Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Scia Engineer (πρώην ονομασία: ESA PT)


Recommended Posts

τελικά φαίνεται ότι είναι γρηγορότερο να κάτσω να το κατεβάσω, να μάθω πως κάνεις μία πάκτωση και να δω το τεύχος

 

Από Sofistik σου κάνει ? (Δηλαδή από STeelCON)? Από Fides

Μπορείς να το κατεβάσεις και να το δοκιμάσεις και μετά αν θες να μας πεις και εντυπώσεις...

Edited by Mercedes
Link to comment
Share on other sites

ok thanks. πάντως αυτό που ανέβασες είτε είναι άρθρωση, είτε πάκτωση με αξονικό φορτίο μόνο οπότε δεν μου κάνει και τόσο

Link to comment
Share on other sites

καλημερα συναδελφοι, εγκατεστησα την καινουρια εκδοση του SCIA ,το menu ειναι πλεον στα ελληνικα,αλλα οταν παω να δημιουργησω το τευχος ,αυτο βγαινει παλι στα αγγλικα...(το μενου παραμενει στα ελληνικα)...το δοκιμασε κανενας??ξερει κανεις τι διορθωθηκε γενικα σε αυτην την εκδοση?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα συναδελφοι, εγκατεστησα την καινουρια εκδοση του SCIA ,το menu ειναι πλεον στα ελληνικα,αλλα οταν παω να δημιουργησω το τευχος ,αυτο βγαινει παλι στα αγγλικα...(το μενου παραμενει στα ελληνικα)...το δοκιμασε κανενας??ξερει κανεις τι διορθωθηκε γενικα σε αυτην την εκδοση?

 

Καλημερα, υπάρχει επιλογή στο Setup --> Options --> Other (στα ελληνικα: Ρυθμιση --> Επιλογές --> Άλλο) για να οριζεις την γλωσσα που θελεις στα μενου και στο τευχος. Αυτά ρυθμιζονται ξεχωριστα, για να μπορει καποιος να εχει ολους τους συνδυασμους.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, υπάρχει επιλογή στο Setup --> Options --> Other (στα ελληνικα: Ρυθμιση --> Επιλογές --> Άλλο) για να οριζεις την γλωσσα που θελεις στα μενου και στο τευχος. Αυτά ρυθμιζονται ξεχωριστα, για να μπορει καποιος να εχει ολους τους συνδυασμους.

 

ναι τωρα που το εψαξα καλητερα ναι..το τευχος ειναι στα ελληνικα αλλα οχι ολοκληρο(σε εμενα τουλαχιστον) δηλαδη π.χ στον ελεγχο ενος μελους (ελεγχος μοναδος) ενω στην προεπεισκοπιση ειναι στα ελληνικα οταν παω στο τευχος μου το βγαζει στα αγγλικα το ιδιο συμβαινει και στο υπολειπο τευχος...μονο στις συνδεσεις μου βγαζει ελληνικα στο τευχος...δε ξερω γιατι....

Edited by ιταλος
Link to comment
Share on other sites

ανεβάστε ένα τεύχος υπολογισμού πάκτωσης υποστυλώματος.

 

θέλω να δω τι ελέγχους κάνει

 

δηλαδή για να καταλάβω ρε τέρρυ, πόσος κόπος είναι για να ανεβάσεις ένα τεύχος που θα έχει μόνο πάκτωση υποστυλώματος?

 

Καλημερα, υπάρχει επιλογή στο Setup --> Options --> Other (στα ελληνικα: Ρυθμιση --> Επιλογές --> Άλλο) για να οριζεις την γλωσσα που θελεις στα μενου και στο τευχος. Αυτά ρυθμιζονται ξεχωριστα, για να μπορει καποιος να εχει ολους τους συνδυασμους.

 

δεν μου στέλνεις εσύ ένα τεύχος υπολογισμού πάκτωσης υποστυλώματος που έχω καμιά βδομάδα που το ζήτησα από τον φίλο σου τον terry αλλά δυσκολεύεται να λύσει πάκτωση στο scia

Edited by sovatzou
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

ελα γκρινιαρη ανεβαζω εγω ενα τευχος ....

 

Υ.Γ δε μπορω τελικα να το ανεβασω το αρχειο ειναι 155kb το κανω attack this file το φορτωνει και μετα τιποτα...υπαρχει global upload και το εχω ξεπερασει?

Edited by ιταλος
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.