Μετάβαση στο περιεχόμενο

Παράταση μέχρι 30/11 στις εισφορές του 2016 για το τέως ΕΤΑΑ εξετάσει ο ΕΦΚΑ


Engineer

Recommended Posts

Μα υπάρχουν τοκοι έτσι και αλλιώς.. Επίσης πες μου έστω ότι έχεις να πληρώσεις 100 και τα έχεις δεν θα το κανεις; Γιατί να νοιθεις κορόιδο τη στιγμή που ξεμπερδεύεις, δεν πληρώνεις τόκους και δεν ξέρεις τι γίνεται αύριο μεθαύριο..;

 

Για τις 100 δόσεις του 2015 τι έχεις να πεις;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Για τις 100 δόσεις του 2015 τι έχεις να πεις;

Ότι πληρώνεις τόκους.. Βασικά κάπου 2Κ μου βγήκαν παραπάνω... Αυτά

 

 

Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

γιατι να υπαρχει τοκος ;; να μην υπαρχει ... λογικα θα επρεπε αν καθυστερεις να υπαρχει μειωση λογο υφεσης ... αν ειχαμε αναπτυξη ο τοκος ειναι λογικος αλλα απο την στιγμη που εχουμε υφεση θα επρεπε να υπαρχει μειωση .. και τρεχουσων εισφορων αλλα και χρωστουμενων εισφορων ... αφου και οι συντάξεις μειώνονται και τα χρεοι μας ως ελλαδα εχουν υποστεί κουρεμα  ... 

Link to comment
Share on other sites

Το πιο παράλογο είναι ότι τοκίζονται και οι εισφορές υγείας που δεν μπορούσες έτσι και αλλιώς να έχεις όταν είχες οφειλές.. Αλλα τι να λέμε τώρα...

 

 

Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 

 

Το πιο παράλογο είναι ότι τοκίζονται και οι εισφορές υγείας που δεν μπορούσες έτσι και αλλιώς να έχεις όταν είχες οφειλές.. Αλλα τι να λέμε τώρα... 

 

Αυτό και αν είναι τραγικό. Και φυσικά το ΤΕΕ δεν έχει κάνει ποτέ αναφορά σε αυτό. Πληρώνεις και με τόκο υπηρεσίες που δεν είχες!!!

Link to comment
Share on other sites

Ότι πληρώνεις τόκους.. Βασικά κάπου 2Κ μου βγήκαν παραπάνω... Αυτά

 

Ούτε προσαυξήσεις, ούτε τόκους πλήρωνες σ' εκείνη τη ρύθμιση, μη λες ό,τι να 'ναι...σβήνονταν όλες οι προσαυξήσεις και είχες μέχρι 100 δόσεις με 0% επιτόκιο, απλά και μόνο προκαταβάλλοντας ένα ποσοστό της συνολικής οφειλής!

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφε emporas δεν τα ξέρεις καλά. Διάβασε τους νόμους 4305/14 και 4336/15 και δες από μόνος σου.

Edited by ted78
Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφε emporas δεν τα ξέρεις καλά. Διάβασε τους νόμους 4305/14 και 4336/15 και δες από μόνος σου.

 

Είχα κάνει κι εγώ ρύθμιση κι έγινε έτσι όπως το περιέγραψα...δεν έχω χρόνο να κάθομαι να διαβάζω νόμους, αν μπορείς πες μου τι διαφορετικό λένε απ' αυτό που λέω εγώ και τι διαφορετικό εφαρμόστηκε στην πράξη!

Καλημέρα...

Link to comment
Share on other sites

Ε, άμα δεν έχεις χρόνο, μη πιάνεις κουβέντα τότε. Όταν βρεις χρόνο, τα διαβάζεις και τα ξαναλέμε. Καλό καλοκαίρι!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ξέρω ότι πληρώνω τόκους τώρα αν θες μάλωσε μας που μπήκαμε στη ρύθμιση... Κι εγώ δεν έχω χρόνο παω για βουτιά

 

 

Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.