Μετάβαση στο περιεχόμενο

Μηχανικός ΤΕ, πρώην ΕΤΑΑ, νυν ΕΦΚΑ


Kane

Recommended Posts

Μια ερώτηση για τους συναδέλφους ΤΕ που ήταν ασφαλισμένοι, όπως κι εγώ στο ΕΤΑΑ.

 

Αν μπώ στη σελίδα του ΕΦΚΑ, καπου αναφέρει της διαδοχική σου ασφάλιση. Εχω στη περίπτωση μου, και προφανώς σε όλων σας, κάποια χρόνια ΟΑΕΕ, και μετά κάποια χρόνια ΕΤΑΑ.

 

Κι αυτό διοτι γραφόμαστε αναγκαστικα ΟΑΕΕ και μετά παίρναμε ετήσια απαλλαγή επειδή ασφαλιστηκαμε στο ΕΤΑΑ.

 

Ομως, δεν εχει διακριτές τις χρονικές περιόδους σε μένα. Συν τοις άλλοις, απο 1/1/17 με εμφανίζει πάλι ΟΑΕΕ.

 

Και φυσικα΄δν εχει αναρτηθεί το ειδοποιητήριο μου. Το οποιο θα υπολογίζεται με βάση τις εισφορές του ΕΤΑΑ ή του ΟΑΕΕ;

 

 

Link to comment
Share on other sites

εννοείς εκεί που φαίνεται όλες οι ασφαλιστικές εισφορές που έχεις πληρώσει μέχρι σήμερα ;

https://www.atlas.gov.gr/ATLAS/Pages/Home.aspx

Link to comment
Share on other sites

οχι συνάδελφε, στη σελίδα του ΕΦΚΑ αν μπείς, με τους κωδικους σου για να δεις το ειδοποιητήριο.

 

Εκει σε ενα απ'τα 5 (μου διαφεύγει τώρα) εχει ολους τους ασφαλιστικους φορείς απ'τους οποιους εχεις περάσει με ημερομηνίες.

 

Σε εμας τους ΤΕ, εχει ΟΑΕΕ, και θυμάσαι, καθε χρονο πηγαίνουμε και παιρνουμε απαλλαγή επειδη ημασταν ΤΣΜΕΔΕ. Απλά θελω να μου επιβεβαιώσεις οτι ειναι και σένα ετσι.

 

Το ειδοποιητήριο μου, δε βγήκε ακόμη...Και θα μου/σου ρθει με εισφορες για ΟΑΕΕ ή για ΤΣΜΕΔΕ; μπουρδέλο τα χουν κάνει.

 

Υ.Γ. καλά στη ΄σελίδα που μου στειλες, πλάκα μας κάνει; λεει οτι ειμαι ασφαλισμένος απο 27/01/2017...

Edited by Kane
Link to comment
Share on other sites

νομίζω ότι όλους μας έχουν υπολογίσει στο 26,95% ακόμα και τους ΠΕ μάλλον δεν έχουν βρει τρόπο για να βάλουν το ΕΦΑΠΑΞ και το επικουρικό ; 

 

εμένα προσωπικά μου έχει υπολογιστεί στο 26,95% 

 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.