Μετάβαση στο περιεχόμενο

Εναλλακτικοί τρόποι επιβίωσης και ...εναλλακτικό επάγγελμα


parist43

Recommended Posts

Επειδή όλα ειναι πιθανά,και εννοω την οξυνση της οικονομικής κρίσης,καλου κακού ισως να μην είναι ασχημη ιδεα να εχουμε στο νου μας ενα εναλακτικο επαγγελμα που θα μας βοηθηση να επιβιωσουμε.

οπότε ας ακουσουμε ιδεες για εναλακτικους τροπους επιβιωσης σε πιθανους δυσκολους καιρους.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 80
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εγώ καλού κακού όταν είμαι στον πεθερό μου (αγρότης γαρ) όλο και κάτι προσπαθώ να μάθω κοντά του γιατί ποτέ δεν ξέρεις !!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω καβάτζα ελιές,καρυδιές,αμυγδαλιές,μία μανταρινιά,πορτοκαλιές,λεμονιές,κολοκυθιές,ντοματιές,κουμ-κουατ κ μπορώ εύκολα να αγοράσω κότες.

 

Από Τρίπολη έχω κ φίλο με αρνιά,από Γιάννενα φίλο με μελίσσια.Το κακό είναι ότι όλα αυτά είναι διάσπαρτα στη Δυτική Ελλάδα,άρα είναι εν μέρει άχρηστα.

 

Εναλλακτικά,σκέφτομαι να φύγω από Ελλάδα,ή ακόμη κ να ανοίξω το πολυσυζητημένο μαγαζί με καλσόν=zavi center

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να εντρυφησω στη μελετη της αστρολογιας κατα τα αιγυπτιακα προτυπα.

 

Προσπαθω να μπω στα χρηματιστηριακα αδυτα.

 

Προσπαθω να εντρυφησω στην αμπελουργια.

Link to comment
Share on other sites

Κρίνοντας οτι το φαγητό και το γλυκό όχι μόνο δε θα μειωθούν αλλά θα αυξηθεί ο τζίρος (επειδή θα κλειστούμε όλοι σπίτια μας) προσανατολίζομαι σε franchise ποιοτικής αλυσίδας delivery. Τα λεφτά λείπουν μόνο...

 

Εναλλακτικά προσβλέπω κι εγώ σε γεωργικές δραστηριότητες στην ορεινή Κορινθία.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.