Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Ε.Σ. Μηχανικό


giannisp

Recommended Posts

309? Σε ειχα για πιο μεγαλο... Μιας και ειχα ξεχασει τι σειρα ημουν :shock: , με λιγη αναζητηση στο νετ βρηκα οτι 08Δ=305 σειρα....

Απαραδεκτος :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

το καλο οταν βγαζεις υπηρεσιες στον λοχο σου ειναι οτι

βλεπεις ποτε πεφτουν ολες οι αδειες μαζι και θα πεσει εμπλοκη και τσιμπας και εσυ μια αδεια :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Ειδικότητα : Ειδικός επιστήμονας - Βοηθός ερευνητή (ΣΥΠ). Λόγω ειδικότητας στο ΚΕΤΕΣ έγινα οδηγός υποδιοικητή. Είδες άμα έχεις προσόντα πόσο ψηλά μπορείς να φτάσεις;

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

2012 Α ΕΣΣΟ (318). Παρουσιάστηκα Υλικοπόλεμος Θήβα (;;;). Μετατάξη στο Μηχανικό (γραφέας ειδικός επιστήμων) και 737 ΔΣΕ (8μηνος)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Στην Τρίπολη οι μισοί ήμασταν με τα αθλητικά και καλά απαλλαγή από ασκήσεις λόγω προβλήματος με τα άρβυλα.....

χαχαχαχα Αεροπορία for ever... Πιο χύμας πεθαίνεις.... :smile: Καπάκι στο Τατοί δε για το υπόλοιπο της θητείας, μετά τις 12 την κάναμε με ελαφρά.....

 

κι όμως έχει και ένα άλλο σώμα που μπορεί να είσαι και λίγο πιο χύμα, αλλά επιζήσαμε  :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Ναι...είχαμε πάει θυμάμαι για άγημα στου Παπάγου. Εκεί συναντήσαμε αντίστοιχα άτομα από ναυτικό,πεζικό....Οσο περιμέναμε αρχίζαμε και χαλαρώναμε..μαζί με τα ναυτάκια καθόμασταν στα πεζούλια, τσιγάράκια, τα λέγαμε....εκτός από του πεζικού...Ορθιοι σε προσοχή, γυαλισμένοι με τα κράνη με τα όλα τους...Η ώρα περνούσε και είπε ο λοχίας τους να τους ξεκουράσει...Ε, ημιανάπαυση τους λέει.. :mrgreen: :mrgreen: 

Link to comment
Share on other sites

2005 ΣΤ ΕΣΣΟ

μηχανικός σε Ρ/Κ 

στολή έβαλα τελευταία φορά όταν παρουσιάστηκα στο καράβι μετά την άδεια ορκομωσίας

έκτοτε φορμίτσες μπλε και tshirt μπλε (το χειμώνα και το γνωστό μπλε πουλοβεράκι)

άρβυλα (λυτά) στην αρχή, κατόπιν αθλητικά 

 

ξεφτίλα θα μου πεις ;

 

σιγά τα αυγά θα πω εγώ

 

είδα και τον αδερφό μου, που παρότι πήγε πτυχιούχος (ΣΗΜΜΥ έχει τελειώσει), ενώ εγώ πήγα 2 μέρες αφού παρουσίασα διπλωματική, τύποις ήμουν φοιτητής δηλαδή, κατέληξε τυφεκιοφόρος - χειριστής όλμων

Λαμία - Άργος Ορεστικό - Φέρρες Αλεξανδρούπολης

 

και σάμπως τι, έγινε καλύτερος άνθρωπος ή πιο άντρας από μένα ;

 

παπάκια...

Edited by AristidisZ
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.