Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Εξυπνες Ιδέες να πάρετε τα ..."φέσια"


parist43

Recommended Posts

Επίσης, αντί για τον Ιβάν που έχει από πίσω του Ουκρανούς,μπορείτε να χρησιμοποιήσετε τους αδελφούς *******,ο ένας χρεώνεται πάνω του ΟΛΑ τα ποινικά οπότε είναι μόνιμα φυλακή κ ο δεύτερος είναι μόνιμα έξω στη γύρα.

 

Αυτοί χρεώνουν ταρίφα 1.500 ευρώ ΜΕ ΤΗ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ,άσχετα αν αποφασίσετε να προχωρήσετε ή όχι.Κ στη συνέχεια προμήθεια επί του ποσού προς είσπραξη.

 

Γεωργιανοί.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 33
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Πρεπει να εχεις κ θρασος αλλιως δε γινεται....(εγω μαλλον δεν το εχω)

 

 

Εγω κανω το εξης....Βγαζω κανονικα τις αμοιβες απο το ΤΕΕ, τυπωνω και τον εντυπο του ΤΕΕ με τις αμοιβες..(οχι την εντολη πληρωμης..)...Και τους λεω, το ΤΕΕ υπολογιζει αυτη την αμοιβη (τους το δινω τυπωμενο), εγω θελω τοσα...

Αν εχουν και ενα επισημο χαρτι που να γραφει 5-10-100Ε κανει τη δουλεια του...

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να εχεις κ θρασος αλλιως δε γινεται....(εγω μαλλον δεν το εχω)

 

Εγω κανω το εξης....Βγαζω κανονικα τις αμοιβες απο το ΤΕΕ, τυπωνω και τον εντυπο του ΤΕΕ με τις αμοιβες..(οχι την εντολη πληρωμης..)...Και τους λεω, το ΤΕΕ υπολογιζει αυτη την αμοιβη (τους το δινω τυπωμενο), εγω θελω τοσα...

 

-Από ΕΜΠ και με μεταπτυχιακό τι άλλο θές για να τους δείξεις τι ... έχεις! (στην κατάρτηση σου αναφέρομαι)

-Πάντως δέν θα πρέπει να απέχει πολύ από τις αμοιβες απο το ΤΕΕ, γιατί έτσι χάνεται η αξιοπιστία μας και πάμε στο κεφάλαιο περί τήρησης του ηθικού κώδικα του επαγγέλματος, που όλοι συμφωνούμε ότι θα πρέπει να τηρείται. Κι εγώ κοιτάζω τις ελάχιστες αμοιβές για να τις έχω σα μπούσουλα. Όμως πρέπει συχνά να έχουμε στο μυαλό μας, ότι ελάχιστες τις είπανε, όχι μέγιστες.

Πάντα συναδελφικά και πρός όλους. Συμπεριλαμβάνω και τον εαυτό μου!!

Link to comment
Share on other sites

Θρασος δεν εχω και το λεω.....δυστυχως...

 

Ασε τα πτυχια....

 

Να δεις κατι στραβαδια που δουλευουν κ τη δουλει που κανουν (για κλαματα) να δεις εκει...

 

Εγω τους κανω και χρωματακια και γραμμουλες....αφου συναδελφος ειδε σχεδιο μου και γελαγε..."θα τα πληρωθεις ρε μ$#%#$ αυτα και τα εκανες..."

 

Ασε λοιπον τα πτυχια..

 

ΘΡΑΣΟΣ

 

Η αμοιβη ειναι τοση, η προτακαβολη τοση , εξοφληση με την παραδοση...

Link to comment
Share on other sites

Θρασος δεν εχω και το λεω.....δυστυχως...

 

Ασε τα πτυχια....

 

Να δεις κατι στραβαδια που δουλευουν κ τη δουλει που κανουν (για κλαματα) να δεις εκει.

.

Μα αυτό ακριβώς και θα τα αφήνουμε να κάνουν κουμάντο;

 

ΘΡΑΣΟΣ

 

Η αμοιβη ειναι τοση, η προτακαβολη τοση , εξοφληση με την παραδοση...

 

Αυτό δεν είναι θράσος είναι εξήγηση από την αρχή. Εκτιμώ ότι θα κοστήσει τόσο.. και αν δεν είμαστε σίγουροι λέμε με επιφύλαξη το ποσό αν επιμένουν με μια ασφαλή απόκληση.

Link to comment
Share on other sites

Το θρασος ξερεις που ειναι...οταν πας 20 φορες στην πολεοδομια (λαθος συμβολαια, επειδη σου εκρυψε πραγματα και τα βλεπεις μπροστα σου) να του λες ξερεις φιλε μου αλλα 300Ε για το ολο τρεξιμο που δεν ηταν στην τιμη...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν χρειάζομαι τον Ιβάν γιατί "παίρνω" στον πάγκο 120 kg και στα "καθίσματα" 160kg οπότε πάω αυτοπροσώπως:)

 

Αστειεύομαι διότι ως τωρα δεν έχω χάσει ευρώ-δεν έχω κάνει και πολλές δουλειές βέβαια εκτός εταιρειών-αλλά αν κάποιος μου χρωστούσε θα πήγαινα αυτοπροσώπως...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ανανεωνω μια πυρασφαλεια για συγγενη μου, "νυχτοβιο" με club.

Με ρωταει τι χρωστα, του λεω οτι δεν θελω τιποτα. Μου λεει ο συνεταιρος του: Παρε τα φιλαρακια σου και ελατε να σας "φτιαξω"

Σκεφτομαι και εγω, θα μας κερασει τουλ ενα μπουκαλι. Στο κατω κατω ουτε 20 ευρω δεν τα παιρνουν απο τη καβα.

Παμε χτες, το κινεζο και οι 2. Που με ξερεις, που σε ξερω.

Καθομαστε με τους φιλους μου, παραγγελνουμε, και μας φερνουν το πιο νεροπλυμα ποτο που εχω πιει ποτε. Ρουμι με κοκα κολα και εβλεπες μεσα απο το ποτηρι, αν ειναι δυνατον:-x

Αφου μας χτυπησε ασχημα η συμπεριφορα, και αφου πληρωσαμε ( !!! ) και απο πανω, οταν φευγουμε πιανω τον συνεταιρο και του χτυπαω την πλατη λεγοντας του στη ψυχρα: "Ειπες να φερω τη παρεα μου να μας φτιαξεις αλλα δεν μας εφτιαξες. Θα ερθουμε το Σαββατο να επανορθωσεις"

 

Και το Σαββατο, θα πω σε αυτον που θα μας παρει την παραγγελια: Φερε αυτο, αυτο και αυτο, και το λογαριασμο στη διευθυνση:lol:

 

Πρωτη και τελευταια φορα που εγινε αυτο. Σε ΟΠΟΙΟΝΔΗΠΟΤΕ απο εδω και περα Η ΑΜΟΙΒΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΗ

Δεν χαριζομαι σε κανενα. Αφου δεν υπαρχει φιλοτιμο πια:

Εν τη παλάμη καί ούτω βοήσομεν
Αν του επαιρνα 300 ευρω θα ειχα να πινω μεχρι το επομενο μουντιαλ
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.