Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Μεταπτυχιακό για Μηχανολόγο στο Εξωτερικό


Imba

Recommended Posts

Καλησπέρα στην ομάδα θα ήθελα να ρωτήσω εδώ γιατι πιστεύω οτι είναι η πιο έγκυρη πηγή πληροφοριών για αυτό που ζητάω.Θέλω να κανω ενα μεταπτυχιακό στις Ανανεώσιμες πηγές Ενέργειας και είμαι μεταξύ Αγγλίας και Ολλανδίας,ξέρει καποιος πια χώρα είναι καλύτερη σε αυτόν τον τόμεα; Ποια θα βοηθήσει περισσότερο στο μέλλον για δουλειά ; Eυχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα θα ήθελα να ρωτήσω εδώ γιατι πιστεύω οτι είναι η πιο έγκυρη πηγή πληροφοριών για αυτό που ζητάω.Θέλω να κανω ενα μεταπτυχιακό στις Ανανεώσιμες πηγές Ενέργειας και είμαι μεταξύ Αγγλίας και Ολλανδίας,ξέρει καποιος πια χώρα είναι καλύτερη σε αυτόν τον τόμεα; Ποια θα βοηθήσει περισσότερο στο μέλλον για δουλειά ; Eυχαριστώ

 

Ολλανδία Delft

Link to comment
Share on other sites

δυστηχώς αυτό δεν δέχεται αποφοίτους ΤΕΙ από ότι είδα στο site. Γενικά είσαι υπέρ της Ολλανδίας;

 

προφανώς αλλά όχι παντού και αόριστα

Link to comment
Share on other sites

Για Oλλανδια οπως ειπε ο Ροδοπουλος TU Delft & University of Groningen, μετα παμε Denmark Aarhus University, Aalborg University, επειτα κατεβαινουμε Germany karlsruhe institute of technology, aachen university.

 

Εαν πας προς Αγγλια τοτε κλασσικα Imperial, University College London, University of Edinburgh, University of Oxford, Cambridge University

 

και πολλα ακομα τα οποια μπορεις να τα δεις ειτε στο 

www.findamasters.com

 

ή στις λιστες Πανεπιστημιων 

 

ps: εχουν φυσικα να κανουν και με τι τομεα θελεις

Edited by george_RES
Link to comment
Share on other sites

δεν υπάρχουν εγγυήσεις. Στις ΗΠΑ πλέον υπάρχουν πολλοί άνεργοι μηχανικοί επειδή έχει κατακλυστεί απο Αιγύπτιους και Κινέζους που εργάζονται χωρίς σύμβαση μηχανικού PE. Το πρόβλημα του working permit ειναι σημαντικό και εκτός και αν είστε με σοβαρή εμπειρία  και καλές σπουδές, δύσκολα θα σας καλύψουν τα έξοδα για δικηγόρους και δικαστήρια τα οποία είναι +20Κ. Η Αυστραλία δεν παίρνει εύκολα Έλληνες πλέον. Μπορεί να ακουστεί παράξενο αλλα η Τουρκία ειναι καλή λύση. 

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Δεν μίλησα για εγγύηση απλά ρώτησα ποια Πανεπιστήμια στην Ολλανδία ειναι καλού επιπέδου και προτιμούνται σε βιογραφικά

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.