα 57τ.μ. χωρίς σύστημα θέρμανσης; Πρόκειται να ενοικιαστεί για μαζί με ρούχα. Θεωρείται κτίριο τριτογενούς τομέα; 

Με εκτίμηση. 

(Απαντήστε απαλά και με υπομονή, μετρώ την 1η μου επιθεώρηση σε τμήμα κτιρίου) 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.