Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Κρήτη: Ο 90χρονος μηχανικός με ΑΜ:6.066 που έκλεψε την παράσταση στις εκλογές του ΤΕΕ


basgoud

Recommended Posts

Έκλεψε την παράσταση στις εκλογές του ΤΕΕ ο 90χρονος μηχανικός Παύλος Παυλάκης

 

Έχει δυναμική και συμμετοχή στις εκλογές του Τεχνικού Επιμελητηρίου στην Κρήτη, αλλά... όχι την αναμενόμενη!

 

Θα περίμενε κανείς πως λόγω των προβλημάτων των μηχανικών αλλά και του αυξημένου ενδιαφέροντος για την πολιτική σημασία της ψήφου του κλάδου, η συμμετοχή θα ήταν μεγάλη στην ψηφοφορία για την ανάδειξη των νέων οργάνων του ΤΕΕ τόσο στη δυτική όσο και στην ανατολική Κρήτη.

 

Δεν ειναι πάντως έτσι: όπως έλεγε στο cretalive μηχανικός που έκανε μια μικρή έρευνα λίγο πριν το μεσημεριανό διάλειμμα της " μάχης " είχαν ψηφίσει 623 σε επίπεδο Ανατολικής Κρήτης, πάνω κάτω όσοι είχαν ψηφίσει κσι το 2010!

 

Posted Image

 

Αλλά ποια συμμετοχή όταν στη...δυτική Κρήτη την παράσταση έκλεψε ο Παύλος Παυλάκης! Που είναι ο αρχαιότερος εν ενεργεία Διπλωματούχος Μηχανικος στην χώρα με Αρ μητρώου 6.066 !

 

Ο Παυλάκης όχι μόνο παρά τα 90 του χρόνια -γεννήθηκε το 1926- εργάζεται ακόμη(έχει κάνει μερικές από τις πιο σπουδαίες μελέτες στην Κρήτη), αλλά έσπευσε να ασκήσει και το εκλογικό του καθήκον!

 

"Αποτελεί πραγματική τιμή στον κλαδο μας και το τοπικό μας τμήμα ΤΕΕΤΔΚ η παρουσία του και η συμμετοχή του στις εκλογές μας." έλεγε ο πρόεδρος του ΤΕΕ/ΤΔΚ Λευτέρης Κοπάσης.

 

Πηγή: http://www.newsit.gr...-toy-TEE/678515

 

Click here to view the είδηση

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

άριστος ο συνάδερφος..... και φυσικά δεν είναι γέροντας, απλά ώριμος και σίγουρα με τεράστια εμπειρία ως Πολιτικός Μηχανικός .... 

Link to comment
Share on other sites

άριστος ο συνάδερφος..... και φυσικά δεν είναι γέροντας, απλά ώριμος και σίγουρα με τεράστια εμπειρία ως Πολιτικός Μηχανικός .... 

Κι εγώ, εάν ήμουν πολιτικός μηχανικός, στον ώριμο θα πήγαινα ώστε να μου ελέγξει τα στατικά.

Edited by Romanos
Link to comment
Share on other sites

άριστος ο συνάδερφος..... και φυσικά δεν είναι γέροντας, απλά ώριμος και σίγουρα με τεράστια εμπειρία ως Πολιτικός Μηχανικός .... 

Δυστυχώς, η ηλικία δεν συνάδει πάντα με την πλούσια γνώση του αντικειμένου, και την ορθότητα σκέψης

(από πρόσφατη ατυχή εμπειρία μου με συντ/χο "συνάδελφο")

πάντως, χαρά στο κουράγιο του παππούλη

δεν πιστεύω να τον πήγαν σηκωτό τίποτε κομματόσκυλα...

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν συνεχίζουν και δουλεύουν οι συνταξιούχοι πως θα δουλέψουν οι νεότεροι; Ο συγκεκριμένος παραωριμασε

 

 

Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

όλο γκρίνια είσαι

από τη μια λέμε πως έχουμε πολλούς συντ/χους

από την άλλη, θέλουμε λιγότερους στο επάγγελμα

δεν γίνονται και τα δυό...

Link to comment
Share on other sites

...

δεν γίνονται και τα δυό...

Με την θεώρηση του κόσμου ως τα δικά σου δικά μας και τα δικά μου, δικά μου γίνονται αυτά ….

 

Εγώ προσωπικά δεν θα  τολμήσω ποτέ να ξεστομίσω για έναν συνάδελφο μου ότι "παραωρίμασε"  που πέρασε μεσοπόλεμο, πόλεμο κατοχή, εμφύλιους κλπ κλπ και έχει τα κότσια και το τσαγανό να είναι ενεργός αντί να λουφάρει ή να ζει με ότι βρίσκει έτοιμο .

 

Αν εγώ το έκανα θα ήμουν τουλάχιστον παρτάκιας,  ανέντιμος και κατάπτυστος παίζοντας με την ζωή του άλλου και την αξιοπρέπεια του που ούτε στο νυχάκι του δεν θα έφτανα…. 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.