Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Το τμήμα πολιτικών μηχανικών του ΕΜΠ στα 50 καλύτερα πανεπιστήμια του κόσμου


basgoud

Recommended Posts

<!-- -->&amp;amp;nbsp;

Εχμ...όσα δεν πιάνει η αλεπού ?!

&amp;amp;nbsp;

Η αριστεία στις πανελλήνιες δείχνει και ευφυΐα, συγκέντρωση, πειθαρχία.....όχι μόνο παπαγαλία όπως προπαγανδίζετε οι ΤΕΙτζηδες.

&amp;amp;nbsp;

Άσε δε που οι μεγαλύτεροι υπέρμαχοι ΑΕΙ συνήθως είναι ΤΕΙτζηδες από κατατακτήριες. Καλύτερος κριτής είναι αυτός που έχει περάσει και από τα δύο.

&amp;amp;nbsp;

&amp;amp;nbsp;

 

Συνάδελφε, κι εγώ ΑΕΙτζης είμαι αλλά μετά από 11 χρόνια επιρας σε διαβεβαιώνω ότι η χαζομάρα δεν έχει να κανει με το πτυχίο, έχει να κάνει με τον άνθρωπο...

 

Το τί έχω ακούσει από ΑΕΙτζη από πλευράς αντίληψης, δεν περιγράφεται...Επίσης και το κομπλεξ που βγάζουν καποιοι απόφοιτοι ΤΕΙ στην δουλειά βγάζει ματι...

 

Θεωρώ τον εαυτό μου τυχερό που γνώρισα ανθρώπους σοβαρούς από όλες τις κατηγορίες...

 

Και ας πάρω τον κλάδο των Τοπογράφων Μηχανικών: Δεν περιμένω από έναν απόφοιτο του ΤΕΙ να μου εξηγήσει τις μεθόδους προσδιορισμού του γεωειδούς ή ειδικά θέματα συνορθώσεων με χρήση στοχαστικών τεχνικών, αλλά πίστεψε με, στα GIS ή σε σχεδιαστικές εφαρμογές οι περισσότεροι απόφοιτοι των ΤΕΙ, φυσάνε...*για τα Πολυτεχνεία είναι..μπαναλ..*

 

Καθείς εφ ω ετάχθη..

Edited by dimamp
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 33
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Παιδιά εγώ δεν βρίζω κανένα κλάδο, απλά λέω οτι και στους 2 υπάρχουν ανίκανοι αλλα και τρομεροί μηχανικοί-επιστήμονες..

Μην κρίνουμε όμως κάτι με Β.Δ του 30 και συνεπώς και ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ σύμφωνα με αυτό.. ΤΕΙτζής? WTH?

Όσο για το εμπ , συμφωνώ οτι γίνεται τρομερή δουλειά γιαυτό και είμαι στην διαδικασία  των κατατακτηρίων στην ΣΗΜΜΥ..

Edited by Mitsos Ribopaido
Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Παιδιά εγώ δεν βρίζω κανένα κλάδο, απλά λέω οτι και στους 2 υπάρχουν ανίκανοι αλλα και τρομεροί μηχανικοί-επιστήμονες..

Μην κρίνουμε όμως κάτι με Β.Δ του 30 και συνεπώς και ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ σύμφωνα με αυτό.. ΤΕΙτζής? WTH?

Για τα κόμπλεξ φίλε dimamp (Δημήτρης φαντάζομαι), δεκτή η γνώμη σου..

 

 

Αναφέρομαι γενικά σε ανθρώπους...Το ΑΕΙ-ΤΕΙ δεν είναι ΟΣΦΠ-ΠΑΟ, για να μαχαιρωνόμαστε και να βγάζουν οι άλλοι φράγκα!

Ξυπνήστε!

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

 

Αναφέρομαι γενικά σε ανθρώπους...Το ΑΕΙ-ΤΕΙ δεν είναι ΟΣΦΠ-ΠΑΟ, για να μαχαιρωνόμαστε και να βγάζουν οι άλλοι φράγκα!

Ξυπνήστε!

 

Πρώτον το ξυπνήστε δεν ακούγεται καλα... Αλλα whatever...

Όποιος και αν είναι ακόμα κολλημένο μυαλό θα τα ακούει...

