lou Δημοσιεύτηκε Ιανουάριος 21 , 2017 Share Δημοσιεύτηκε Ιανουάριος 21 , 2017 Καλημέρα συνάδελφοι! Μήπως ξέρει κανείς πως μπορούμε να εισάγουμε τους Δασικούς Χάρτες μέσω WMS σε κάποιο πρόγραμμα GIS και ειδικότερα στο Global Mapper? Ποιό είναι το link? Μήπως χρειάζεται password? Με ενδιαφέρει περισσότερο το layer με τις ιστορικές αεροφωτογραφίες... Τις ''απλές'' ορθοφωτογραφίες από το ktimanet μπορώ να τις εισάγω αλλά τις Δασικές οχι.... Ευχαριστώ! Link to comment Share on other sites More sharing options...
Sw0rdf1sh Δημοσιεύτηκε Ιανουάριος 18 , 2018 Share Δημοσιεύτηκε Ιανουάριος 18 , 2018 Δεν υπάρχει τέτοια δυνατότητα εκτός εάν έχει ανέβει στο geodata.gov.gr τμηματικά για κάποια περιοχή (πχ το έχει ανεβάσει εκεί η Δ/νση Δασών). Link to comment Share on other sites More sharing options...
Recommended Posts
Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο
Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο
Δημιουργία λογαριασμού
Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!
Εγγραφή νέου λογαριασμούΣύνδεση
Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.
Συνδεθείτε τώρα