Μετάβαση στο περιεχόμενο

Συνένωση ακαλύπτων


ΜΑΡΙΛΙΤΑ

Recommended Posts

καλημερα παιδια!!!!!!

προσπαθω εδω και καιρο να κατσικωθω και να συγγραψω τη διπλωματικη μου (στα γερμαματα) για να παρω απιτελουσ τον ρημαδοτιτλο του μεταπτυχιακου στο εαπ!!!!!!το θεμα ειναι για την συνενωση ακαλυπτων! και το καταπληκτικο ει ναι οτι δεν υπαρχει ουδεμια πληροφορια εκτοσ μισησ σειρασ που απλως αναφερει τισ δυο αυτεσ λεξεισ!!!!!!!!!εχει κανενασ υποψιν του για καμια ερευνα , μελετη, η διαγωνισμο που να αφορα τισ συνενωσεισ ακαλυπτων???????????????????τηανχ!!!!!!!

 

 

Παρατήρηση: Τα κεφαλαία απαγορεύονται τόσο στο κείμενο των δημοσιεύσεων όσο και σ' αυτό των τίτλων.

Παρακαλώ διαβάστε τους Κανόνες Συμμετοχής του forum.

Ευχαριστώ, achille.

 

Παρατήρηση: Παρακαλώ συμπληρώστε την ειδικότητά σας στο προφίλ.

Παρακαλώ διαβάστε τους Κανόνες Συμμετοχής του forum.

Ευχαριστώ, achille.

Link to comment
Share on other sites

ξεκίνα από εδώ

http://www.tee.gr/online/afieromata/2000/2122/index.shtml

Αρθρο 12 Παραχώρηση σε κοινή χρήση ακάλυπτων χώρων

Αρθρο 13 Ενεργό οικοδομικό τετράγωνο

------

θεωρω πως στα παρακάτω βιβλία κάτι θα βρεις

ρίξε μια ματιά πρώτα σε μια βιβλιοθήκη να δεις αν σου κάνουν

και μετά αγοράζεις όποιο σου χρειάζεται

στα έχω βάλει με σειρά προτεραιότητας (κατά τη γνώμη μου)

  • Α. Αραβαντινός, Πολεοδομικός Σχεδιασμός, για μια βιώσιμη ανάπτυξη του αστικού χώρου, Συμμετρία, Αθήνα 1997
  • Δ. Καρύδης, Ανάγνωση Πολεοδομίας, η κοινωνική σημασία των χωρικών μορφών, Συμμετρία, Αθήνα 1991
  • Γ. Σαρηγιάννης, Αθήνα 1830-2000, εξέλιξη-πολεοδομία-μεταφορές, Συμμετρία, Αθήνα 2000
  • Μ. Αγγελίδης, Χωροταξικός σχεδιασμός και βιωσιμη ανάπτυξη, Συμμετρία, Αθήνα 2000

Link to comment
Share on other sites

χαχα, θέμα που το βρήκες.. Αυτά τα άρθρα του ΓΟΚ αντιπροσώπευαν οράματα των τότε εποχών, τίποτα δεν υλοποιήθηκε ποτέ, μόνο στο σχέδιο της Καλαμάτας κάτι νομίζω έγινε και ακόμα είναι στα δικαστήρια όλοι με ολους..

Link to comment
Share on other sites

αχ, παιδια ευχαριστω για ολα τα παραπανω. η αληθεια ειναι οτι εχω ψαξει σε ολα αυτα!οντως αφορα ουτοπια αλλα ολες οι διπλωματικες νομιζω αφορουν ουτοπιεσ..........ας ελπισουμε οτι "αυριο ολα θα ειναι καλυτερα" ¨)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.