Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Άδεια λειτουργίας συνεργείου επισκευής ψυγείων αυτοκινήτων


daedal

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους,

 

Έχω αναλάβει την άδεια ίδρυσης και λειτουργίας ενός συνεργείου ειδικότητας επισκευής ψυγείων οχημάτων. Μιας και είναι η πρώτη άδεια που εκπονώ, θα ήθελα τα ''φώτα σας'' για το πως θα ξεκινήσω.

Το κτήριο έχει άδεια για χρήση συνεργείων. Επίσης, δεν έχει ρεύμα. Σε αυτήν την περίπτωση τι πρέπει να κάνω;

 

Ευχαριστώ εκ, των προτέρων

 

Κώστας

Link to comment
Share on other sites

Ανήκει στα συνεργεία αυτοκινήτων, τομέας του Μεταφορών

Άνοιξε το Π.Δ. 78/88 και έχει τα πάντα μέσα που θα σε βοηθήσουν

Αν πάλι δεν καταλάβεις κάτι, πέρασε από την Νομαρχία σου Δ/νση Μεταφορών και ρώτα

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα. Τι εννοείς,"δεν εχει ρευμα", για διευκρίνησέτο λιγακι. Μηπως δεν εχει οικοδομική άδεια, γιατι απο εκει ξεκινούν τα πάντα και δυστυχώς πολλοί νεοι συνάδελφοι το αγνοούν σε αδειοδοτήσεις που αναλαμβάνουν....:roll:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Στο ίδιο κτήριο λειτουργεί ακόμη ένα συνεργείο το οποίο έχει ρεύμα. Άδεια από την πολεοδομία φυσικά και έχει. Απλά το συγκεκριμένο δεν έχει πάρει ρεύμα από τη ΔΕΗ και δεν ξέρω τι διαδικασία χρειάζεται..

Link to comment
Share on other sites

Πριν κάνεις ο,τιδήποτε δες αν έχει αλλάξει η χρήση γης. Γιατί εγώ θεώρησα ότι δεν έχει αλλάξει σε υφιστάμενο συνεργείο και μετά ήρθε η σφαλιάρα :smile:

Link to comment
Share on other sites

σωστός ο προλαλήσαντας. Κατ'αρχας να σου πω οτι η αδειοδοτηση του συνεργειου δεν εμπλέκεται και δεν εχει (τουλάχιστον άμεση) σχεση με την ρευματοδότηση απο την ΔΕΗ.

Δωσε μας λιγα βασικα στοιχεια για τον χώρο π.χ. τι υπήρχε εκει πριν, πως φαινεται στην οικοδομικη αδεια (διαχωρισμενος ή ενιαίος) γιατι αυτο με το οτι δεν εχει ρευμα εξακολουθω να μην το καταλαβαίνω...:confused:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Για να προχωρήσω στην άδεια ίδρυσης, πρέπει να κάνω μια κάτοψη με τον εγκατεστημένο εξοπλισμό. Πρέπει το σχέδιο αυτό να είναι ακριβές (διαστάσεις, κλίμακα κτλ);

Έχει κανείς κάποιο υπόδειγμα να δω τους συμβολισμούς; (φώτα κτλ).

 

Σας είμαι υπόχρεος..

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

το σχέδιο πρέπει να ανταποκρίνετε στην πραγματικότητα

Από αυτό θα υπάρξει κι έλεγχος από το Συγκοινωνιών, ώς προς τις διαστάσεις του χώρου, απαραίτητος εξοπλισμός, και τα βασικά Η/Μ.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.