Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ε.Σ. Μηχανικό


giannisp

Recommended Posts

και θ'ακους κατι ρεμάλια που λεν τα βλέπουν όλα ροζ και αν ειδες το πλυντηριο στο δάσος.

 

εσυ θ'απαντάς " τα βλέπω όλα κωλυώμενα"

Link to comment
Share on other sites

302 Σειρα

2008 Α' ΕΣΣΟ.

Πριν περασω στη σχολή πηγα φαντάρος.

Σωμα Τεχνικό.

Ειδικοτητα Σιδηρουργος. (Ιδεα δεν είχα, απλά με βαφτήσανε εκει σιδηρουργο, αν και μετα επεσε δουλεια. Το τι τεχνικες δουλειες εχω κανει μεσα στο στρατο, χωρις να ξερω καμια, δε λεγεται (Βαφεας,Χτιστης,Σιδηρουργος,Αρτοποιος,Υδραβλικος,Εργατης σε καθε ειδους χαζομαρα τους.)

ΚΕΤΧ Πατρων

10 ΤΥΠ Σερρες

16 ΤΥΠ Διδυμοτειχο

Τωρα ΛΕΛΕ και στη σχολη!!!

Ειχα συναντησει ενα μηχανικαριο Πολιτικο Μηχανικο, σκαπανεας ηταν, αν θυμαμαι καλα σπυρο το λεγανε, και μου ειπε ειχε παει λουτρακι για κανενα μηχα και ηταν πιο καλα και απο ξενοδοχειο.

Link to comment
Share on other sites

83 Β' (164 ίσως) στην 124ΠΒΕ, μετά Καβούρι, 6 απίστευτοι μήνες στην 349 ΜΔ/Β με τα f5, ταχυδρόμος στην 111ΠΜ και 12 μήνες καρακολάς στη πύλη της ΣΙ ως την απόλυση, 24 μηνάκια συν.

Η πλάκα ήταν πως στη Τρίπολη ήμουν σειρά με ένα ηλεκτρονικό μηχανικό που είχαμε το ίδιο ονοματεπώνυμο. Εβαλε λυτούς και δεμένους να πάρει τη (δύσκολη) ειδικότητα Α/Τ Α/Φων γιατί είχανε καλή εκπαίδευση στο Καβούρι (δίνανε μάλιστα και πτυχίο :!: που του ήταν απαραίτητο για μετά)

Προσωπικά πίστευα πως θα με στείλουν ΜΑΚ. Εγινε βέβαια αυτό που καταλαβαίνετε, κάνανε εμένα Α/Τ Α/Φ κι αυτόν τον στείλανε στη ΜΑΚ :!:

 

Αυτό που συγκράτησα ήταν η μεγάλη αντίθεση του επαγγελματισμού των αξιωματικών τεχνικών ειδικοτήτων με την παράνοια των "ακατέργαστων" ΜΠΑτζήδων.

Link to comment
Share on other sites

Βρυσικά, που ήμουν εγω. και για τιμωρία με έχουν πάρει και 3 φορές επίστρατο.

Την 3η φορά δεν πήγα επίστρατος, πηρα αναβολή και ετσι δεν εγινα εφεδρος λοχαγός μηχανικου, παρέμεινα εφ. υπολοχαγος.

οπότε σε καμμιά άσκηση με επίστρατους θα σας λιώσω στο τρέξιμο

 

Ευτυχώς για σένα, δυστυχώς για εμάς (όπως τα γράφω, όχι αντίστροφα!) τους παλιούς Λχιες (ΜΧ), πήραμε το λευκό πολύ νωρίς... Και τι δε θα έδινα να με έπαιρναν επίστρατο...

Link to comment
Share on other sites

Ένας είναι ο λόχος στο μηχανικό

Πέτρινο τον λένε και σπέρνει πανικό

Ανδρεία ιστορία του λόχου αρετές

Ακόμα και τις πέτρες θα σπάμε με φωνές.

 

293 ΛΕ ΛΕ

 

(Ελπίζω να έχει κοπεί το κατούρημα σε μια υπερυψωμένη σκοπιά κοντά στον πέτρινο..γιατί εκείνη η τσίκνα δεν παλευότανε με τίποτα..):rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

δεν εχει σημασία το λευκο.

 

επειδη ημουν ΚΑΙ στρατολόγος μονο αν περάσεις τα 50 ή (χτύπα ξύλο) προβλήματα υγείας.

 

 

Μακάρι αλλά δεν το βλέπω! :wink: Με λευκό στην καλύτερη σε κανένα γραφείο βλέπω να είναι το "όπου και όταν διαταχθεί" και θα με χαλάσει να τους κάνω το γραφιά τσάμπα έστω για μερικές μέρες. Μόνο μονάδα να σπάσουμε πλάκα.

Link to comment
Share on other sites

Ένας είναι ο λόχος στο μηχανικό

Πέτρινο τον λένε και σπέρνει πανικό

Ανδρεία ιστορία του λόχου αρετές

Ακόμα και τις πέτρες θα σπάμε με φωνές.

 

293 ΛΕ ΛΕ

 

(Ελπίζω να έχει κοπεί το κατούρημα σε μια υπερυψωμένη σκοπιά κοντά στον πέτρινο..γιατί εκείνη η τσίκνα δεν παλευότανε με τίποτα..):rolleyes:

 

Ο 2ος δεν ήταν ο πέτρινος ακόμα στην ΕΣΣΟ σου; Τους βλέπαμε να τρέχουν σαν τα ποντίκια όλη μέρα και γελούσαμε από τον 3ο! :smile:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.