Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Ε.Σ. Μηχανικό


giannisp

Recommended Posts

2007 Δ ΕΣΣΟ

 

Ναυτακι - Ειδικοτητα Ηλ/ΗΤ (κοινως αγγαριομαχος)

 

Η θητεία σε νΣ/ΔΕ (Διευθυνση εφοδιασμου)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Πως και πως περιμενα να το γραψω αυτο:

2008 Δ εσσο ή 305 (σχεδον) ΛΕΛΕ

Κεντρο Κευπ (Πολυ καλα,αν και στον "χειροτερο" ή καλυτερα στον λιγοτερο βυσματικο λοχο)

ΣΑΕΠ Αθηνα, εκπαιδευση 2 βδομαδες, ή αλλιως διακοπες!

ΤΔ/41 ΣΠ 7 μηνες..... Στο μαγευτικο νησι των Ανθρακων. Χαλια μαυρα. Μονο πετρες, τραγικος αερας, πολλη δουλεια και 75.000 αιγοπροβατα:rolleyes:

 

Οπως ειπε κ καποιος αλλος πριν αυτα και μη χειροτερα... Αντε και καλο μας χειμωνα8-)

Link to comment
Share on other sites

ΛΣ 1ης ΤΑΞ ΚΔ-ΑΛ (Ρεντίνα)

Η τελευταία ήταν παράδεισος!

 

Στην ρεντίνα στην νότια πίνδο? Με το αεροπλάνο λίγο πάνω από το χωρίο, στην διασταύρωση? Τι λε ρε φίλε! Όταν πάω στρατό, θέλω να πάω και εγώ εκεί!:P Παίδες έχω πάει για διακοπές (μια εβδομάδα) εκεί χειμώνα...πραγματικά το μεγαλείο της φύσης, απίστευτο μέρος.

Link to comment
Share on other sites

ωραίο θρεντ

 

περναω περιοδευον πιτσιρικας και μου ρχεται ναυτικο. λεω στον πατερα μου τοτε, δεν θα χάσω εγώ 22 μήνες (τόσο ήταν τότε), να το αλλάξουμε. Με καλωδίωσε ο φαδερ κανονικά και αφου με το καλό γυρισα μετά από χρόνια στο ελλάντα πήγα να κάνω θητεία στην τρυφερή ηλικία των 26.

 

Πόρος για προπαιδευση

 

Σούπερ μετάθεση ΠΓΥ ΑΞΙΟΣ

 

Μετά από 12 μήνες παθαίνω ζημιά (ορθοπεδική) και με στελνουν στη ΔΔΜΝ στην εξωτική Σαλαμίνα με εντολή να μην σηκώνω ούτε εφημεριδα :) και καθε τρεις και λιγο στο ΝΝΑ (φοβόντουσαν μην κάνω μηνυση)

 

Μετά πάλιωσα και δεν μου μιλαγε κανεις. Εφτιαξα και κάτι εξελακια σε διαφορα γραφεία και με είχαν οι υπαξιωματικοι στα ωπα ωπα, ήμουν και μεγαλύτερος από τους περισσότερους και περασα καλά στο τελος.

 

Το μόνο που πήρα από τη θητεία στην ηλικία που την έκανα ήταν που συνειδητοποίησα τα εξής:

 

Οι περισσότεροι άνθρωποι είναι ηλίθιοι (περίπου 70%)

Σχεδόν όλοι οι στρατιωτικοί είναι ηλίθιοι (τείνει στο 100%)

Δεν έχει νόημα να προσπαθείς να πείσεις κάποιον ηλίθιο για κάτι.

Σε περίπτωση πολέμου θα φύγω τρέχοντας.

Στρατός = Δημόσιο του χειρίστου είδους

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω μόνο ένας πήγε στον Λαγό 30ΛΜΧ.

Δεύτερη δυσμενέστερη μετάθεση σε μόρια μετα απο ενα άλλο λόχο δε θυμάμαι ποιος ήταν.

3/37 Βρυσικά

Link to comment
Share on other sites

κάτσε, που ηταν ο 34? Βρυσικα ηταν ο 7 και ο 37 και ο 3 στον λαγο και ο 50 στο κουφόβουνο,

οι 3 πρωτοι ήταν στην 16η μεραρχία και ο 4ος στο σύνταγμα πεζικού αν θυμάμαι καλά

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.