Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Αποχωρεί το Κατάρ από την Ελλάδα


dimitris GM

Recommended Posts

Αυτό ακριβώς είναι το πρόβλημα, κάποιοι πανηγυρίζουν που έρχονται οι μεν και φεύγουν οι δε. Ενώ θα έπρεπε να συμβαίνει το αντίθετο. Τεσπά, καλές πληρωμές ΕΦΚΑ συνάδελφοι.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 108
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

δηλαδή τα  ξενοδοχεια δεν πληρωνουν  φορους  ;;;, και δεν  εχουν  ελληνικο προσωπικο

που  θα  καταναλωνει  εντος  της  ελλαδος ;;; που θα  πληρωνει  και  αυτό  με  την  σειρα  του φορους ,

θα  στελνει  τα  παιδια  του σε  σχολεια φροντιστηρια  , θα  αγοραζει  από  τον   ελληνα  αγροτη

προιοντα , θα  πηγαινει  σε  εσενα  τον  μηχανικο  να  του  κατασκευασεις  κανενα  σπιτι , και  εσυ  με  την  σειρα

σου  σε  αλλα  επαγγελματα .

εκτος  αν   εχετε  υιοθετησει  την  θεωρια  των  λεφτοδεντρων  .

all inclusive υπαρχουν παντου  όχι  μονο  στην ελλαδα  μια  χαρα  κινουν την  οικονομια .

αγοραζουν  από  τους  ελληνες  αγροτες  , πληρωνουν  ελληνικο  προσωπικο κλπ πληρωνουν  φορους στο δημοσιο

μην  τα  ξαναλέμε  .

ναι,το all inclusive του καταριανου θα ρθει σε σενα/εμενα να το κανει ο εμιρης

Link to comment
Share on other sites

Νέα παγκοσμιοποίηση ...

 

Ανοίξαμε και σας περιμένουμε ...

 

Εχει και ένα εμότικον με ποπ κόρν , αλλά δεν το βρίσκω... :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

ναι,το all inclusive του καταριανου θα ρθει σε σενα/εμενα να το κανει ο εμιρης

 

Είσαι μηχανικός; Ξέρεις άλλους μηχανικούς;

Οσοι δεν τακτοποιούν αυθαιρετα που ακριβώς νομίζεις ότι δουλεύουν;  Παίζει ας πουμε να ξέρεις κανέναν που να εργάζεται σε μεγαλη κατασκευαστική; 

 

Ολοι λιγο πολύ κοιτάμε την πάρτη μας και το μικροκοσμό μας, αλλα εσυ το έφτασες σε νέα επίπεδα!

 

Οσον αφορά την παγκοσμιοποίηση, εύκολα βρίσκεις τον καθένα να γκρινιάζει απο τον υπολογιστή που φτάνει φτηνά στο σπίτι του ΛΟΓΩ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΠΟΙΗΣΗΣ! 

Στην ίδια λογική με το απο πάνω: παγκοσμιοποίηση ώστε η ΠΑΡΤΑΡΑ ΜΟΥ να απολαμβάνει τα αγαθά, αλλα σε ότι δεν με συμφέρει κλαίγομαι για την παγκοσμιοποίηση.

Edited by μαρικα
Link to comment
Share on other sites

συναδερφε,εγω το παιχνιδι της παγκοσμιοποιησης το εχω πιασει πολυ νωρις.εσυ περιμενε τον σειχη του καταρ με τις 15 γυναικες,να νιωσεις οτι ερχεται η αναπτυξη.εχω 2 παιδια και 2 πτυχια και δε δεχομαι την ταμπελα του γραφικου που θες να μου προσαψεις

Edited by pantsel
Link to comment
Share on other sites

Βαζω και γω 35, 40Ε που εχω στην τσεπη μου..

Εξω οι ξενες επενδυσεις..!!

Αντε και κερδαμε συντροφοι..!!

 

Κερδάμε, κερδάμε. Να φύγουν τα all inclusive που πάνε οι ρώσοι και μπεκροπίνουνε και δεν μας δίνουν ούτε ένα μεζεδάκι. Τι να τα κάνουμε τα δολάρια των καταριανών αν βρωμάνε πετρέλαιο και μας χαλάνε το feng shui του ταμείου; Στα τσακίδια επενδύσεις, στα τσακίδια φρέσκο χρήμα. Στο κάτω κάτω αν πεινάσουμε τόσους χοντρούς έχει ο ιδιωτικός τομέας...

Link to comment
Share on other sites

pantsel από  που προτιμας  να  γινουν  οι  επενδύσεις  για  να  ερθουν  οι  εργαζόμενοι

των  επενδυτών η  καποιου αλλου  φορεα ωστε  να  σου  δωσουν  δουλεια  ;;;

ας υποθεσουμε  ότι  αυριο  το  πρωι ερχεται  μια  αυτοκινητοβιομηχανια  ( συναρμολογηση )

θα  την  δεxτεις ;;; η μια  βαρια  χαλυβουργια  ;;;  η μια βιομηχανια επεξεργασίας  απορριματων

για  παραγωγη βιο-αεριου  , 

δωσε  μου  μερικες  ιδεες  ;;;

Link to comment
Share on other sites

έχει ο θεός

 

λέγεται ότι η έκφραση προέρχεται από την αρχαία Ελλάδα και δη από τους Αθηναίους, όπου στην τράπεζα της Ακρόπολης (και θέλετε διαχωρισμό εκκλησίας-κράτους) φυλούσαν το χρυσελεφάντινο άγαλμα της Αθηνάς (φτιαγμένο από τον θησαυρό της Δήλου) και στην ανάγκη (όπως για τα "ξύλινα τείχη") έξυναν ολίγον από τον χιτώνα 

 

τώρα, αν δεν έχει ο θεός για επενδύσεις, θα ξύσουν λίγο από μας κατά την προσφιλή τακτική του Σάυλοκ

 

Γιάñηηηηηηηηηηη!

Edited by imhotep
Link to comment
Share on other sites

Mην ανησυχειτε.θα επανελθει το Καταρ.θα δικαιωθειτε τοτε και θα φιλαμε τα χερια του μουσουλμανου με την κελεμπια που εριξε μανα εξ ουρανου μες τη νατουρα της ζακυνθου.ονειρα γλυκα . . .

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρεις τι να πιστέψεις από τις εφημερίδες.
Ποιός ήταν ο πωλητής των 15,000 στρέμματων που δεν ήταν και 15,000 δικά του ή δεν είχε συμβόλαια και για τα 15,000?
Είναι αλήθεια ότι υπήρξαν 1-3 μαγειρεμένα (ή κατα παραγγελία) τοπογραφικά?

 

Στην Ελλάδα υπάρχει αλγόριθμος που γίνονται οι business και οι επενδύσεις, δεν ισχύει το αλα καρτ.
Οι ενδιαφερόμενοι εμίρηδες και σεϊχηδες θα έπρεπε να είχαν αποτανθεί σε ειδικούς με τεχνογνωσία σε τέτοια θέματα.

Αν δεν θέλουν τότε στο καλό και να μας γράφουν όπως τους γράφουμε και μείς.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.