Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Γιατί δε δόθηκε κάποια απάντηση στο ερώτημα του μέλους Χάρης;


Leonardo

Recommended Posts

Επαναλαμβάνω λοιπόν ότι:

1. Η αρμοδιότητα του Φόρουμ φτάνει έως ένα σημείο! Μέχρι εκεί! Παραπέρα δεν είναι στην πολιτική του να πάει!

2. Ο καθένας είναι ενήλικος, νοήμων και υπεύθυνος των πράξεών του και το Φόρουμ δεν μπορεί να τρέχει από πίσω για να διορθώνει πράξεις οι οποίες αποδεικνύονται λανθασμένες!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 111
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Συνεπώς το φόρουμ δεν θέλει και δεν σε προστατεύει σε τέτοιες περιπτωσεις

 

Αυτό είναι αλήθεια. Δεν θέλουμε και δεν προστατεύουμε τα μέλη από τον (κακό) εαυτό τους. Δεν είναι η δουλειά μας.

 

edit: Να διορθώσω. Συμβουλεύουμε πολλές φορές τα μέλη να μην δημοσιεύουν προσωπικά δεδομένα, όπως email, τηλέφωνα, ονόματα κτλ, εάν αυτό το κάνουν εν αγνοία των κινδύνων. Εάν όμως κάποιοι επιλέξουν να το κάνουν με πλήρη επίγνωση των επιπτώσεων, τότε ...

Link to comment
Share on other sites

Ρε sundance το παιδευουμε πολυ μου φαινεται.

Ο καθενας μας ειναι ενηλικος και υπευθυνος για τις πραξεις του. Δηλαδη αν στις φωτο απο το αμαξι μου που ανεβασα σε ενα φορουμ δεν σβησω τις πινακιδες πρεπει μετα να ζητω ευθυνες απο τον διαχειριστη?

Τι να προστατευσει το φορουμ?

Link to comment
Share on other sites

Πριν μιλήσουμε και ακόμη περισσότερο πριν γράψουμε κάτι (διότι τα γραπτά μένουν) , "βουτάμε" τη γλώσσα στο μυαλό μας και πάνω απ' όλα , ΔΕΝ γράφουμε και δεν αντιδικούμε εν θερμώ.

 

Η γραφή με κεφαλαία και χρώματα και λοιπά "μπιχλιμπίδια" , ειδικά όταν ρωτάμε , μπορεί και να κουράζουν.

 

Ευχαριστώ για την κατανόηση.

Link to comment
Share on other sites

Πιστέυω ότι ο όποιος "διαχειριστής" σε εισαγωγικά ή χωρίς αυτού του φόρουμ αποκτά μεγάλη δύναμη μόνο και μόνο από το γεγονός ότι είναι εγγεγραμμένα πάνω από 20000 μέλη και οι περισσότεροι μηχανικοί ή τέλος πάντων του κλάδου.

 

Μπορεί να γίνονται για πολλά χρόνια ακόμα αυθεντικές, αυθόρμητες, επιστημονικές και ειλικρινείς συζητήσεις ή μπορεί, κάποιος που έχει την δύναμη, να κατευθύνει τα πράγματα εκεί που θέλει, αν υπάρξει κάποιος τέτοιος και είναι κακόβουλος.

 

Επίσης, για να ξεκαθαρίσω την θέση μου, συμφωνώ Χ1000 με την απάντηση του GRTOPO. Αν βέβαια όντως ισχύουν όλα τα νομικά τα οποία δεν μπορώ να μπω στον κόπο να τα ψάξω...

 

Δεδομένου όμως ότι ο Χάρης είναι:

1) Πρώην υπερσυντονιστής και κατά την προσωπική μου άποψη, ο πρωταγωνιστής της εγκαθίδρυσης μιας πολύ υψηλής ποιότητας που συνεχίζει να διατηρεί αυτό το φόρουμ,

2) Ένα μέλος με απαντήσεις σε όλα (όλες επιχειρηματολογημένες και χωρίς αρλούμπες)

3) Ένα μέλος - ένα υπαρκτό πρόσωπο εν πάσει περιπτώσει, ο ***************, όπως πολύ καλά γνωρίζουμε και ο ίδιος έχει δηλώσει, με πολύ μεγάλη προσφορά και βοήθεια σε νέους μηχανικούς και όχι μόνο,

4) Από τους ιδρυτές του michanikos.gr αν δεν κάνω λάθος (?)

