Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Νομοθεσία- Ηλεκτρονικές εφαρμογές


adadim

Recommended Posts

Καλησπερα,

 

Στο γραφειο που δουλευω χρησιμοποιουμε το Δομικη Ενημερωση. Οι ενημερωσεις ερχονται τακτικα με cd, η δυαντοτητα αναζητησης αρκετα καλη και η εκταση που καλυπτει καλη.Εκτυπωση μπορεις να κανεις αλλα οχι copy paste σε αλλη εφαρμογη του κομματιου που σε ενδιαφερει, ουτε να αποθηκευσεις το αποτελεσμα της αναζητησης σου ωστε να το δεις την επομενη φορα που θα μπεις.

 

Κοστος συντηρησης ετησιο αποτι ξερω 130ευρω.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να κάνεις copy-paste...

 

Γιατί στη δομική μου βγάζει στην αναζήτηση πολλές φορές τον ίδιο νόμο; Κάνω κάτι λάθος; Αυτό δυσχεραίνει πολύ την αναζήτηση

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ τον "ΔΙΑΡΚΗ ΕΡΜΗΝΕΥΤΙΚΟ ΚΩΔΙΞ ΠΟΛΕΟΔΟΜΙΚΗΣ ΝΟΜΟΘΕΣΙΑΣ" από το Τεχνικό Ινστιτούτο.

 

Το έχω αγοράσει σε CD και λαμβάνω κάθε τόσο ενημερώσεις με νέα CD.

 

Το κακό είναι ότι δεν με αφήνει να κάνω αντιγραφή και δεξί κλικ ενώ έχει και παράξενο print(πρέπει να επιλέξω αυτό που θέλω να εκτυπώσω).

 

Γενικά έχει πολύ καλή αναζήτηση και σωστή κατηγοριοποίηση.

 

Κόστος αν θυμάμε καλά κάπου στα 100ευρώ.

 

Λεπτομέριες: http://www.technicalinstitute.gr/

Link to comment
Share on other sites

Είδα τον τιμοκατάλογο της ΝΟΜΟΤΕΛΕΙΑΣ και τον βρίσκω πανάκριβο!!!!!!

 

Έχω χρησιμοποιήσει τη Δομική μέσω Internet και δε θεωρώ ότι είναι και πολύ εύχρηστη

 

Γενικότερα δεν καταλαβαίνω γιατί εφόσον είμαστε όλοι υποχρεωμένοι να γνωρίζουμε το νόμο, γιατί δεν έχουμε ελεύθερη πρόσβαση σε αυτόν και ως μηχανικοί και ως πολίτες. Οι δικηγόροι έχουν ελεύθερη πρόσβαση στην Τράπεζα πληροφοριών του Δικηγορικού Συλλόγου, εμείς που σε κάθε άδεια πληρώνουμε το ΤΕΕ γιατί να μην έχουμε;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Πες τα χρυσόστομη!

Αντί κάποιοι να κόβουν πίτες και να βγαίνουν φωτογραφίες με υπουργούς χτίζοντας το προσωπικό τους image (sic) ας φροντίσουν για το αυτονόητο, τη δωρεάν πρόσβαση όλων των μηχανικών μελών του ΤΕΕ τουλάχιστον, γιατί θα έπρεπε να λέω όλων των πολιτών, στη νομοθεσία και μάλιστα σε οργανωμένες βάσεις δεδομένων που θα διατίθενται και ηλεκτρονικά μέσω διαδικτύου.

Αλλά, στου κουφού την πόρτα όσο θες βρόντα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.