Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Κατόψεις επαγγελματικού χώρου υπογεγραμμένες


kiniklis_007

Recommended Posts

Καλησπέρα.

Θέλω να κάνω μια αλλαγή στην άδεια λειτουργίας του καταστήματος μου.

Μου ειπαν απο το δήμο οτι θέλουν 4 αντίγραφα κατόψεων υπογεγραμμένα απο μηχανικό.

Να πώ  οτι το μαγαζί λειτουργει κανονικά τώρα απλά θα προστεθει ακόμα ενα μηχάνημα και στην αδεια γράφει 21 ενό θα γίνουν 22 

Δέν θέλω να πάρω τον ιδιο μηχανικό που ειχα οταν εβγαλα την αδεια εξαρχής γιατι ηταν μεγάλος  κοπρίτης σόρυ για την έκφραση αλλά ήταν.. 

Καταρχάς θα ηθελα πρίν πάω σε μηχανικό να μάθω το πόσο μπορεί να κοστίσει περίπου για να μην πέσω πάλι θύμα να ξέρω πάνω κάτω..

Το μονο που θέλω ειναι οι κτώψεις υπογεγραμένες θα τα κάνω μόνος τα οιπόλοιπα, μακάρι να περίσεβαν και να μηνα σχολιώμουν καθόλου και να πλήρωνα ενα ηχανικό να τα κάνει αλλά δέν περισέυουν και αυτα που θα δώσω τα κόβω απο αλού..

και 2ον θα ηθελα να μάθω αν μορεί να γίνει μέσω μηχανικού που δέν ειναι στην ιδια πόλη με μένα να μου τα ταχυδρομήσει πχ γινεται κάτι τέτοιο? 

ευχαριστώ.

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Δεν μπορούν να δοθούν κοστολογήσεις έργων μηχανικού από το φόρουμ. Δες κανόνες.
  • Κατόψεις για να γίνουν πρέπει να αποτυπωθούν και υποχρεωτικά να σχεδιαστούν και να υπογραφούν από Μηχανικό.
  • Διάλεξε από όπου θέλεις. Μαζί του θα συνεννοηθείς τα τι και τα πως θα γίνουν όλα.

 

Το θέμα ολοκληρώθηκε και κλειδώνει

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.