Το να αποδείξεις την αξία σου και τι άνθρωπος εισαι, είναι καθημερινός αγώνας.. Και όλοι το περνάμε αυτό

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Πρώτον το ξυπνήστε δεν ακούγεται καλα... Αλλα whatever...

Όποιος και αν είναι ακόμα κολλημένο μυαλό θα τα ακούει...

Το να αποδείξεις την αξία σου και τι άνθρωπος εισαι, είναι καθημερινός αγώνας.. Και όλοι το περνάμε αυτό

 

 

Όλοι ΕΦΚΑ πληρώνουν...Όλοι πληρώνουν ασφάλεια και δεν έχουν περίθαλψη και όλοι ο βράδυ χαζεύουν βλέποντας Σαρβάιβορ...Το να κοντραριζόμαστε κι οι άλλοι να καλοπερνούν, είναι σκάνδαλο!

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

 

Όλοι ΕΦΚΑ πληρώνουν...Όλοι πληρώνουν ασφάλεια και δεν έχουν περίθαλψη και όλοι ο βράδυ χαζεύουν βλέποντας Σαρβάιβορ...Το να κοντραριζόμαστε κι οι άλλοι να καλοπερνούν, είναι σκάνδαλο!

 

Συμφωνώ 1000% ...Αυτό ειναι μέγα σκάνδαλο..

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

 

Όλοι ΕΦΚΑ πληρώνουν...Όλοι πληρώνουν ασφάλεια και δεν έχουν περίθαλψη και όλοι ο βράδυ χαζεύουν βλέποντας Σαρβάιβορ...Το να κοντραριζόμαστε κι οι άλλοι να καλοπερνούν, είναι σκάνδαλο!

 

 

Συνάδελφε διαφωνώ απόλυτα μαζί σου. Εγώ δεν βλέπω Survivor  :smile:

 

 

Υ.Γ Πλάκα-πλάκα αν μαζευτούμε όσοι δεν βλέπουμε Survivor στην Ελλάδα γεμίζουμε δεν γεμίζουμε ένα λεωφορείο

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο στους Πολ. Μηχ. του ΕΜΠ. Μου φαίνεται λογικό αυτό γιατί η Ελλάδα παράγει σεισμούς κι όχι αυτοκίνητα, διαφορετικά θα ήμασταν εμείς οι Μηχ. Μηχ. ψηλά..!!!  :smile: :-) :smile:

Link to comment
Share on other sites

Εχμ...όσα δεν πιάνει η αλεπού ?!

 

Η αριστεία στις πανελλήνιες δείχνει και ευφυΐα, συγκέντρωση, πειθαρχία.....όχι μόνο παπαγαλία όπως προπαγανδίζετε οι ΤΕΙτζηδες.

 

Άσε δε που οι μεγαλύτεροι υπέρμαχοι ΑΕΙ συνήθως είναι ΤΕΙτζηδες από κατατακτήριες. Καλύτερος κριτής είναι αυτός που έχει περάσει και από τα δύο.

Παραλίγο να το σώσεις...

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο στους Πολ. Μηχ. του ΕΜΠ. ......

Επικροτώ κι εγώ!!! Μπράβο στους Πολιτικούς Μηχανικούς του ΕΜΠ!!!! Δεν είναι και λίγο όταν όλα τα άλλα ελληνικά ιδρύματα είναι χαμένα στους καταλόγους του QS....

To  μόνο ανησυχητικό είναι ότι κατέβηκε από το 2014 κατά 14 θέσεις στον κατάλογο...

Ήταν στην 28η  θέση και φέτος έπεσε στην 42η.....  (https://www.topuniversities.com/universities/national-technical-university-athens#sub  )

Μάλλον θα πρέπει να αρχίσουν να ανησυχούν κάποιοι...(Όχι οι φοιτητές, αυτοί είναι οι καλύτεροι...δε θα χαθούν). Εκείνοι οι καθηγητές του που έφυγαν για άλλες πολιτείες (...δες πανεπιστήμια του εξωτερικού) κρατώντας τη θέση τους στο ΕΜΠ ταυτόχρονα...

Έτσι δε θα μπορέσει η σχολή να μείνει για πολύ στην κορυφή..

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.