Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Πρόσκληση διορισμού για 80 μόνιμους μηχανικούς και διοικητικούς στην ΕΥΑΘ


Engineer

Recommended Posts

Ολοκληρώνεται στις 24 Ιανουαρίου η διαδικασία αιτήσεων για την πρόσληψη 80 ατόμων στην Εταιρεία Υδρευσης και Αποχέτευσης Θεσσαλονίκης (ΕΥΑΘ).

 

Οι υποψήφιοι πρέπει να συμπληρώσουν και να υποβάλουν ηλεκτρονική αίτηση συμμετοχής στο ΑΣΕΠ, αποκλειστικά μέσω του διαδικτυακού του τόπου, ακολουθώντας τις οδηγίες που παρέχονται στην προκήρυξη. Η υπογεγραμμένη εκτυπωμένη μορφή της ηλεκτρονικής αίτησης και τα απαιτούμενα κατά περίπτωση δικαιολογητικά υποβάλλονται στο ΑΣΕΠ ταχυδρομικά με συστημένη επιστολή στη διεύθυνση: ΑΣΕΠ Αίτηση για την Προκήρυξη 5Κ/2016, Τ.Θ. 14 308, Αθήνα Τ.Κ. 115 10 αναγράφοντας στο φάκελο την αντίστοιχη κατηγορία εκπαίδευσης (ΠΕ ή ΤΕ) θέσεις της οποίας διεκδικούν.

 

Η κατανομή για τις 80 θέσεις στην ΕΥΑΘ είναι η εξής:

 

ΠΕ Βιολόγων 1, ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού 8, ΠΕ Ηλεκτρολόγων Μηχανικών 5, ΠΕ Μηχανολόγων Μηχανικών 5, ΠΕ Περιβάλλοντος 1, ΠΕ Πληροφορικής 4, ΠΕ Πολιτικών Μηχανικών 18, ΠΕ Τοπογράφων Μηχανικών 6, ΠΕ Χημικών 3, ΠΕ Χημικών Μηχανικών 4, ΤΕ Δημόσιας Υγιεινής 1, ΤΕ Διοικητικού Λογιστικού 1, ΤΕ Ηλεκτρολόγων Μηχανικών 5, ΤΕ Ηλεκτρονικών Μηχανικών 3, ΤΕ Μηχανικών Αυτοματισμού 2, ΤΕ Πληροφορικής 5, ΤΕ Πολιτικών Μηχανικών 6 και ΤΕ Τεχνολόγων Τροφίμων 2.

 

Κριτήρια

 

Οι πτυχιούχοι Πανεπιστημιακής και Τεχνολογικής Εκπαίδευσης διάφορων κλάδων/ειδικοτήτων ασχολούνται με δραστηριότητες που υποστηρίζουν λειτουργικές ανάγκες των μονάδων της ΕΥΑΘ Α.Ε. για την εξυπηρέτηση των ανωτέρω σκοπών (π.χ. μελέτες, κατασκευές, συντηρήσεις, επεκτάσεις, ανανεώσεις), απαραίτητων για την εξασφάλιση της ύδρευσης και της αποχέτευσης ακαθάρτων και ομβρίων υδάτων και αντλιοστασιών, έργα διευθετήσεως χειμάρρων αντιπλημμυρικής προστασίας, συντηρήσεως της περιφερειακής τάφρου της πόλεως Θεσσαλονίκης, των σταθμών επεξεργασίας λυμάτων και βιομηχανικών αποβλήτων, καθώς και επιμέλεια της λειτουργίας, της διοικήσεως και της εκμεταλλεύσεως όλων των έργων. Προς τούτο απαιτείται να διαθέτουν εξειδικευμένες επιστημονικές γνώσεις και εμπειρία σύμφωνα με τα προβλεπόμενα και στον Κανονισμό Εσωτερικής Λειτουργίας της ΕΥΑΘ Α.Ε.

