Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ανενεργά τριγωνομετρικά Γ.Υ.Σ


Recommended Posts

χαχαχα, τρομερό! που ναι δαύτο;

 

Ειχα βρεί ένα βάθρο κι εγώ ενα φεγγάρι το οποίο είναι σε πλάκα αποθήκης συναιτερισμού, που παρόλη τη σκάλα  των 3.20μ, ήθελε άλλη μισή για να φθάσω πάνω! Ηθελα να ξερα, με ελικόπτερο το τοποθέτησαν...;

Link to comment
Share on other sites

Στο κάμπο του καλοχωρίου Θεσσαλονικη, είναι δυο έτσι στη σειρά πάνω σε τσιμεντόλιθους με κλίση έτοιμα να πέσουν. Τα βγάλανε τα λεφτά τους

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Στο κάμπο του καλοχωρίου Θεσσαλονικη, είναι δυο έτσι στη σειρά πάνω σε τσιμεντόλιθους με κλίση έτοιμα να πέσουν. Τα βγάλανε τα λεφτά τους

 

σε ποια αναφερεσαι?

 

@admin:

θα ηταν καλο να ενημερωθει το πρωτο ποστ εδω, για να βρισκουμε ευκολα και γρηγορα οσα δεν υπαρχουν. Το πρωτο ποστ, οπως βλεπω ειναι του:

GRTOPO
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα συνάδελφοι,

 

έστησα στο 161026 (Τουρκ.Πεντέλης) κ με το που κατέβασα τα στοιχεία είδα ότι οι συντεταγμένες που πρωτογενώς μου έδωσε απείχαν από αυτές ου τριγ,

4 μέτρα κατά Χ και 27 κατά Ψ.

Άρα λοιπόν εχει μετακινηθεί. Έχει κάποιος άλλος κάποια πληρ. με το συγκεκριμένο τριγωνομετρικό?

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν το λύνεις να είσαι σίγουρος? Κατέβασε δεδομένα από hepos ή από έναν άλλο σταθμό με γνωστές συντεταγμένες και ελεγξέ το.

Link to comment
Share on other sites

118012 (ΙΙΙ τάξης, Φ.Χ Θεσσαλονίκη) βρίσκεται επί ταράτσας πολυκατοικίας. Χτισμένο με τσιμεντόλιθο, έχει εγκαταστθεί ακριβώς δίπλα του ηλιακός θερμοσίφωνας.

 

118023 : Δεν υφίσταται

 

96072 (Φ.Χ Δράμα): Δεν υφίσταται

 

96064, 96065 : Δεν υφίστανται

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Tελικά ανακάλυψα από το http://www.trigonometrika.gr/, ότι το 161026 δεν υφίσταται πλέον,αλλά σε απόσταση περίπυ 25 μέτρων βορειοδυτικότερα, έχει αντικατασταθεί από το 161137, το οποίο βρίσκεται σε άριστη κατάσταση.

Μήπως έχει κανείς τις συντεταγμένες του?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

hakim bey

 

οπώς βλέπω δεν εχεις συμπληρωσει ακόμη ειδικότητα στο προφίλ σου, αλλα φαντάζομαι οτι εισαι συναδελφος. Λοιπον "συναδελφε", απαγορευεται οπως γνωριζεις να ζηταμε συντεταγμενες σημειων που πωλουνται μεσω του portal της ΓΥΣ http://web.gys.gr/GeoSearch/

 

Οπότε για να σε βοηθησω, μιας κ μαλλον εισαι διπλα στα γραφεια της ΓΥΣ,

μπαινεις εδω http://web.gys.gr/GeoSearch/

και οπως εχω κανει το screenshot επιλεγεις τα πεδια στα αριστερα σου! 

ΟΠΩΣ ΤΑ ΕΧΩ. 

Εντοπιζεις το 137, πατάς το κουμπί "i" πανω δεξια και εμφανίζεται το μενου οπως το βλεπεις.

Επιλεγεις πληροφορίες/παραγγελία <-- αν θες το πατας και εδω, στο εχω ετοιμο

 

GYS.jpg

Edited by jojo
Link to comment
Share on other sites

118012 (ΙΙΙ τάξης, Φ.Χ Θεσσαλονίκη) βρίσκεται επί ταράτσας πολυκατοικίας. Χτισμένο με τσιμεντόλιθο, έχει εγκαταστθεί ακριβώς δίπλα του ηλιακός θερμοσίφωνας.

 

118023 : Δεν υφίσταται

 

96072 (Φ.Χ Δράμα): Δεν υφίσταται

 

96064, 96065 : Δεν υφίστανται

 

...Όπως τα ανέβασες στο trigonometrika.gr, όπου μπορεί κάποιος να δει και σε χάρτη τι παίζει στην περιοχή...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.