Μετάβαση στο περιεχόμενο

Το ΤΣΜΕΔΕ τράβηξε πολλαπλές δόσεις σε ρυθμιση


Baudolino

Recommended Posts

Πήγα στην Εθνική, όπου μου είπαν πως με βάση την πάγια εντολή, επειδή είναι επαναλαμβανόμενη το Ταμείο μπορεί να τραβήξει όσες δόσεις θέλει όποτε θέλει. Έγινε γραπτό ερώτημα τόσο για το γιατί έγινε η διπλή χρέωση, όσο και για το ποιο μήνα αφορά η δεύτερη χρέωση και μου είπαν ότι θα έχουμε απάντηση σήμερα. Θα επανέλθω με νεώτερα...

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 31
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΥΓ. Θα προβλεψω οτι δεν προκειται να τα παρουμε πισω και θα αφαιρεθει το ποσο, απο την τελευταια δοση. Θυμηθειτε το...

 

Θυμηθειτε με!

Ειναι τετοια η μηχανογραφηση τους, που ουτε μπορουν να τα επιστρεψουν, ουτε μπορουν τον επομενο μηνα να μην τραβηξουν τη δοση.

Ειναι ΓΕΛΟΙΟΙ. Ξερουν ο καθενας τι υποχρεωσεις εχει και απο που θα του ληφθουν τα λεφτα αυτα?

Edited by terry
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι χθες, στην καρτέλα στο site του ΤΣΜΕΔΕ φαινόταν κανονικά ο πίνακας με τη ρύθμιση. Πλέον εξαφανίστηκε.... :confused: :confused: :confused: :confused:

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν κάποιος δεν έχει πέραν της δόσης τι γίνεται; Με το έτσι θέλω τραβάνε όσα νομίζουν; Σε ποια διάταξη το γράφει αυτό; Αν δεν πάρετε απαντήσεις σε αυτά προτείνω να κινηθείτε δικαστικά η στο συνήγορο του πολίτη

 

 

Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Μόλις μίλησα με το ΤΣΜΕΔΕ Τρίπολης, όπου μου είπαν πως στο σύστημά τους προς το παρόν φαίνεται απλήρωτη η δόση Ιανουαρίου και να τους ξαναπάρω σε 2 ημέρες. Η ρύθμιση φαίνεται κανονικά ενεργή.
 

Αν δεν πάρετε απαντήσεις σε αυτά προτείνω να κινηθείτε δικαστικά η στο συνήγορο του πολίτη

αυτό ακριβώς σκοπεύω να κάνω...
 

Edited by GriGaS
Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα το ίδιο συνέβη. Από τη μηχανογράφηση στα κεντρικά είπαν ότι έχουν ενημερωθεί και "το ψάχνουν". Οταν τον ρώτησα αν θα επιστραφούν τα χρήματα απάντησε "θα σε γελάσω". Αν δεν επιστραφούν άμεσα τα χρήματα η αν δεν συμψηφιστούν έστω στο Φεβρουάριο θα γίνει της π@@@@@@@. Δεν έχει κανένας το περιθώριο να κάνει δώρο κατοστάρικα στο ΤΣΜΕΔΕ. Πραγματικά αυτή είναι η σταγόνα που ξεχείλισε το ποτήρι! 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα ίσα ίσα το ποσό της δόσης  :mrgreen:   Στη καρτέλα μου εμφανίζεται οτι χάθηκε ο διακανονισμός αλλά φαντάζομαι δεν έχει ενημερωθεί ακόμα το σύστημα τους οτι πλήρωσα. 

Link to comment
Share on other sites

Μολις μου επεστρεψαν και τις 2 δοσεις!!

 

Λετε να τα μεταφερω σε αλλο λογαριασμο, να μην μου τα ξαναπαρουν? :smile:

 

 

ΥΓ. Καμια μλκ εκανε ο υπαλληλος. Απο οτι καταλαβαινω δε γινεται αυτοματα η πληρωμη των δοσεων.

Edited by terry
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.