 

Από το ένθετο «Αγορά Εργασίας» της έντυπης έκδοσης του Ελεύθερου Τύπου

 

Πηγή: http://www.b2green.g...kous-stin-evath

 

Click here to view the είδηση

Link to comment
Share on other sites

Παντως οποιος σκεφτεται να κανει αιτηση ας ξεκινησει το αργοτερο σημερα, γιατι το site του ΑΣΕΠ ειναι επιεικως απραδεκτο. Μιλαμε ακομα και πριν15 χρονια με PSTN συνδεση πιο γρηγορα ανοιγα σελιδες. Ακομα και η τεχνικη υποστηριξη του ΑΣΕΠ που επικοινωνησα δεν μπορει να ανοιξει την σελιδα τους. Αισχος. Εφαγα μια μερα για μια δουλεια 30 λεπτων.

Link to comment
Share on other sites

Η σελιδα του ΑΣΕΠ υπολειτουργουσε ολες τις προηγουμενες μερες και απο χτες εχει πέσει τελειως. Εννοειται οτι τα τηλεφωνα δεν τα σηκώνουν. Ξερεις κανεις,απο προηγουμενη εμπειρια,τι γινεται σε αυτές τις περιπτώσεις?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Θέλω να ρωτήσω για αυτό που λέει η προκύρηξη:

"Εμπειρία τριών (3) ετών σε μελέτη ή κατασκευή ή επίβλεψη ή λειτουργία ή διαχείριση ή διοίκηση έργων ύδρευσης ή αποχέτευσης ή επεξεργασίας νερού ή επεξεργασίας και διάθεσης αποβλήτων."

Πως αποδεικνύεται από ελεύθερο επαγγελματία Πολιτικό μηχανικό?

Η μελέτη πρέπει να εχει κατατεθεί σε δημόσιο φορέα π.χ. πολεοδομία?

Και αν έχει κάνει μια μόνο μελέτη π.χ. πριν 2 χρόνια για πόσο καιρό θεωρείσαι ότι έχεις εμπειρία?

Δεν εχω εμπειρία επι του θέματος και ρωτώ τους εμπειρότερους από εμένα

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτήσω για αυτό που λέει η προκύρηξη:

"Εμπειρία τριών (3) ετών σε μελέτη ή κατασκευή ή επίβλεψη ή λειτουργία ή διαχείριση ή διοίκηση έργων ύδρευσης ή αποχέτευσης ή επεξεργασίας νερού ή επεξεργασίας και διάθεσης αποβλήτων."

Πως αποδεικνύεται από ελεύθερο επαγγελματία Πολιτικό μηχανικό?

Η μελέτη πρέπει να εχει κατατεθεί σε δημόσιο φορέα π.χ. πολεοδομία?

Και αν έχει κάνει μια μόνο μελέτη π.χ. πριν 2 χρόνια για πόσο καιρό θεωρείσαι ότι έχεις εμπειρία?

Δεν εχω εμπειρία επι του θέματος και ρωτώ τους εμπειρότερους από εμένα

 

Δεν έχω διαβάσει την προκήρυξη αλλά από άλλες που έχω δει :

Από ελεύθερο επαγγελματία αποδεικνύεται είτε με συμβάσεις έργου είτε με ΑΠΥ που να περιγράφουν ότι παρέδωσες μελέτη.

Κατά την άποψή μου από τη στιγμή που δεν αναφέρεται μέγεθος εγκατάστασης αν έχεις πχ υποβάλλει μελέτη σε εργοστάσιο για την επεξεργασία και διάθεση αποβλήτων γιατί όχι?

Ο ορισμός δεν είναι σαφής δηλαδή μπορείς να εργάζεσαι τρία χρόνια συμεχόμενα στη συντήρηση ενός έργου αλλά να υποβάλλεις μια μελέτη μια φορά το χρόνο για τρία χρόνια.Εκτιμώ ότι γενικά το αποδέχονται.

Edited by stet
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.