Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Παρατηρήσεις κατά τον έλεγχο στατικής μελέτης.


 
Χ Επισκέπτης 1

Recommended Posts

Φιλος, 20 χρονια δημοσιος υπαλληλος μου ειχε πει καποτε οτι ο υπαλληλος στην Ελλαδα μονο ξυλο φοβαται μη φαει, ολα τα αλλα τα αντεχει.

Αν δεν τον βαρεσεις κανε στη σκαλα 2 πεδιλακια και λυστην

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα ξέρετε ποιό είναι? όσο ενδίδεις στις προφανώς παράλογες απαιτήσεις τους, τόσο ζητάνε περισσότερα. Και η μόνιμη καραμέλα είναι: έλα μωρέ, σιγά το δύσκολο, δέκα λεπτά θα σου πάρει. Να σε βάλω να το κάνεις εσύ, να σου δώσω και 10 Ε(για 10 λεπτά δουλειά, πολλά είναι). Ετσι όμως εγω θα δω το γιό μου όταν πάει φαντάρος....

 

Και να σκεφτείς πως η συγκεκριμένη παρατήρηση προέρχεται από συνάδελφο Πολ. Μηχ. με σπουδές σε "διακεκριμένο" ίδρυμα του Εσωτερικού και Master...

Link to comment
Share on other sites

όσο ενδίδεις στις προφανώς παράλογες απαιτήσεις τους, τόσο ζητάνε περισσότερα

Ακριβώς έτσι είναι!!! Μέχρι να γίνει καμία "καταγγελία" στο ΤΕΕ και να καλέσουν τον υπάλληλο και να του τα ψάλουν λιγάκι... Και αυτό έχει γίνει και ο υπάλληλος χαλάρωσε πολύ από τότε!!!

Link to comment
Share on other sites

Μα πως φίλε μου ΑΡΗΣ ΧΑΝΙΑ, να πέσει η σκάλα και να χτυπήσει κανένας από κάτω?

Ή φαντάσου αυτός που θα την περπατά που θα πάει!!!!!

 

paktomenos στο μυαλό μου γυρνάει αυτό που λες....

"πάρε 100 και κάνε ότι μετατροπή θέλεις...., με δικές μου τις εκτυπώσεις"

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν μπορώ να δεχθώ την ασχετοσύνη σαν δικαιολογία (αναφέρω πιο πάνω για τα προσόντα της συναδέλφου), και επειδή επαναλαμβάνεται αυτή η ιστορία με συγκεκριμένα άτομα, έχω καταλήξει στο συμπέρασμα πως ορισμένοι επίτηδες βρίσκουν προφάσεις για να κολλάνε οι μελέτες, να στοιβάζονται οι φάκελοι στο φοριαμό, και μετά να λένε πωπω, δεν προλαβαίνω, έλα σε ...35 ημέρες, δεν βλέπεις τι γίνεται? και μετά να διαβάζουν την εφημεριδούλα τους σε κάποια σκοτεινή γωνιά, η να κάνουν τα τηλέφωνα τους για τις "μπιζνες", ή για το πως φτιάχνεται το ψητό στην κατσαρόλα.

Link to comment
Share on other sites

Paktomenos

δυστυχώς όλοι αυτοί οι "συνάδελφοι" ποντάρουν στο γεγονός ότι (όπως όλοι μας) θέλεις να κάνεις την δουλειά σου και να πληρωθείς γιατί οι υποχρεώσεις τρέχουν. Υπάρχει ακριβής λέξη που περιγράφει αυτή την κατάσταση, δεν την αναφέρω για ευνόητους λόγους. Ξέρουν ότι δεν έχεις τον χρόνο, και πιθανόν την διάθεση, να ΑΠΑΙΤΗΣΕΙΣ να σου απαντήσουν εγγράφως σε ποιά νομοθεσία αναφέρονται αυτά που σου ζητάνε. Επίσης ξέρουν ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ότι όπου και να απευθυνθείς δεν πρόκειται να βγάλεις άκρη. Δυστυχώς έτσι είναι.Το post μου αυτό το γράφω σε συνέχεια όσων έχω γράψει στην σχετική συζήτηση σχετικά με τον επαναπροσδιορισμό του forum και στο αν υπάρχει κάποιος ο οποίος να κάνει κάτι για εμάς. Και μην ακούσω τίποτα για συλλόγους, ΤΕΕ κλπ. γιατί θα με αναγκάσετε να γράφω όλο το ΣΚ και έχουμε και οικογένεια.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.