Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Το ΤΣΜΕΔΕ τράβηξε πολλαπλές δόσεις σε ρυθμιση


Baudolino

Recommended Posts

Μόλις τώρα συνειδητοποίησα ότι στον λογαριασμό που τραβάει την ρυθμιση ΤΣΜΕΔΕ μου, τραβηξε 2 δόσεις των 120 ευρώ με 7 λεπτά διαφορά, ενω εχω κοφτη στην τραπεζα να μην μπορεί πάνω απο 150. Κι ευτυχώς (?) δεν είχε άλλα να τραβήξει, γιατί ΣΙΓΟΥΡΑ θα συνέχιζε. Σας συνέβη και εσάς? Δεν περίμένω να τα δώσουν πίσω αλλά το θα τους πάρει ο δ την μανα και τον πατέρα είναι απλά λίγο...

post-101032-0-23686600-1485887948_thumb.png

Edited by Baudolino
  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 31
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μόλις τώρα συνειδητοποίησα ότι στον λογαριασμό που τραβάει την ρυθμιση ΤΣΜΕΔΕ μου, τραβηξε 2 δόσεις των 120 ευρώ με 7 λεπτά διαφορά, ενω εχω κοφτη στην τραπεζα να μην μπορεί πάνω απο 150. Κι ευτυχώς (?) δεν είχε άλλα να τραβήξει, γιατί ΣΙΓΟΥΡΑ θα συνέχιζε. Σας συνέβη και εσάς? Δεν περίμένω να τα δώσουν πίσω αλλά το θα τους πάρει ο δ την μανα και τον πατέρα είναι απλά λίγο...

Ομοίως και μενα μου τραβηξε 2 φορες γρρρρρρρρρρρρρρρ
Link to comment
Share on other sites

Ομοιως...

 

Τι στο δι@ολο κανουν εκει στο ΤΣΜΕΔΕ?

 

Εμενα μπορουσε να τραβηξει αλλες 3 δοσεις, αλλα δεν τραβηξε, αρα καποια μλκ εγινε με τη μηχανογραφηση τους.

 

ΥΓ. Θα προβλεψω οτι δεν προκειται να τα παρουμε πισω και θα αφαιρεθει το ποσο, απο την τελευταια δοση. Θυμηθειτε το...

Edited by terry
Link to comment
Share on other sites

Εμένα το πρωί που πήγα δεν είχε τραβήξει καμία Το ενημέρωσα το βιβλιάριο γύρω στις 9.30 Έχει πλάκα να έχει τραβήξει και άλλα γιατί τα υπόλοιπα που έχω είναι για τα λοιπά μιας άδεια δόμησης (κρατήσεις , φόρους , ΙΚΑ , πολεοδομία , δήμος κλπ) 

 

Μάλλον τους λείπουν ποσά για τις συντάξεις και δεδομένου ότι θα εκβιαστούν για την αξιολόγηση τα παίρνουν κατα λάθος-  εξ επίτηδες  για να έχουν καβάτσα να αντέξουν . Εδώ που φτάσαμε θα δούμε πολλά περίεργα 

Edited by GEORGE MICHEAL
Link to comment
Share on other sites

γιατί να μην παω 5 λέπτα κάνω , και όλο και καμία δουλειά θα βγει με τόσους που θα δω πηγαίνοντας εκεί Και αν δε βγει εργασία όλο και κάποιο ουζάκι θα προκύψει ... έστω και στα όρθια το τελευταίο καιρό Θα μάθω κανένα τοπικό  νέο ..μια χαρά 

Edited by GEORGE MICHEAL
Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω..

Εχεις μεινει 10 χρονια πισω...

 

Και γω ρε φιλε που θελω να κανω τη δουλεια μου (την οποια δεν μπορω να κανω ηλεκτρονιικα) γιατι να περιμενω εσενα και αλλους 30 σαν εσενα να κανουν ενημερωση στο βιβλιαριο?

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

ε καλά δεν πάω μόνο για ενημέρωση πλήρωσα σήμερα ένα σωρό υποχρεώσεις Αλλά σιγά το κόσμο που έχουμε εδώ στην τράπεζα , κανένας δεν βιάζεται.  Αλλά γενικά δεν εμπιστεύομαι συναλλαγές από υπολογιστή και δεν χρησιμοποιώ κάρτα ακόμα ( η γυναίκα μου έχει ) γιατί αισθάνομαι άσχημα αν έχω χρήματα πάνω μου και με την κάρτα είναι σαν τα έχω Παράγοντας αλλοτρίωσης που έχω αναλύσει Αλλά σιγά τα χρήματα που έχω το τελευταίο καιρό , ότι βγάζω φεύγει σε χρόνο dt ,  δεν ξεπερνούν κατά καιρό τα 500 ευρώ Αυτά είναι όλη η περιουσία μου σε μετρητά .

Edited by GEORGE MICHEAL
Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα... από μια άποψη "χαίρομαι" που είναι κι άλλοι γιατί διαφορετικό θα ήταν να είναι μοναδικό σφάλμα... 
Αν τυχει και βρεθεί κανείς από τα περιξ και μάθει τιποτα ας μας πει, γιατι προσωπικά αυτές τις μέρες είναι αρκετά δυσκολο να πάρω άδεια... Τηλεφωνο δεν το προσπαθώ καν... εκτός κι αν μου πει κανεις ότι υπάρχει περιπτωση...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.