Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Αγορά Αυτοκινήτου


Mitsos Ribopaido

Recommended Posts

Χαιρετώ το φόρουμ

Είμαι στην αναζήτηση για αυτοκίνητο καινούργιο.. Ανάμεσα σε i10 , yaris και corsa είπα να πάω εδώ.

https://www.car.gr/9281794-toyota-yaris-bi-tone-white-hsd

9281794_1_b.jpg

 

Πήρα γνώμες απο 2 φίλους που το έχουνε και μ πανε τα καλύτερα

Εχει κάποιος κάποια άποψη ή σχόλιο..Το οδήγησα ηταν απίστευτο και απλα ρωτάω συνάδερφοι μήπως έχετε κάτι παραπάνω να βοηθήσετε,..Συγνώμη για την αγγελία απλα το έχει εδώ ακριβώς όπως θέλω να το παραγγείλω..Ευχαριστώ

 

Link to comment
Share on other sites

Ειναι 3 διαφορετικά αυτοκίνητα, τόσο σε μέγεθος, όσο και σε κινητήρες.

Πετώντας το i10 εκτός, μεταξύ Α) πετρελαιοκίνητου/βενζινοκίνητου, φθηνότερου Κόρσα & Β) υβριδικού, ακριβότερου Yaris, εφόσον είχα τα χρήματα, θα έπαιρνα το Yaris (αν και η κρίση δεν ειναι αντικειμενική, έχω Auris).

Σκέψου τις ανάγκες σου πρώτα που θες να ικανοποιήσεις με ενα αυτοκίνητο & σε συνδυασμό με την τσέπη σου, εύχομαι να επιλέξεις το καταλληλότερο για εσένα αυτοκίνητο.

Edited by Ghostrider
Link to comment
Share on other sites

Ισχύει , τελείως διαφορετικά... Το yaris όπως τα μέτρησα εδω και μέρες και το έψαξα με καλύπτει απόλυτα. Το corsa και στην οδήγηση δεν μ έκανε αίσθηση..

Το μέλλοντικο κομμάτι δεν το ξέρω , αλλά έχω κάτι καλό προς το παρόν και μπορώ να κάνω την κίνηση. Για τις μπαταρίες έχω την επιφύλαξη αλλα θεωρώ πως δέν θα είναι θέμα..Για να δούμε..

Πάντως είναι πανέμορφο παραδέξου το..

Link to comment
Share on other sites

Απ' όσα έχω ρωτήσει στο συνεργείο που το πάω (εξουσιοδοτημένο), πέρα από τα πρώτα Prius που παρουσίασαν κάποια θέματα, δεν έχουν αντιμετωπίσει προβλήματα με τα πιο σύγχρονα υβριδικά.

Στο θέμα μας ξανά: ειναι ΠΑ ΝΕ ΜΟΡ ΦΟ, το παραδέχομαι. Ειδικά οι ζάντες σκοτώνουν.

Άντε καλορίζικο & προσοχή στο πόδι σου μες στην πόλη, ώστε να εχει νόημα η ηλεκτροκίνηση!

Edited by Ghostrider
Link to comment
Share on other sites

Με βοήθησες πολύ φίλε ghost ευχαριστώ πολύ. Ναι προσοχή και ηρεμία...θα βγάλει μπαμ τα λεφτά του...

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά..... 18000 για yaris.... στην πιο μικρή κατηγορία? Θα σε καλύψει σε χώρους λίγο αργότερα (οικογένεια? παιδιά?)

Link to comment
Share on other sites

18K για Yaris συγνώμη αλλα με την καμία. Με τα ίδια η λίγο παραπάνω πας σε πολύ καλύτερο και αλλη κατηγορία αν θες

 

 

Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

Edited by ikaros13
Link to comment
Share on other sites

Το υβριδικό είναι θεωρητικό . Υπάρχουν ωραιότερα αυτοκίνητα όπως το C3 και με καλύτερο εξοπλισμό και περπάτημα , ενώ δεν μπλέκεις με μπαταρίες τώρα που ακόμα είναι στην θεωρία . Σε 10-15 χρόνια που θα έχουν εξελιχθεί θα προσφέρονται από όλες τις εταιρείες και δεν θα κάνουν 3-4000 για να τις αλλάξεις .

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.