Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

ΕΓΣΑ 87


gio

Recommended Posts

Παρεμβαίνω γιατί επιδοτήθηκα για την αγορά ενός gps (L1). Όταν με το καλό το παραλάβω όμως με κάνετε να φοβάμαι να ρωτήσω μήπως η απειρία μου πυροδοτήσει ένα νέο κύμα ειρωνείας λόγω των περιορισμένων τοπογραφικών μου γνώσεων (σε σχέση με τις δικές σας).

ε δεν μπορω να μη μιλησω.θα μιλησω και οτι θελει ας γινει.

1)εισαι σιγουρος οτι εχεις πραγματικα επαγγελματικο δικαιωμα σε εξηρτημενο τοπογραφικο (που απαιτει και γνωσεις ανωτ γεωδαισιας τις οποιες οπως σωστα ομολογειτε ουδεποτε διδαχθηκατε?)

2)δηλαδη αυτο το κρατος και σας δινει επαγγελματικα δικαιωματα για πραγματα που δεν εχετε διδαχθη και σας επιδοτει να παρετε επαγγελματικα οργανα να εξασκειτε ενα επαγελμα για το οποιο δεν εχετε τις απαραιτητες γνωσεις.

Ε νταγιαναμαντί που λενε και οι Τουρκοι.

και για ολα αυτα ας οψεται το ΤΕΕ (καλα εκανα που δεν πηγα να ψηφισω χτες).που χαρη σαυτο παιρνετε μελετητικο πτυχιο σε Φωτογραμετρια και Αν Γεωδαισια.

Αν αυτο δεν ειναι μεσαιωνας να μου πητε τι ειναι.και το ΤΕΕ ενα μεσαιωνικου τυπου συντεχνιακο συμαζεμα.ΑΜΑΝ ΜΙΑ.ΕΛΕΟΣ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

δηλαδη αυτο το κρατος και σας δινει επαγγελματικα δικαιωματα για πραγματα που δεν εχετε διδαχθη και σας επιδοτει να παρετε επαγγελματικα οργανα να εξασκειτε ενα επαγελμα για το οποιο δεν εχετε τις απαραιτητες γνωσεις.

 

Συγγνώμη για να καταλάβω, ο τοπογράφος είναι αποκλειστικός διαχειριστής των πληροφοριών δορυφορικού γεωεντοπισμού και κανείς άλλος δεν έχει δικαίωμα να τις χρησιμοποιήσει στο επάγγελμά του?

Link to comment
Share on other sites

apstruct

 

Έχεις το θράσος εσύ και οι υπόλοιποι άσχετοι να ζητάτε και φροντιστήριο γεωδαισίας που δεν κατέχετε; Αμ δε! Αλλού για κορόιδα να ψάξετε!

 

.......................

 

Συνάδελφε, δεν χρειάζεται να δυναμιτίζεις περαιτέρω το κλίμα. Νομίζω ότι έγινε σαφές το ότι ο εν λόγω "συνάδελφος" diegito πήρε απαντήσεις αντίστοιχης ποιότητας με τις ερωτήσεις του.Ευχαριστώ, DOOM.

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αν φάνηκε ειρωνική η απάντησή μου για την ακρίβεια του GPS πλοήγησης/ κινητού.

 

Σκοπός μου ήταν αφ' ενός να διευκρινίσω ποια είναι η ακρίβεια μέτρησης, και αφ' ετέρου να αναφέρω μια περίπτωση που η λανθασμένη μέτρηση θα μπορούσε να γίνει αιτία δικαστηρίου.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.