 

Γι' αυτούς τους λόγους, χωρίς να έχω ασχοληθεί για το ποιοι λόγοι τον οδήγησαν στην δημιουργία του emichanikos.gr, προτείνω να δοθεί η δυνατότητα απάντησης στον Χάρη.

 

Το πως θα γίνει αυτό θα το βρείτε εσείς...

Είτε στέλνοντας mail

Είτε ο ίδιος ο Χάρης, θα συνδεθεί με άλλο nickname

Δεν ξέρω.

 

Είναι τουλάχιστον παράξενη όλη αυτή η ιστορία, ένα μέλος το οποίο πρωταγωνιστούσε στο φόρουμ μας (και το πιστέυω ότι είναι δικό μας - όλων μας), να δημιουργήσει ένα άλλο "αντίπαλο" φόρουμ και να στρέφεται με τέτοιο μένος κατά των τωρινών συντονιστών.

 

Συμφωνώ ότι η όποιες συνομιλίες μεταξύ συντονιστών και Χάρη δεν μπορούν να έχουν τον ίδιο χαρακτήρα.

 

Εγώ, παρόλο που δεν έχω ασχοληθεί με αυτές τις αντιδικίες, πιστεύω ότι κάτι παίζει. Θα ήθελα να ξέρω τι παίζει εδώ! Θα ήθελα ν'ακούσω ΞΕΚΑΘΑΡΑ - ΔΗΜΟΣΙΑ και ΕΞΩ απ' ΤΑ ΔΟΝΤΙΑ την συζήτηση μεταξύ Χάρη και Συντονιστών ώστε να βγάλουμε όλοι τα συμπεράσματά μας...

 

Δεν υπάρχει κανένας λόγος να παραθέτουμε ονόματα, όταν ο ίδιος ο Χάρης αναζητά την ανωνυμία του!

Στη θέση του ονόματος που παρέθεσες φυσικά και μπήκαν αστεράκια για ευνόητους λόγους!

ilias

Link to comment
Share on other sites

Κανένας δε μηδενίζει τη συνεισφορά του Χάρη!

Σημειώνω και υπενθυμίζω ότι έχει καταστεί ανενεργός κατόπιν δικού του αιτήματος και στα πλαίσια της αναγνώρισης της προαναφερθείσας συνεισφοράς του, ήταν αδύνατον να αγνοήσουμε το αίτημά του!

Link to comment
Share on other sites

Πιστέυω ότι ο όποιος "διαχειριστής" σε εισαγωγικά ή χωρίς αυτού του φόρουμ αποκτά μεγάλη δύναμη μόνο και μόνο από το γεγονός ότι είναι εγγεγραμμένα πάνω από 20000 μέλη και οι περισσότεροι μηχανικοί ή τέλος πάντων του κλάδου.

 

Μπορεί να γίνονται για πολλά χρόνια ακόμα αυθεντικές, αυθόρμητες, επιστημονικές και ειλικρινείς συζητήσεις ή μπορεί, κάποιος που έχει την δύναμη, να κατευθύνει τα πράγματα εκεί που θέλει, αν υπάρξει κάποιος τέτοιος και είναι κακόβουλος.

 

Φίλε Γιάννης άν πρόσεξες, ο engineer είναι ανώνυμος, και παραμένει ανώνυμος από δικιά του επιλογή, και είναι προς τιμήν του αυτό, για να μην μπορεί να κατηγορηθεί ο άνθρωπος ότι θα εκμεταλλευτεί την δύναμη του φόρουμ. Εγώ προσωπικά δεν τον γνωρίζω και από ότι καταλαβαίνω λίγοι είναι αυτοί που τον ξέρουν. Με τον τρόπο αυτό της συμπεριφοράς δεν μπορεί να κατηγορηθεί ότι θα το παίξει μπακάλης και θα μας πουλήσει όλους εδώ με την σέσουλα.

Link to comment
Share on other sites

Σημειώνω και υπενθυμίζω ότι έχει καταστεί ανενεργός κατόπιν δικού του αιτήματος και στα πλαίσια της αναγνώρισης της προαναφερθείσας συνεισφοράς του, ήταν αδύνατον να αγνοήσουμε το αίτημά του!

 

Δηλαδή ρε παιδιά του κάνατε και χάρη που τον διαγράψατε από το φόρουμ (η όλη αλλαγή είναι ότι γράφει ανενεργός χρήστης και καταγήθηκαν υπογραφή/avatar)?

 

ΕΛΕΟΣ

 

Οσοι επιθυμούν να διαγραφούν από το φόρουμ, να σπεύσουν να φτάσουν τα 5000 post....

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.