Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ανεβαίνουν σταδιακά τα ειδοποιητήρια για τις εισφορές των μηχανικών στον ΕΦΚΑ


Engineer

Recommended Posts

Δηλαδή θα έρθουν αναδρομικά για επικουρικό και εφάπαξ και αν το 2016 είχες μεγαλύτερο εισόδημα από το 2015 θα έρθουν και αναδρομικά για τους δύο πρώτους μήνες;;;;

Και το πρώην ΤΣΜΕΔΕ θα συνεχίσει να εκδίδει τα αναδρομικά για τα έτη 2012 - 13;;; 

Ωχ Θεε μου, ΘΕΕ ΜΟΥ!!!

 

Ξερεί κάποιος συνάδελφος τι γίνεται με τις κράτησεις υπερ ΤΣΜΕΔΕ - ΕΜΠ 2% και 1% επί των αμοιβών ή 0.1% και 0.05% επι του προυπολογισμού του έργου, συνεχίζουμε να τις πληρώνουμε οπώς πριν ή τώρα είναι υπέρ ΕΦΚΑ - ΕΜΠ;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 37
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αναδρομικά για το διάστημα Α' εξαμ. 2012 ως και Β' εξαμ. 2015. Δηλαδή για οκτώ ως και πέντε εξάμηνα, ανάλογα με το τι είχε πληρώσει ο καθένας. Έκδοση των αναδρομικών ανά εξάμηνο, άγνωστο πότε ακριβώς και πληρωμή ως το τέλος του τρέχοντος της έκδοσης εξαμήνου.

 

Καλή η ερώτηση για τις κρατήσεις υπέρ του καταργημένου πλέον ΤΣΜΕΔΕ και του μισού του μηδενός υπέρ ΕΜΠ. Δες εδώ κι από εδώ και κάτω.

Edited by panos-vicious
Link to comment
Share on other sites

Γιατί να μην πληρώνω επικουρικό και εφάπαξ και να πληρώνω 10€ στον ΟΑΕΔ που δεν μου χρειάζεται; Τι βλακείες είναι αυτές; θα ταΐζουμε κόσμο τώρα;

 

 

Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

 

Ο μηχανικός που είναι μέλος ΤΕΕ και γραμμένος στο ΤΣΜΕΔΕ, αν μείνει άνεργος δικαιούται επίδομα ανεργείας από ΟΑΕΔ;

Link to comment
Share on other sites

.. δες το συνημμένο ... είναι ενδιαφέρον ...

Το δεύτερο συνημμένο αφορά τους ΟΑΕΕδες ...

Οι ΕΤΑΑδες ???!!!

 

Αλλα μην το συζητήσουμε στο παρον νημα γιατι ειναι εκτος.

Αν θες ψαξε υπάρχει σχετικο νημα και μετέφερε εκει και τα συνημμενα.

επιδ_ανεργ.pdf

11-2013.pdf

Edited by georgegaleos
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παράταση ΑΠΔ Ιανουαρίου 2017 και καταβολής εισφορών μη μισθωτών

https://www.e-forologia.gr/cms/viewContents.aspx?id=202270&utm_source=eforologia&utm_medium=push_notification&utm_content=CMS&utm_campaign=27/02/2017

Link to comment
Share on other sites

Δεν βγαίνει το ταμείο... Πετάμε χαρταετό τις εισφορές θα σκεφτούμε;

 

 

Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή οι ΕΕ πάμε για 17 Ιανουαρίου ? Καλά που μπήκα στο φόρουμ Πάω να πάρω μια λαγάνα παραπάνω για την οικογένεια  :smile: Άσε που έχω νοσοκομείο την μάνα μου και που καιρός για τράπεζα ή για κυνήγι χρημάτων να είσθε καλά που έχουμε την ενημέρωση , αν κατάλαβα καλά το επισυναπτόμενο κείμενο 

Edited by GEORGE MICHEAL
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Προς ενημέρωση μόλις αναρτήθηκαν τα ειδοποιητήρια ΕΦΚΑ του Σεπτεμβρίου, χωρίς καμία αλλαγή προσωπικά.

Εξακολουθεί να βλέπει ακόμη το 2015 και χωρίς επικουρικό & εφάπαξ.

Υποθέτω ότι αναρτώνται σταδιακά γιατί σε φίλο δεν έχει αναρτηθεί ακόμη.

Edited by georgegaleos
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.