Μετάβαση στο περιεχόμενο

Παράταση χρήσης εργοταξιακού ρεύματος


Alex99

Recommended Posts

Αύριο θα πάω στον ΔΕΔΗΕ γιά να δω τι θα γίνει τώρα που η άδεια πήρε παράταση και δεν έχει λήξει , ούτε θέλω να την κάνω επ' αόριστον .

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μετά από τηλεφωνικές συζητήσεις αρκετών ημερών , οι του ΔΕΔΗΕ μου είπαν την περασμένη Παρασκευή , να πάω την Δευτέρα να βρώ την προισταμένη γιά να συζητήσουμε το θέμα .

 

Πήγα . Η προισταμένη έλλειπε . Με έστειλαν στον ανώτερο της στο κέντρο , 5 χλμ μακρυά . Ελλειπε και αυτός . Μου το είχαν πει όμως ότι δεν τον εύρισκαν στο τηλέφωνο . Με εξυπηρέτησε όμως άλλος υπάλληλος που είχε την νομοθεσία και μου είπε ότι πρέπει να βάλω σφραγίδα στην άδεια και όχι σαν την άλλη φορά που έγινε με υπεύθυνη δήλωση του επιβλέποντος ότι η άδεια εντάσσεται στην παράταση .

 

Είχα πάρει ήδη τηλέφωνα στην Συγγρού και μου είχαν πει ότι δεν γίνεται η σφράγιση από το αρχείο όπως παλιά , αλλά πρέπει να συννενοηθώ με μηχανικό εφαρμογής . 

 

Πήγα τελικά στην Αθήνα την Δευτέρα , τον βρήκα και μου είπε να φέρω την άδεια ιδιοκτήτη και το στέλεχος .

 

Πήγα χτες με την άδεια . Το στέλεχος όμως ήταν στην Συγγρού , που ήταν κλειστό το αρχείο χτες . Μου έδωσε χαρτί να το πάω σήμερα . Πήγα σήμερα Συγγρού , πήρα τον τόμο , άφησα ταυτότητα και χαρτί , έβγαλα τις τρείς φωτοτυπίες , πήγα Αθήνα , μου σφράγισε τα σχέδια και γύρισα τον τόμο στην Συγγρού .

 

Το θέμα είναι ότι ΟΛΟΙ οι υπάλληλοι ήταν πολύ εξυπηρετικοί , αλλά γιά μιά απλή δουλειά έφαγα 4 μέρες γιατί ΔΕΔΗΕ θα πάω αύριο . 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Θέλω να παρατείνω το εργοταξιακο σε άδεια εκδοθείσα τον 6ο / 2012 και η Πολεοδομία ζητάει αυτοψία. Ισχύει κάτι τέτοιο ή επειδή η άδεια είναι σε ισχύ αρκει μία τεχνική έκθεση και φωτογραφίες;

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Και εγω έχω το ίδιο θέμα με άδεια εκδοθείσα  τον 6/2012.Θα πρέπει να κάνει αυτοψία η πoλεοδομία? Καλά θα ήταν να μπορούσα να παραμείνω με το εργοταξιακό λίγο ακόμη...Εχω τελειώσει τις εργασίες όμως...

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Σε οικοδομική άδεια η οποία εκδόθηκε το 07/2010 δόθηκε παροχή εργοταξιακού ρεύματος τον 03/2011. 
Στη συνέχεια έγινε αναθεώρηση της άδειας τον 09/2013 (νομιμοποιήσεις τμημάτων και αλλαγή χρήσης τμήματος) και θεωρήθηκε το στέλεχος για ανανέωση εργοταξιακού μέχρι τον 03/2016 (λήγει τη άλλη εβδομάδα).
α) Η άδεια με την αυτόματη παράταση των 3 ετών λήγει το 2017 (2010+4+3);
β) Με την αυτόματη παράταση ισχύος της άδειας, γίνεται και αυτόματα παράταση ισχύος στο εργοταξιακό μέχρι τον 03/2017;

Θέλω να πάρω παράταση εργοταξιακού. Μαζί με την αίτηση και το στέλεχος της οικ.άδειας τί άλλο θα πρέπει να προσκομίσω; Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

 

Σε οικοδομική άδεια η οποία εκδόθηκε το 07/2010 δόθηκε παροχή εργοταξιακού ρεύματος τον 03/2011. 

Στη συνέχεια έγινε αναθεώρηση της άδειας τον 09/2013 (νομιμοποιήσεις τμημάτων και αλλαγή χρήσης τμήματος) και θεωρήθηκε το στέλεχος για ανανέωση εργοταξιακού μέχρι τον 03/2016 (λήγει τη άλλη εβδομάδα).

α) Η άδεια με την αυτόματη παράταση των 3 ετών λήγει το 2017 (2010+4+3);

β) Με την αυτόματη παράταση ισχύος της άδειας, γίνεται και αυτόματα παράταση ισχύος στο εργοταξιακό μέχρι τον 03/2017;

Θέλω να πάρω παράταση εργοταξιακού. Μαζί με την αίτηση και το στέλεχος της οικ.άδειας τί άλλο θα πρέπει να προσκομίσω; Ευχαριστώ.

 

 

 

Πολυ καλο ευχαριστουμε.

Και συμφωνα με ν.4368/2016 αρθρο 76.....CooEos...παίρνεις παραταση μεχρι αλλα τρια χρονια 2020!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Καλησπέρα συνάδελφοι.

Αδεια του 2006, με εργοταξιακά και μόνον απο την έκδοσή της, με αναθεώρηση ως προς τον χρονο ισχύος της την 10-08-2010,

βάσει ποίας διάταξης ξαναπαίρνει εργοταξιακό;;; Βάσει Ν.4368/16 ;;;

Ευχαριστώ σας.

Edited by maroudas
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.