Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Ε.Σ. Μηχανικό


giannisp

Recommended Posts

2012 ΣΤ' ΕΣΣΟ 323

 

ΚΕΜΧ Ναύπλιο - 79 ΤΜΧΕΘ Καρλόβασι Σάμου (μαύρη μαυρίλα) - ΣΜΧ Λουτράκι

 

Ειδικότητα Σκαπανέας... πιο μηχανικάριος πεθαίνεις μάγκες!

 

απο τις κ@@λες του διοικητη μας ( νομιζε οτι οι σκαπανεις ειναι θειο δωρο για την ανθρωποτητα) το ναρκοπεδιο το στρωνω μονος μου και με κλειστα τα ματια... και καμια περιφραξη αμα θελει κανεις για το οικοπεδο ανετα...στρατιωτικη- διπλης ποδιας :P

Link to comment
Share on other sites

Δέκα οκτώ μήνες Ναυτικός Δόκιμος Μηχανικός και ένα τετραμηνάκι Nαύσταθμο Σαλαμίνας Δ.Δ.

Απόλα είχε αλλά το μηχανιλίκι  έμεινε :D

Link to comment
Share on other sites

1ο λόχο με Ρωχάμη. Εσύ?

εγω ημουν ΔΕΑ εκει...αν θυμαμαι καλα ήμουν δ/ριτης στον 2ο λοχο.

το μονο που θυμαμαι ΚΑΛΑ  είναι τα εγκαλητήρια που ετρωγα απο τον δκτη Δημητρέλη! μα τι μ@λ@κ@ς!

 

καλά και ο Ρωχάμης όνομα και πράγμα...! μεγάλο λαμόγιο...

Link to comment
Share on other sites

εγω ημουν ΔΕΑ εκει...αν θυμαμαι καλα ήμουν δ/ριτης στον 2ο λοχο.

το μονο που θυμαμαι ΚΑΛΑ  είναι τα εγκαλητήρια που ετρωγα απο τον δκτη Δημητρέλη! μα τι μ@λ@κ@ς!

 

καλά και ο Ρωχάμης όνομα και πράγμα...! μεγάλο λαμόγιο...

ΕΓΩ ΕΙΜΟΥΝ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΜΕ ΤΟΝ ΣΟΡΚΟ...ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΤΟΝ ΘΥΜΑΣΑΙ Ε? ΕΚΑΤΣΑ ΜΑΖΙ ΤΟΥ 6 ΜΗΝΕΣ!!! ΜΑΡΤΥΡΙΟ...

Link to comment
Share on other sites

ΕΓΩ ΕΙΜΟΥΝ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΜΕ ΤΟΝ ΣΟΡΚΟ...ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΤΟΝ ΘΥΜΑΣΑΙ Ε? ΕΚΑΤΣΑ ΜΑΖΙ ΤΟΥ 6 ΜΗΝΕΣ!!! ΜΑΡΤΥΡΙΟ...

 

Σόρκος...ο σιδερωμένος!!!

τον Χαβιά τον θυμάσαι? τον απάλευτο λοχαγό???

απο Λήμνο έφυγα αν θυμάμαι καλά με 40ή 60 μέρες φυλακή...

τις πιο πολλές γιατί είχα προσπεράσει τον στρατοπεδάρχη....με μια καναδέζα χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Zήτησα ναυτικό (σαν ναυπηγός) αλλά με στείλανε πεζοναύτη στο Μ. Πεύκο. (όπως στον Αστερίξ οι Ρωμαίοι ζητάγανε λιοντάρια... και τους στέλνανε στη Γαλατία :smile:)

Επειδή θα υπηρετούσα μειωμένη θητεία, (λόγω κόρης) πριν την ορκομωσία με στείλανε πυροβολικό στη Θήβα.

Εκεί έμεινα 6 μήνες (Φεβρουάριος - Αύγουστος '86) και έγινα ηλεκτρολόγος κέντρου (δεν έπιασα όπλο στο χέρι ούτε φύλαξα σκοπιά ούτε δευτερόλεπτο)

Μετά με στείλανε στη Βέροια (το κοντινότερο πυροβολικό στην Αθήνα - ευνοϊκή μετάθεση ( :smile:), λόγω γάμου) (Αύγουστος '86 - Φεβρουάριος ΄87)

Μετά ξανά στη Θήβα 6 μήνες ξανά ηλεκτρολόγος κέντρου.  (απόλυτη λούφα στα στρατιωτικά, αλλά χοντρή δουλειά σαν ηλεκτρολόγος) (Μέχρι και σε κολόνες ανέβηκα με γάτζους, με 1 μέτρο χιόνι) :smile:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

να ρωτήσω κάτι? Πως δεν τα κλείσατε ακόμα?

Πως δεν ... παίξατε στον τοίχο μια πιστολιά και να πάτε, στην ευχή να πάτε!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.