Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Ε.Σ. Μηχανικό


giannisp

Recommended Posts

297 :)

Πέτρινος λεγόταν ο 2ος λόχος που ήταν ακριβώς δίπλα στον 3ο.

Όταν μπήκα εγώ, ο 2ος πλέον ήταν αυτός που βρισκόταν πάρα πολύ κοντά στα εστιατόρια (και ουσιαστικά ένα βήμα από την αποθήκη με τα όπλα). Ο πέτρινος ήταν σε ανενεργεία (φιλοξένησε όμως τους σκαπανείς λίγο αργότερα).

Τότε βλέπαμε τον 1ο και τον 3ο να τρέχουνε κυριολεκτικά συνέχεια, ο 2ος ονομάστηκε από τους άλλους λόχους ως βυσματικός - για τέτοια διαφορά μιλάμε :)

Έπειτα 724 ΤΜΧ στους τοξότες ξάνθης.

 

 

Υ.Γ. ΟΧΙ ΑΛΛΗ ΜΗΛΟΠΙΤΑ!!

Link to comment
Share on other sites

297 :)

Υ.Γ. ΟΧΙ ΑΛΛΗ ΜΗΛΟΠΙΤΑ!!

 

Λ-Α-Χ-Τ-Α-Ρ-Ι-Σ-Τ-Η Μηλόπιτα Στεργίου!!

 

Στο κεντρο ειχα αηδιασει:cry:... Ελεος με τις μηλοπιτες

Τις ειχα σιχαθει τοσο που πηγα σε περιπτερο 1 μηνα μετα το κεντρο, ειδα να εχει φατσα τις μηλοπιτες και οπως ημουν εκανα μεταβολη (δεξιοστροφη) κ εφυγα

 

Στη μοναδα παλι βαρεθηκα να τρωω ελιοψωμα.

 

Ισορροπημενη διατροφη στον ΕΣ:D

Link to comment
Share on other sites

Λ-Α-Χ-Τ-Α-Ρ-Ι-Σ-Τ-Η Μηλόπιτα Στεργίου!!

Στο κεντρο ειχα αηδιασει:cry:... Ελεος με τις μηλοπιτες

α, κάνει και μηλόπιτες τώρα? εγω ειχα φάει και σαν επίστρατος Στεργίου χααχαχα

Link to comment
Share on other sites

297 :)

Πέτρινος λεγόταν ο 2ος λόχος που ήταν ακριβώς δίπλα στον 3ο.

Όταν μπήκα εγώ, ο 2ος πλέον ήταν αυτός που βρισκόταν πάρα πολύ κοντά στα εστιατόρια (και ουσιαστικά ένα βήμα από την αποθήκη με τα όπλα). Ο πέτρινος ήταν σε ανενεργεία (φιλοξένησε όμως τους σκαπανείς λίγο αργότερα).

Τότε βλέπαμε τον 1ο και τον 3ο να τρέχουνε κυριολεκτικά συνέχεια, ο 2ος ονομάστηκε από τους άλλους λόχους ως βυσματικός - για τέτοια διαφορά μιλάμε :)

Έπειτα 724 ΤΜΧ στους τοξότες ξάνθης.

 

 

Υ.Γ. ΟΧΙ ΑΛΛΗ ΜΗΛΟΠΙΤΑ!!

 

 

Στην ΕΣΣΟ μου (πολύ παλιά δηλαδή! :wink:), ο πέτρινος ...ήταν ο πέτρινος και φιλοξενούσε τον 2ο, αυτός που ήταν κοντά στα εστιατόρια (απέναντι από το Δκητήριο) ήταν ο Σκαπανέων και ο βυσματικός (άδειες-υπηρεσίες, αν και σχετικά προβλέπομενος) ήταν ο 1ος (δίπλα από το Δκητήριο αν θυμάμαι καλά γιατί όπως είπα έχουν περάσει και πολλάαα χρόνια πλέον!).

Link to comment
Share on other sites

Ο 2ος δεν ήταν ο πέτρινος ακόμα στην ΕΣΣΟ σου; Τους βλέπαμε να τρέχουν σαν τα ποντίκια όλη μέρα και γελούσαμε από τον 3ο! :smile:

 

Φιδοφωλιά ήτανε πάντα ο 3ος φίλε8-)

Link to comment
Share on other sites

επηρεασμένος απο τις συντμησεις: δκτης, λγος, τχης, μχ, τμχ, οηε, νατο, φπα, εσπα, βεσπα, φεσπα........ τεσπά...

 

Προφανώς. Η σύντμηση ήταν σε χρήση επίσημα από όσο θυμάμαι.

Link to comment
Share on other sites

Διοικητήριο, φιλικά.

 

Μου το κράτησες από το θέμα για τον οφθαλμίατρο; Καλό είναι να μας επισημαίνουν τα λάθη μας. Στην προκειμένη, δε νομίζω να έχω κάνει λάθος όμως.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.