Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Ε.Σ. Μηχανικό


giannisp

Recommended Posts

2005 Δ΄ ΕΣΣΟ (293 λελέ).2 μήνες Ναύπλιο (3ος λόχος αρετή που έλεγε και το κωλοσύνθημα,3η διμοιρία) και μετά 7 μήνες Γκατζολία (χώρα με ταξύ Ελλάδας και Τουρκίας) 30 Λ.Μ.Χ Λαγός Διδυμοτείχου.Πίκρα(τότε με τις πλημμύρες στον Έβρο,-21 βαθμούς σκοπιά μονόωρη και το καλοκαίρι ντάλα ζέστη).Και φυσικά άπειρη βλακεία και πολλή γυφτιά από τους στρατιωτικούς!!!

Link to comment
Share on other sites

Σειρά 290.

κεμχ, μετά Λουτράκι, μετά πάλι κεμχ για λυβ, μετά τμχ Τοξότες-Ξάνθη, ακούω ότι πλέον δε θεωρείται παραμεθώριος, και τέλος 2 μήνες ουσιαστικά απολυμένος στον αοοα (αυτόνομος οικοδομικός οργανισμός αξιωματικών).

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

επειδη παρουσιαστηκε ενας φίλος πριν λίγες μέρες, με έπιασε μια ψιλονοσταλγία για το φανταρικό (συμβαίνει και σε άλλους?)...μπάινω google ,βάζω τον αριθμό της μονάδας που ήμουνα (έτσι για πλάκα) και μου βγάζει σελίδα από το michanicos.gr...

και όχι μόνο αυτό αλλά πέφτω πάνω στον λοχία-πρότυπο-ίνδαλμα!! δε γίνονται αυτά ρε....

γειά σου chihor αγόρι μου!!!! να είσαι καλά και καλές δουλειές εκεί που είσαι!!!

 

σαν 4ο office πρέπει να κάνουμε ένα ρεγιούνιον κάποτε...έχετε κάνει ήδη ενα με τον ψηλό έμαθα...την άλλη φορά κι εγώ μέσα άμα άνεβω προς τα εκεί...

λοιπόν τα σέβη μου και πάλι....291 λελέ!

8-)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ρε βύσματα !!!

Βλέπω μόνο ένας πήγε στον Λαγό 30ΛΜΧ.

Δεύτερη δυσμενέστερη μετάθεση σε μόρια μετα απο ενα άλλο λόχο δε θυμάμαι ποιος ήταν.

2003 Β ΕΣΣΟ -ΚΕΜΧ>ΠΑΤΡΑ>ΛΑΓΟΣ>ΚΕΜΧ

Αυτά τα φυλάκια μας πέθαναν ..

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.