Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ε.Σ. Μηχανικό


giannisp

Recommended Posts

παλιοσειρές 2005 Α' ΕΣΣΟ (ήτοι 290 λελέ!!)

1.5 μήνα ΚΕΜΧ Ναυπλιο --> 7.5 μήνες 88ΤΜΧ στον Κάσπακα Λήμνου (ή αλλιώς στην Γκάσμα!!!)(μετά το κάναν ΛΜΧ).

9μηνο και δρόμοοοο!

Χτίσαμε όλη τη Λήμνο!

Link to comment
Share on other sites

sundance εκει μας στειλαν ολους τους μηχανικούς. Πολλή αγγαρεία. Τρίπολη ήμουν πρώτη μοιρα!

Link to comment
Share on other sites

παλιοσειρές 2005 Α' ΕΣΣΟ (ήτοι 290 λελέ!!)

 

Γκουχχχου... Γκουχχ 1982Δ ΕΣΣΟ (ήτοι 160 ψάρακα)

2 μήνες Κόρινθο......... 2μήνες Ναύπλιο............ 18 μήνες Σάμος

Ειδικότης ........ Σκαπανέας Πολιτικός Μηχανικός !!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αλλη μια ψηφος για Μηχανικο ..... 298 ΣΕΙΡΑ 07 Α' ΕΣΣΟ Ναυπλιο-Λουτρακι-Ναυπλιο-96ΛΜΧΕΘ Χιος - Σπαρτη - Λουτρακι...Μια χαρα για στρατο ...

Link to comment
Share on other sites

τι μου θυμησες τωρα. μου πηρε κανα 5λεπτο να θυμηθω τη σειρα μου..

289 οδηγος με τον Κολλια διοικητη. 33λμχ μετα Δραμα ασκηση ΝΑΤΟ και τελος RIBBON

Link to comment
Share on other sites

ΕΣΣΟ δε θυμάμαι...διαβιβαστής υποτίθεται με ειδικότητα που αγνοείται (με επικοινωνίες έχει να κάνει, ένας ΕΡΜΗΣ μου' ρχεται στο μυαλό αλλά ένεκεν 2004 το τελευταίο που είχαν στο μυαλό τους οι κύριοι ήταν η εκπαίδευση στρατιωτών). 6 μήνες Χαϊδάρι 6 μήνες Ρόδο (ψέματα λέω, γλίτωσα κάτι λόγω τριμελούς οικογένειας) και όπλο έπιασα στα χέρια μου δυο φορές, μία σε άσκηση (στόχοι μεδέν) μία σε καθάρισμα.

 

Για να μας γλυκάνουν σε μια ανέλπιδα προσπάθεια να μας πείσουν πόση αξία θα έχουμε σε καιρό πολέμου μας λέγανε ότι μετά τους αξιωματικούς εμείς ήμαστε το νούμερο 2 στη λίστα δημοτικότητας για σκότωμα.

 

Το αν πέρασα καλά? Καθόλου. Σε γραφεία με είχανε συνεχώς, γλίτωσα πολλά, οι κοριοί δε με τσιμπάγανε (κι ας κυκλοφορούσαν επάνω μου), όταν μαθεύτηκε η ηλικία μου (κι εγώ στα 30 πήγα) έπεσε ένα απίστευτο ρεσπέκτ (δε με αφήνανε να καθαρίσω τουαλέττες!!!) και στη Ρόδο το γραφείο που ήμουν διέθετε το μοναδικό κλειδί της μοναδικής κανονικής τουαλέτας του στρατοπέδου (τρελή πολυτέλεια καθώς ήμουν ο μόνος στρατιώτης που τη χρησιμοποιούσε). Αλλά διαπίστωσα εκ των έσω το μπουρδέλο στην οργάνωση, το μέγεθος της σπατάλης του δημόσιου χρήματος και το βαθμό αχρηστίας και ανικανότητας όσων υποτίθεται θα μας προστατεύσουν αύριο μεθαύριο.

 

Αν συμβεί το κακό φεύγεις από τη χώρα μετά ή δε φεύγεις? Μμμμ...χμμμ...φεύγεις...τρέχοντας.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.