Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Αυθαίρετη στήριξη κληματαριάς σε τοίχο γείτονα


Georouv

Recommended Posts

Στον τοίχο του εξοχικού μου,ο γείτονας μου είχε ανοίξει τρύπες και είχε στερεώσει μεταλικές κολώνες μέσα στο κτίσμα μου,μέσα στον τοίχο.Μετά τις διαμαρτυρίες μου,με ανάγκασε σε καταγγελία στην πολεοδομία.Μετά την  εκδίκαση από την πολεοδομία και το πρόστιμο που του επεβλήθη,έκανε ένσταση και διόρθωσε την στήριξη της κλιματαριάς εκτός του δικού μου χώρου.Μόνο που δεν αποκατέστησε την φθορά του τοίχου μου και απλά έκοψε τους σωλήνες που έμπεναν στον τοίχο μου και του στήριξε σε στυλώματα,με την μόνη διαφορά οτί άφησε τους μεταλικούς σωλήνες τόσο κοντά στον δικό μου τοίχο που με εμποδίζει από το να επιδιορθόσω τις ζημιές που μου έχει δημιουργήσει στον τοίχο μου.Θα ήθελα να με συμβουλέψετε σε τι ενέργειες να προβώ.Παρακάτω σας παραθέτω και εικόνες για να δείτε καταλάβετε καλύτερα την περίπτωση.

post-61043-0-53598400-1482197688_thumb.jpg

post-61043-0-91836200-1482197718_thumb.jpg

Edited by Georouv
Link to comment
Share on other sites

1.Δεν έγραψα greeklish,να πας σε οθφαλμίατρο ή να κοιτάξεις λίγο την διαφορά μεταξύ greeklish και ελληνικών χαρακτήρων.

2.Δεν νομίζω οτί είναι υποχρεωτικό να την αλλάξω,διότι ήδη έχω βάλει.

3.Έχω απευθυνθεί αλλά και εκείνος πρέπει να έχει μαζί του μηχανικό για το ζήτημα.

 

4.Ωραιά απάντηση,ευχαριστώ για την βοήθεια!

Edited by Georouv
  • Upvote 1
  • Downvote 12
Link to comment
Share on other sites

1.  σε γκρικλιζ το ειχα διαβασει και εγω...δξ πότε το διορθωσες...

η δε υποδειξη αφορουσε  στο να μπορουμε να διαβασουμε και να πουμε την γνωμη μας.

 

Αρα, να αφησεις τον...οφθαλμιατρο στη δουλεια του...

[για αυτο το σημειο της απαντησης σου,    βαζω -1]

 

2. Ειναι υποχρεωτικο...να διαβασεις τους κανονες του φορουμ

 

3. Ναι θα χρειαστεις μηχανικο ο οποιος θα συνεργαστει με τον δικηγορο σου...

 

4  τελος

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Georouv

Μπαίνεις ως ιδιώτης σε ένα φόρουμ επιστημόνων το οποίο σε φιλοξενεί. Θα ήταν καλό να είσαι πιο προσεκτικός στις εκφράσεις σου και να περιορίσεις την ένταση, στα πλαίσια ενός δημόσιου διαλόγου, τον οποίο προσπαθείς να ανοίξεις προκειμένου επιστήμονες και επαγγελματίες του κλάδου να σε βοηθήσουν ανιδιοτελώς.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Αν αυτά τα σκαλάκια είναι στο οικόπεδό του, τότε το άνοιγμα που έχεις είναι μάλλον παράνομο.

Αν τα σκαλάκια είναι κοινόχρηστος δημόσιος χώρος (πχ οδός), απευθύνσου και στο Δήμο...

Link to comment
Share on other sites

1.Δεν έγραψα greeklish,να πας σε οθφαλμίατρο ή να κοιτάξεις λίγο την διαφορά μεταξύ greeklish και ελληνικών χαρακτήρων.

2.Δεν νομίζω οτί είναι υποχρεωτικό να την αλλάξω,διότι ήδη έχω βάλει.

3.Έχω απευθυνθεί αλλά και εκείνος πρέπει να έχει μαζί του μηχανικό για το ζήτημα.

 

4.Ωραιά απάντηση,ευχαριστώ για την βοήθεια!

 

 

Προσβλητικός με την καλημέρα.

Το θέμα κλειδώνει μέχρι να το δει αρμόδιος συντονιστής.

Ανάθεσε με πληρωμή σε δικηγόρο και ιδιώτη μηχανικό να σε συνδράμουν.

Link to comment
Share on other sites

1. Είχες γράψει τον τίτλο του θέματος σε greeklish τον οποίο άλλαξα εγώ και το μετέφερα στα θέματα ιδιωτών

2. Την ταμπέλα "ιδιώτης" επίσης την έβαλε ο υπερσυντονιστής μετά από αναφορά μου

3. σωστή συμβουλή αλλά την σνομπάρεις...

 

4. Αν θέλεις να συμμετέχεις σε φόρουμ μηχανικών θα πρέπει να σεβαστείς τους κανόνες συμμετοχής (όπως και όλοι οι μηχανικοί άλλωστε) αλλιώς...άντε γειά! (που λέει και ο γνωστός γαύρος...)

 

Το θέμα παραμένει κλειδωμένο

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.