Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αλλαγή χρήσης κατοικίας σε ενοικιαζόμενα δωμάτια


domie

Recommended Posts

  • 4 weeks later...
  • Απαντήσεις 59
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα παιδιά!Εχω περίπτωση ΕΣΠΑ που κόλλησε στον όρο να είναι επιπλωμένα διαμερίσματα και όχι τουριστικές επιπλωμένες κατοικίες.Έχω ένα οικόπεδο που έχει μέσα μεμονωμένα κτιριάκια των 72 και 80 τμ σε 2 ορόφους αναπτυσσόμενα.Μπορεί οικόπεδο με μεμονωμένα κτίρια και όχι ένα ενιαίο να πάρει σήμα για επιπλωμένα διαμερίσματα?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλημέρα παιδιά!Εχω περίπτωση ΕΣΠΑ που κόλλησε στον όρο να είναι επιπλωμένα διαμερίσματα και όχι τουριστικές επιπλωμένες κατοικίες.Έχω ένα οικόπεδο που έχει μέσα μεμονωμένα κτιριάκια των 72 και 80 τμ σε 2 ορόφους αναπτυσσόμενα.Μπορεί οικόπεδο με μεμονωμένα κτίρια και όχι ένα ενιαίο να πάρει σήμα για επιπλωμένα διαμερίσματα?

Το ΦΕΚ μιλά για κτίρι-ο...δεν έχω δει κάτι άλλο, αλλά αυτό δείχνει να είναι πρόβλημα!

Link to comment
Share on other sites

Με την ευκαιρια, να ρωτησω κατι μη τεχνικο: γιατι καποιος που θελει να οικοδομησει εξαρχης πχ 120 τμ να διαλεξει επιπλωμενες κατοικιες αντι επιπλωμενα διαμερισματα κ αντιστροφα; Διαβαζοντας για να ενημερωσω καποιον βλεπω πχ οτι η μονοχωρη επιπλωμενη κατοικια θελει εμβαδο >40 τμ με κουζινα καθιστικο. Αν εχεις σαραντα τετραγωνικα βγαινει βασει πριδιαγραφων επ. Διαμερισμα με τρια υ/δ κουζινα μπανιο. Επειδη δεν ειμαι πλ εμπορικο μυαλο, ποιος ο λογος να επιλεξεις κατι που σου δεσμευει τα θδια τετραγωνικα κ δεν εχει την ευελιξια να ανταποκριθει στη φιλοξενια περισσοτερων ατομων; Χρεωνονται πιο ακριβα; Δεν ξερω αν ακουγεται χαζη η απορια αλλα την εχω

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Ερώτηση,

Υπάρχει Ο.Α. του έτους 1968 για δυόροφη κατοικία. Από το 1990 λειτουργεί ως ενοικιαζόμενα δωμάτια. Για τη βεβαίωση του Ν4178/2013 πρέπει να γίνει πρώτα τακτοποίηση για αλλαγή χρήσης? Είχε σήμα ΕΟΤ ως (κλειδί 1) το οποιο έχει λήξει

Edited by krikisty
Link to comment
Share on other sites

Aυτοεξυπηρετούμενα καταλύματα είναι; (τουριστικές επιπλωμένες κατοικίες ).

Σήμα λειτουργίας υπάρχει;

 

Υ.Γ Συμπλήρωσε ειδικότητα στο προφίλ σου.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Το έγγραφο που ζήτησες.

2121---2015 ΕΓΓΡ. ΥΠ. ΤΟΥΡΙΣΜΟΥ ΜΗ ΑΠΑΙΤΗΣΗ ΑΛΛΑΓΗΣ ΧΡΗΣΗΣ ΓΙΑ ΤΟΥΡ. ΕΠ. ΚΑΤΟΙΚ..pdf

Edited by Pavlos33
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το έγγραφο που ζήτησες.

Παύλο έχεις καμία ενημέρωση για τα ΕΣΛ από τα κύρια καταλύματα?

 

Εξακολουθεί να ισχύει ότι παύουν αυτοδίκαια να ισχύουν από 1.1.18?

 

Για τα μη κυρία δεν ισχύει σωστά?

 

Στάλθηκε από το Le X829 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.