Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Οροι δόμησης μέσω internet


costas2by4

Recommended Posts

7 λεπτά πριν, dimitris GM said:

δλδ

...

 

ντάξ μπρε... έγινε μια μικρή παρανόηση αν είναι ή μη δημότης αθηνών..... δεν νομίζω πως θα πατούσε "ε πολεοδομια.γρ" σκέτο έτσι....

 

και καλές γιορτές φίλε.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 28
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

4 ώρες πριν, athellier said:

Η απάντηση ήρθε από το παρακάτω μέιλ όπως αναγράφεται

[email protected]

ΔΕΝ  ΑΝΗΚΕΤΕ  ΣΤΟΝ  ΔΗΜΟ  ΑΘΗΝΑΙΩΝ

Είσαι σίγουρος ότι το ακίνητο που σε ενδιαφέρει είναι εντός των ορίων του δήμου Αθηναίων, μήπως είναι εντός των ορίων κάποιου γειτονικού δήμου ΠΧ Γαλατσι, ζωγράφου κλπ?

 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, athellier said:

Η απάντηση ήρθε από το παρακάτω μέιλ όπως αναγράφεται

[email protected]

ΔΕΝ  ΑΝΗΚΕΤΕ  ΣΤΟΝ  ΔΗΜΟ  ΑΘΗΝΑΙΩΝ

Τελικά σε ποιό ΟΤ είσαι μήπως από το ΣΑΟ βρούμε και στον ΣΔ;

Link to comment
Share on other sites

5 λεπτά πριν, athellier said:

.... όρους κάνοντας ......στο e-poleodomia

...

παρ ότι εγώ σου συνέστησα να ψάξεις αρχικά και εκεί σε ενημερώνω ότι ΔΕΝ πρέπει να θεωρήσεις ότι είναι δεδομένα ορθά 100%. Πάντα αυτό που θα βρείς θα το τσεκάρεις με ΥΔΟΜ, μέχρι να ενημερωθούμε ότι έχουν για όλες τις περιοχές ορθά δεδομένα.

Σε άλλες έχει σε άλλες δεν έχει. 

Το θεωρείς μια καλημέρα και τσεκάρεις για το σίγουρο στο Τοπογραφικό τμήμα της αρμόδιας ΥΔΟΜ.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Didonis said:

παρ ότι εγώ σου συνέστησα να ψάξεις αρχικά και εκεί σε ενημερώνω ότι ΔΕΝ πρέπει να θεωρήσεις ότι είναι δεδομένα ορθά 100%. Πάντα αυτό που θα βρείς θα το τσεκάρεις με ΥΔΟΜ, μέχρι να ενημερωθούμε ότι έχουν για όλες τις περιοχές ορθά δεδομένα.

Σε άλλες έχει σε άλλες δεν έχει. 

Το θεωρείς μια καλημέρα και τσεκάρεις για το σίγουρο στο Τοπογραφικό τμήμα της αρμόδιας ΥΔΟΜ.

Μιας που το ανέφερες (σόρρυ είμαι ακραία αρχάρια) το τοπογραφικό διάγραμμα του οικοπέδου δεν παρέχεται δωρεάν από την ΥΔΟΜ, αλλά θα πρέπει να ανατεθεί σε ιδιώτη τοπογράφο. Έτσι δεν είναι?

Link to comment
Share on other sites

7 λεπτά πριν, athellier said:

...(σόρρυ είμαι ακραία αρχάρια) ....

μα πολύ ακραία θα έλεγα αγαπητή.... ακούς εκεί δωρεάν τοπογραφικό διάγραμμα απο ΥΔΟΜ ...... κλέφτες θα γίνουμε οι Μηχανικοί.... :mrgreen::mrgreen:

Μέχρι δωρεάν μελέτες αρχιτεκτονικών και στατικών θα μας δώσουν ....

Σορυ για το καλαμπουράκι.... περιμένουμε τον Αι Βασίλη με δώρα...... :mrgreen::mrgreen:

Σοβαρά τώρα

όχι δεν δίνουν.

Επι τοπογραφικου που θα καταθέσεις εσύ θα εγκρίνουν τους Όρους Δόμησης

Και προ Τοπογραφικού πας στην Τοπογραφική υπηρεσία της ΥΔΟΜ και σου δίνουν όρους δόμησης, τα διατάγματα κι αφου θα πας ζητάς αν έχουν και τεχνικές εκθέσεις καθορισμού Οικοδομικών Γραμμών, Αποσπασμα Ρυμοτομικού κλπ κλπ να μη πρέπει να πάει μετά ξανά όποιος αναλάβει να συντάξει το Τοπογραφικό Διάγραμμα 

Edited by Didonis
Link to comment
Share on other sites

οκ!! ευχαριστώ για την κατατοπιστικότατη τοποθέτηση! κάτι υποψιάστηκα καθότι το e-poleodomia μου φάνηκε κάπως φλου.

Ευχαριστώ και πάλι!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

To e-poleodomia είναι μία πρώτη γεύση. Έχει λάθη και παραλείψεις συν του ότι είναι απελπιστικά αργό. Η μόνη "σίγουρη" λύση είναι το τοπογραφικό τμήμα της ΥΔΟΜ. Και λέω "σίγουρη" γιατί μου έχουν δώσει λάθος όρους δόμησης και απο κεί.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.