Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Ανενεργά τριγωνομετρικά Γ.Υ.Σ


GRTOPO

Recommended Posts

 E ! τώρα μας έβαλες για τα καλά τα γιαλια.

Γιατί να μη ήσουν στο δρόμο μου έστω πριν 20-25 χρόνια. Τέτοιο αρχείο, τέτοια λεπτομέρεια (δύο νομοί πιο πέρα). Βάζω στοίχημα  ...πήγες  Έδεσσα. Αλλιώς δεν γίνεται !!!

Σίγουρα τώρα ζηλεύει ο kane (χάθηκε)

Από εδώ και πέρα θα έχεις ενοχλήσεις από όλη την Ελλάδα (Β. Ελλάδα σίγουρα). Αντι λοιπόν να πάει ο άλλος στη Υπηρεσία... Ένα Π.Μ. σε 'σενα  και το πρόβλημα......πάει!

  • Like 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ετοιμος ημουν για να παω!! Θα χρειαστει βεβαια γιατι απαιτει επιπλεον ερευνα περι του ΤΡΕΜΠΟΛΙΤΣ, που υπαρχει στον φακελο του 1940 και εσυ γνωριζεις οτι αν ανοιχτουν τα αρχεια καταγραφης/τριγωνισμων της ΤΥ θα βρεθει πως πηρε τιμες και απο που, οπως επισης γιατι το ΓΥΣ(Μαυροβουνι κατα την ΤΥ) εχει ιδιες τιμες με το ΤΡΕΜΠΟΛΙΤΣ ασχετα αν εχει αλλη ονομασια. Η ΤΥ εχει φοβερο αρχειο στους φακελους μετρησεων αλλα θελει προσοχη οταν βιαστικα περνουμε κατι ως δεδομενο αυθαιρετα χωρις επιπλεον αναζητηση

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

40 λεπτά πριν, jojo said:

Το 1968 η τοπογραφικη ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕ το ΓΥΣ (με ονομα Μαυροβούνι) με τιμές -1488,28 +4418,82 στο (μικρό ΦΧ) με κεντρο 40 45 -1 33 και επισης τα βαθρα ΥΓ: Γεφυρα, Νταμαρι(νεο) κλπ

Το 1959 Αμμουδα, Σφαγεια

το 1940: Φυλάκειο, Βάγγενη και ΤΡΕΜΠΟΛΙΤΣ(Με τιμες -1488.28 4418.82 οι οποιες οπως βλεπουμε ειναι οι ιδιες με του 1968 αλλα η ονομασια ειναι αλλη ΚΑΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΝΑΦΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΟΠΟΓΡΑΦΙΚΗ ΠΕΡΙ ΓΥΣ οποτε θελει προσοχη, γιατι το 1940 προφανως δεν υπηρχε το βαθρο της ΓΥΣ)

Το Μαυροβουνι-Τρεμπολιτς ηταν και είναι ΓΥΣ, παραθετω φωτο από  λιστα Τριγωνομετρικων Σ.Δ του 1969.και το 1940 στην ορ.διανομη ειχε ιδιες τιμεςimageproxy.php?img=&key=d0c56760e3df4f52

Edited by atzio11
Link to comment
Share on other sites

4 λεπτά πριν, atzio11 said:

Το Μαυροβουνι-Τρεμπολιτς ηταν και είναι ΓΥΣ, παραθετω φωτο από  λιστα Τριγωνομετρικων Σ.Δ του 1969.και το 1940 στην ορ.διανομη ειχε ιδιες τιμεςimageproxy.php?img=&key=d0c56760e3df4f52

δεν ανεβαζει φωτο!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έγραψα πολλές φορές. Να ζητάτε ΠΑΝΤΑ το πάνινο φάκελο των μετρήσεων. Να μάθετε όμως να τον ψάχνετε. 

Νομίζω όμως πως αυτό το θέμα έκλεισε.

.................................. Με την ευκαιρία στείλε μου τα ορόσημα από "Γηψοχώρι" Γιαννιτσών .!!!!!!

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, atzio11 said:

Ολα αυτα εχουν γινει,η εφαρμογη μου εγινε απο τριγωνομετρικο βαθρακι  ιδρυθεν απο το παλιο ΓΥΣ με προσαναλισμο σε αλλο παλιο ΓΥΣ .Ετσι εφτασα στο συμπερασμα των 0.50 νεου ΓΥΣ με τις τιμες του παλιου....οι διανομες ειναι του 1940,1959 και 1969,η τοπογραφικη δεν βρηκε το νεο ΓΥΣ στο περασμα της..

Επισης δεν μας απαντησες ΑΠΟ ΠΟΙΑ ΠΑΛΙΑ ΓΥΣ εκανες την εφαρμογη να μπορεσουμε να συζητησουμε. Μετα απο 3 σελιδες συζητησεων παραθεσα εγω τις τιμες αναλυτικα. Αφου τις ειχες κ συ γιατι δε μας βοηθας να βρουμε μια λυση;

nbr-> ποια θες; εξαρτηση εχεις;

Edited by jojo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 λεπτό πριν, jojo said:

Επισης δεν μας απαντησες ΑΠΟ ΠΟΙΑ ΠΑΛΙΑ ΓΥΣ εκανες την εφαρμογη να μπορεσουμε να συζητησουμε. Μετα απο 3 σελιδες συζητησεων παραθεσα εγω τις τιμες αναλυτικα. Αφου τις ειχες κ συ γιατι δε μας βοηθας να βρουμε μια λυση;

nbr-> ποια θες; εξαρτηση εχεις;

Η εφαρμογή εγινε από Νταμαρι προς ΓΥΣ Βαγκενη .Μετα από τοση κουβεντα τωρα καταλαβα ότι γνωρίζεται από την περιοχη,μιλουσα γενικα για να μπει ο κοσμος στο νοημα

Link to comment
Share on other sites

1. 

ΔΕΝ γνωριζουμε απο την περιοχη.

2.

Γραψε τιμες. Το Νταμαρι ειναι νεο και πιθανως να υπαρχει. τιμες: -1492,01 +3780,58

3.

Το Βάγκενη ειναι ΓΥΣ; Γραψε τιμες τοπογραφικης. Οπως και το φυλλο της τοπογραφικης που το αναφερει ως ΓΥΣ

Edited by jojo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 λεπτά πριν, jojo said:

1. 

ΔΕΝ γνωριζουμε απο την περιοχη.

2.

Γραψε τιμες. Το Νταμαρι ειναι νεο και πιθανως να υπαρχει. τιμες: -1492,01 +3780,58

3.

Το Βάγκενη ειναι ΓΥΣ; Γραψε τιμες τοπογραφικης 

Ναι είναι ΓΥΣ X = -5936.44  Y = 2221.66 

Νταμαρι Σε ΕΓΣΑ X = 343813.5992  Y = 4516228.3427

ΓΥΣ Βαγκενη ΕΓΣΑ X = 339337.411  Y = 4514762.21

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.