Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Leica 20cc


jordpap

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά. Σήμερα είδα ένα όργανο της Leica με ακρίβεια 20cc. Επειδή είμαι από επαρχεία, οι δουλειές που θα κάνω θα'ναι κάνα τοπογραφικό καμία χάραξη, αντε το πολύ, αν ανοίξουν οι δουλειές να χρειαστεί να κάνω καμιά δουλειά μεγάλης ακρίβειας. Τι λέτε, θα με εξυπηρετήσει το συγκεκριμενο όργανο για όλα τα παραπάνω που ανέφερα ;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Γενικά τα leica είναι ομολογουμένως πολύ καλά όργανα. Η ακρίβεια όμως των 20cc δεν νομίζω ότι σε καλύπτει. Κατέβα σε ακρίβεια, πήγαινε στα 15cc.

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφε, το όργανο είναι επενδυση, κάτι που το παντρευεσαι. Καλύτερα ο συνάδελφος jordpap να δει κάτι σε καινούριο και όχι σε μεταχειρισμένο. Υπάρχουν πάρα πολλα προσιτά όργανα στην αγορά και με φοβερες δυνατοτητες.

Link to comment
Share on other sites

Και γώ απ'την πρώτη στιγμή ενδιαφέρομαι για καινούργιο και όχι μεταχειρισμένο. Όπως και να'χει, σας ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές που μου δώσατε.

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφε, το όργανο είναι επενδυση, κάτι που το παντρευεσαι. Καλύτερα ο συνάδελφος jordpap να δει κάτι σε καινούριο και όχι σε μεταχειρισμένο. Υπάρχουν πάρα πολλα προσιτά όργανα στην αγορά και με φοβερες δυνατοτητες.

 

Και γώ απ'την πρώτη στιγμή ενδιαφέρομαι για καινούργιο και όχι μεταχειρισμένο. Όπως και να'χει, σας ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές που μου δώσατε.

 

βασικά και εγώ αυτής της φιλοσοφίας ήμουν αλλά σήμερα πιστεύω οτι δεν αξίζει να παντρευτείς τίποτα άλλο παρά μια σωστή γυναίκα. όλα τα άλλα όπου τα βρεις τα βαράς. και τα μεταχειρισμένα αν έχουν εγγύηση μια χαρά είναι. άλλωστε και οι γυναίκες που παίρνουμε σπάνια είναι πρώτο χέρι....(ποτε)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.