Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Πρόταση κτηρίου για ενίσχυση στο πλαίσιο διπλωματικής εργασίας


 
lazikos1

Recommended Posts

Έχω πάρει διπλωματική με θέμα επισκευές και ενίσχυση κτιρίων από οπλισμένο σκυρόδεμα. Θα ήθελα να ασχολειθώ με κάποιο δημόσιο κτίριο από την περιοχή της θεσσαλονίκης, το οποίο να έχει ένα ενδιαφέρον από μελετιτικής άποψης. Το πρόβλημα βέβαια είναι να υπάρχουν τα αρχικά στατικά σχέδια, έτσι ώστε να μπορέσω να δουλέψω με αυτά. Γνωρίζει, μήπως, κανένας κάποιο τέτοιο κτίριο?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ένα κτίριο στην παραλία που εκεί κάτι γίνεται... δεν θυμάμαι την οδό πρέπει να λέγεται Χάψα...εκεί έχει και ενδιαφέρον λόγω τον ιδιαίτερων συνθηκών..

Link to comment
Share on other sites

Με ενημέρωσαν ότι ασχολήστε με ένα τμήμα της ακίνητης περιουσίας μου. Έχει δίκαιο ο manosberb. Το κτίριο είναι ανδιαφέρον από στατικής πλευράς. Πιστέυω ότι η ενασχόληση μαζί του θα είναι ιδιαίτερα διδακτική εμπειρία.

Για οτιδήποτε χρειαστείς επικοινώνησε μαζί μου

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εάν γνωρίζει κανένας και κάποιο άλλο κτίριο από διαφορετική περιοχή, ας μην είναι και δημόσιο, μπορεί να μου το αναφέρει. Απλά, όπως ανέφερα να υπάρχουν τα αρχικά στατικά σχέδια.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.