Μετάβαση στο περιεχόμενο

Όλα τα απαιτούμενα αποδεικτικά για την έκδοση έγκρισης - άδειας δόμησης μετά το ν. 4387/2016


georgecv

Recommended Posts

Δεν επεδίωξα ποτέ να γίνω κατανοητός από συνδικαλιστή. Είναι ουτοπία γιατί ο στόχος τους πάντα είναι να ειπωθεί το ποίημα.

Απόδειξη ότι το είπες με μόνη αφορμή τα αντίθετα από αυτά που λέω σε πάνω από δέκα σχετικά σχόλια.

Μην ανησυχείς για τη λάθος εικόνα που έχεις για το ελεύθερο επάγγελμα σήμερα. Σε λίγο καιρό το συνδικαλιστικό σου ένστικτο θα σε οδηγήσει σίγουρα στο δημόσιο τομέα ...

 

υγ. Το τελευταίο το γράφω σαν αντιστάθμισμα στους χαρακτηρισμούς σου.

Εγώ θα τελειώσω εδώ τη μεταξύ μας κουβέντα και θα ήθελα να κάνεις το ίδιο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 66
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εχει πολυ πλακα να νομιζεις πως εισαι μαντης και να γνωριζεις ποιος θελει να γινει δημοσιος υπαλληλος και ποιος οχι.

Επισης εχει ακομη πιο πολυ πλακα να νομιζεις οτι εσυ εχεις την σωστη εικονα για το ελευθερο επαγγελμα και οι "συνδιλαλιστες" οχι.

 

Αυτο που ειναι λυπηρο ομως για την παρτη σου ειναι πως δεν μπορεις να παραδεχτεις πως εγινε ενα βημα προς τον απεγκλωβισμο των συναδελφων απλα γιατι σε αυτο βοηθησαν λιγο και οι "συνδικαλιστες".

 

Κοιτα το δαχτυλο και οχι το φεγγαρι και θα συνεχισουμε ετσι σε αυτη τη μιζερη κατασταση

Καλη συνεχεια συναδελφε

Link to comment
Share on other sites

Εχει πολυ πλακα να νομιζεις πως εισαι μαντης και να γνωριζεις ποιος θελει να γινει δημοσιος υπαλληλος και ποιος οχι.

Επισης εχει ακομη πιο πολυ πλακα να νομιζεις οτι εσυ εχεις την σωστη εικονα για το ελευθερο επαγγελμα και οι "συνδιλαλιστες" οχι.

 

Αυτο που ειναι λυπηρο ομως για την παρτη σου ειναι πως δεν μπορεις να παραδεχτεις πως εγινε ενα βημα προς τον απεγκλωβισμο των συναδελφων απλα γιατι σε αυτο βοηθησαν λιγο και οι "συνδικαλιστες".

 

Κοιτα το δαχτυλο και οχι το φεγγαρι και θα συνεχισουμε ετσι σε αυτη τη μιζερη κατασταση

Καλη συνεχεια συναδελφε

Σημαντικότατος απεγκλωβισμός!!!! Έλυσε (Θα δουμε!!!) ένα πρόβλημα και δημιουργησε άλλα δέκα με οδηγίες κατά παράβαση της ισχύουσας νομοθεσίας!!!

 

Εγώ και αρκετοί συνάδελφοι κάναμε αγώνα στις ΥΔΟΜ των περιοχών μας για να καταλάβουνε τη νομοθεσία και τώρα η εγκύκλιος δικαιώνει όλους τους άσχετους των υπηρεσιών!!! Πές μου που να τους στείλω τα συγχαρίκια για τα νέα τους κατορθώματα !!!!

 

Εγώ πάλι ούτε το φεγγάρι κοιτάω ούτε τα δάχτυλά τους που με μουτζώνουν. Τη δουλειά μου θέλω να κάνω και με τις ανοησίες τους ξαναγυρίζω στο μηδέν για να παραμείνει "απαραιτητη" η γραφειοκρατία του ΤΕΕ και των υπηρεσιών!!!

 

ΝΙΣΑΦΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Edited by Αλέξανδρος
Link to comment
Share on other sites

Σημαντικότατος απεγκλωβισμός!!!! Έλυσε (Θα δουμε!!!) ένα πρόβλημα και δημιουργησε άλλα δέκα με οδηγίες κατά παράβαση της ισχύουσας νομοθεσίας!!!

 

Το πρόβλημα που έλυσε είναι αυτό που δημιούργησε το χαρτί του πρ. του ΤΕΕ και είναι η ομηρία του ελ. επαγγελματία μηχανικού.

Αυτό είναι το βασικό.

Τα άλλα δέκα εγώ δεν τα βλέπω. Αν μπορείς να τα απαριθμήσεις ώστε να πιέσουμε να λυθούν καλό θα ήταν.

Και σε ό,τι αφορά το ΕΜΠ ΥΔΟΜ Αργυρούπολης, Καλλιθέας το ζητάνε και μάλιστα η δεύτερη ξανάρχισε μετά το χαρτί του ΤΕΕ. Για άλλες δεν ξέρω γιατί έχω καιρό να βγάλω άδεια αλλού.

Link to comment
Share on other sites

 

Τα άλλα δέκα εγώ δεν τα βλέπω. Αν μπορείς να τα απαριθμήσεις ώστε να πιέσουμε να λυθούν καλό θα ήταν.

 

Αυτό είναι το πρόβλημα!!! Δυστυχώς δε μπορείτε να δείτε τα υπόλοιπα!!!! Αν ανατρέξεις στη υπόλοιπη συζήτηση, όπως και στη νομοθεσία θα τα δεις.

Link to comment
Share on other sites

...........................................

 

Εγώ και αρκετοί συνάδελφοι κάναμε αγώνα στις ΥΔΟΜ των περιοχών μας για να καταλάβουνε τη νομοθεσία και τώρα η εγκύκλιος δικαιώνει όλους τους άσχετους των υπηρεσιών!!!..........................

Έτσι... Το ίδιο κι εγώ. Τους πήγα όλη τη νομοθεσία και δέχτηκαν να μη ζητούν ΕΜΠ....Και από ότι βλέπω στη διαύγεια συνεχώς βγαίνουν άδειες δόμησης χωρίς ΕΜΠ. Είναι παράνομες όλες αυτές???

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι το πρόβλημα!!! Δυστυχώς δε μπορείτε να δείτε τα υπόλοιπα!!!! Αν ανατρέξεις στη υπόλοιπη συζήτηση, όπως και στη νομοθεσία θα τα δεις.

Πάμε πάλι από την αρχή...... μείζον...έλασσον κλπ

Link to comment
Share on other sites

Σχετικό έγγραφο της Ε.Ε.Τ.Ε.Μ προς την Γεν. Γραμ. Χωρικού Σχεδιασμού με ερωτήματα και παρατηρήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.