Μετάβαση στο περιεχόμενο

Άδεια αποθήκης (οχι αγροτικής) εκτός σχεδίου.


Recommended Posts

Θελω (οχι εγω αλλα πελατης) σε εκτος σχεδιου γηπεδο αρτιο και οικοδομησμο να βγαλω αδεια για να φτιαξω αποθηκη 50τμ.

Δεν ειμαι ομως αγροτης, αλλα θελω να καλλιεργησω ελιες ή να βαλω κηπο ή μελισσια, για δικη μου χρηση.

Μπορω;

Με ποια χρηση ομως εφοσον δεν ειμαι αγροτης;

 

( Βρηκα http://www.michanikos.gr/topic/34987-%CE%86%CE%B4%CE%B5%CE%B9%CE%B1-%CE%B1%CE%B3%CF%81%CE%BF%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AE%CF%82-%CE%B1%CF%80%CE%BF%CE%B8%CE%AE%CE%BA%CE%B7%CF%82-%CF%8C%CF%87%CE%B9-%CE%BC%CE%B9%CE%BA%CF%81%CE%AE%CF%82-%CE%BA%CE%BB%CE%AF%CE%BC%CE%B1%CE%BA%CE%B1%CF%82/page-7

που ειναι σχετικο...αλλα δεν θελω αγροτικη αποθηκη, θελω απλη αποθηκη να βαζω πχ εργαλεια)

Edited by gio
Link to comment
Share on other sites

 gio: ".......αλλα δεν θελω αγροτικη αποθηκη, θελω απλη αποθηκη να βαζω πχ εργαλεια)"

 

δλδ......θες να γεμισουν οι "λαικές" της περιοχης σου

με τα δικα σου εργαλεια... :sad:

Link to comment
Share on other sites

..... :grin: :grin:...

δεν μπορω και εγω σαν ανθρωπος να εχω το μπαχτσε μου, να βγαζω τα κολοκυθακια μου...

μαλλον δεν μπορω... :oops:

 

δεν μπορω να κτισω εστω μια λιθοκτιστης 15τ.μ δεν ειμαι αργοτης.

Edited by gio
Link to comment
Share on other sites

για 50 τμ ειχες ρωτησει

 

εκανες ....εκπτωση και το κατεβασες στα 15  τμ....

 

να το δουμε...μην τυχον... :smile:

 

πχ. αν εκανε ενα μισθωτηριο σε αγροτη???

 

λεω εγω τωρα....

Link to comment
Share on other sites

Πάντως 15 τμ αποθήκη κτίζεις, σε εκτός σχεδίου, ακόμη και με άδεια μικρής κλίμακας. Βγάλαμε στην πολεοδομία Λαγκαδά για μικρή Βόλβη

 

Η Αποθήκη στην κατασκευή επάνω  ..."φούσκωσε" (ανεμογκάστρι) έγινε 32 τμ ....Τακτοποιήθηκε .....έγινε κατοικία και όλα ΟΚ !! Αμ πως !!!

Link to comment
Share on other sites

....να εισαι αγροτης....σωστα.???

 

[και μη εισενεγκης....ημας τε και υμας ...ες πειρασμον...] :smile:

 

καλημερα

 

χιονια απο αυριο...εντος εκτος και επι τα αυτα...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

".......να εισαι αγροτης....σωστα.??? "

 

Αυτό ΘΑΑΑΑ ήταν το σωστό.

 

Εγώ πάντως το χωράφι που μέτρησα ήταν μιας κυρίας που δούλευε σε συμβολαιογραφικό γραφείο. Μη ψάχνεις !!!

 

 

Ας χιονίσει για να δούμε και μία (μερικές ώρες δηλαδή) άσπρη μέρα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα παρει έγκριση από τη δ/νση γεωργίας η οποία απαιτείται για την ΕΕΜΚ, αν δεν έχει καλλιέργεια και αυτό θα αποδειχθεί από τη δήλωση στον ΟΠΕΚΕΠΕ (ενεργοποίηση δικαιώματος κάθε χρόνο). Δεν είναι απαραίτητο να είναι κατά κύριο επάγγελμα αγρότης. 

Link to comment
Share on other sites

Παίρνεις εγκριση κατοπιν αυτοψιας απο την υπηρεσια η οποια θα δηλωσεις πραγματι αν ειναι καλλιεργουμενο ή οχι. (μιλαω για περιπτωση που δεν ειναι αγροτης)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.