Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Αμοιβή για τεχνική έκθεση


Recommended Posts

Kostas δεν εννοούσα περιπτώσεις για μισθωτή εργασία (σε εταιρεία ή το Δημόσιο) όπου τουλάχιστον υπάρχει ένας σταθερός μισθός. Ούτε θέλω να μειώσω κανέναν συνάδελφο, απλά ήθελα να βοηθήσω τον συνάδελφο να σκεφτεί μόνος του τι αξίζει η δουλειά που θα κάνει,συμπεριλαμβανομένου βέβαια και του παράγοντα της υπερπροσφοράς εργασίας κλπ κλπ.

Link to comment
Share on other sites

απο 50 μέχρι 5000. ξέρεις πόσα αμοίβονται οι δικηγόροι για μια δική τους έκθεση? Κρίνε και πράξε αναλόγως.

Link to comment
Share on other sites

Στη τελευταία μου εργασία σε εταιρία ως ανεξάρτητος οταν εκανα τη διαιρεση μισθος/ωρα μου βγηκε 5,5 ευρω/ωρα (το δεκατετράωρο ήταν σίγουρο όπως και το 7 μέρες την εβδομαδα)

 

Ελπίζω να έχεις υπόψη σου, ότι υπαλλήλος γραφείου (αποφοίτος λυκείου) με το βασικό μισθό στοιχίζει 1,5-2 ευρώ παραπάνω από το νούμερο που αναφέρεις, στον εργοδότη του...

Link to comment
Share on other sites

Νέος (gzigas) διάβασε να μαθαίνεις.

άρθρο 102 Π.Δ. 696/74 για αποζημίωση εκτός από ωριαία.

 

Τις φιλοσοφίες και τα περί του πνεύματος άστα σε εμάς.

Link to comment
Share on other sites

είναι πολύ "αστείο" να ρωτάς τους άλλους πόσο κοστολογούν την δική σου δουλειά και γνώση....

ελεύθερος επαγγελματίας είσαι και κάνεις ότι σου αρέσει και τους αρέσει στο κάτω κάτω....

 

δυστυχώς οι καιροί είναι δύσκολοι φίλε μου και πρέπει πρώτα από όλα να δεις τι πραγματικά σημαίνει αυτή η δουλειά σε χρόνο ( όχι ωρομίσθιο αλλά που είναι το ξενοδοχείο και γνώση - το πόσο σωστά καταρτισμένος είσαι περί του θέματος για σένα)

 

επόμενος το ποσό το ορίζεις εσύ

 

 

 

χάρης

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.