Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Αναδρομικές εισφορές ν. 3986/11 9/1/2017


iltzortz

Recommended Posts

Εκαστη εντος του καθε εξαμηνου.

Ναι.

Οχι

 

Σταλθηκε μεσω tapatalk

 

@georgegaleos κάτι τέτοιο περιμένω να μου πουν και αυτοί.

 

Είναι όμως σοβαρό το θέμα για τους συναδέλφους που έχουν δόσεις ή που είχαν υπαχθεί μέχρι τώρα σε χαμηλότερη κατηγορία. Δεν πρέπει να βρεθούν εκπρόθεσμοι....

 

Θα πάω να τους πω, εγω ενα χιλιάρικο τα υπολογίζω τα δικά μου, αν γίνεται να τα πληρώσω ντούκου και να με αφήσουν ήσυχο. και θα γράψω νεα

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Πάντως ρε παιδιά είναι να τρελαίνεσαι σε αυτή τη χώρα... Καλούμαστε να πληρώσουμε αναδρομικά ένα μεγάλο χρηματικό ποσό σε έναν φορέα που (βάσει του καταστατικού του ΕΦΚΑ***) πλέον έχει πεθάνει, δεν υπάρχει!!! Απίστευτα πράγματα.

Οκ, θα μου πείτε πως εφόσον είναι αναδρομικά, έπρεπε να τα είχαμε πληρώσει.

Να υποθέσω πως νομικά δε στέκει το επιχείρημα πως θέλουν να πληρώσουμε τόσα πολλά χρήματα σε κάτι που πλέον δεν υπάρχει, έτσι;

 

Ν. 3986/11: βλ. άρθρο 44, παρ. 14 & 15:

http://www.hellastax.com/HTML/2011-n/n3986-11.htm

 

***:

".. 1. Η παύση της λειτουργίας των παρακάτω εντασσομένων στον Ενιαίο Φορέα Κοινωνικής Ασφάλισης ΕΦΚΑ φορέων με τους κλάδους, τομείς και λογαριασμούς τους από 01.01.2017:

..

Γ. Ενιαίο Ταμείο Ανεξάρτητα Απασχολουμένων (Ε.Τ.Α.Α.).

α. Κλάδος Κύριας Ασφάλισης.

αα. Τομέας Σύνταξης Μηχανικών και Εργοληπτών Δημοσίων Έργων (ΤΣΜΕΔΕ), και η Ειδική Προσαύξηση."

Edited by Ghostrider
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.